12 هزار میلیارد مربوط به شخص احمدی‌نژاد است که احکام آن تاکنون اجرایی نشده است

رونمایی از محکومیت 48 هزار میلیارد تومانی دولت‌قبل/چرایی اجرا نشدن حکم احمدی‌نژاد

وکیل ملت: یک پرونده جدید برای دولت قبل رو شد. پرونده‌ای که البته گویا سرانجامش هم معلوم شده است. دیروز در صحن علنی مجلس محمود صادقی، نماینده تهران از صدور حکم محکومیت 48 هزار میلیارد تومانی برای دولت قبل در دیوان محاسبات مجلس خبر داد.

تاریخ انتشار: 7مهر1395|00:19

رونمایی از محکومیت 48 هزار میلیارد تومانی دولت‌قبل/چرایی اجرا نشدن حکم احمدی‌نژاد
| کد خبر: 195410

حکمی که او گفته 12 هزار میلیارد تومان آن مربوط به شخص محمود احمدی‌نژاد است. تا پیش از این درباره پرونده‌های متعدد دولت قبل در مجلس و دستگاه قضایی خبرهای زیادی منتشر شده بود اما این برای نخستین بار است که صحبت درباره یک پرونده 48 هزار میلیارد تومانی به میان می‌آمد. اما مهم‌ترین تفاوت این مورد اخیر چیز دیگری است؛ آنجا که محمود صادقی بر صدور حکم محکومیت برای دولت و رئیس دولت سابق در این پرونده تأکید می‌کند. 

به گزارش «ایران» دیروز صادقی، رئیس فراکسیون شفاف‌سازی و سالم‌سازی اقتصاد و انضباط مالی در صحن علنی مجلس گفت: بنابراعلام دادستان دیوان محاسبات در جلسه فراکسیون شفاف‌سازی و سالم‌سازی اقتصاد و انضباط مالی، دولت گذشته 48 هزار میلیارد تومان تخلف و محکومیت مالی قطعی دارد که 12 هزار میلیارد تومان آن مربوط به شخص رئیس دولت سابق است.  از رئیس مجلس و رئیس دیوان محاسبات درخواست اجرای احکام صادره را دارم.


وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در درس خارج فقه درباره انتخابات گفت:‌ رهبر معظم انقلاب در درس خارج فقه فرمودند درباره شخصی که با ایشان برای کاندیداتوری ریاست جمهوری مشورت کرده گفته‌اند که صلاح نمی‌دانند در انتخابات حضور پیدا کنند چون این فرد باعث دو دستگی و ایجاد فضای دو قطبی می‌شود.

این عضو فراکسیون امید افزود:‌ «آن شخص در دوره ریاست جمهوری هشت ساله با ایجاد تشتت و دو دستگی و ایجاد فضای دو قطبی در کشور کارش را پیش برد و علاوه بر آن هرج و مرجی در نظام مالی و اداری کشور به وجود آورد؛ به طوری که بیش از 700 میلیارد دلار درآمد نفتی را به باد داد.» اما نکته اینجا بود که کسی از سرنوشت اجرای این حکم خبر نداشت. اعضای کمیسیون اصل 90 مجلس که طبق قانون، احکام دیوان محاسبات به آنها هم ابلاغ می‌شود در گفت‌و‌گو با «ایران» تأکید کردند که در ماه‌های اخیر، یعنی از زمان شکل‌گیری مجلس دهم چنین موضوعی به آنها ارجاع نشده است.


هر چند این اعضا تعداد متعدد پرونده‌های دولت قبل در این کمیسیون را مورد اشاره خود قرار دادند. با وجود این سرنوشت این حکم همچنان در ابهام ماند تا اینکه صادقی خود ساعاتی بعد در گفت‌و‌گویی با «ایسنا» از دیوان محاسبات خواست که درباره چرایی اجرا نشدن احکام صادره در مورد تخلفات مالی دولت قبل و آن 12 هزار میلیاردی که مربوط به احمدی‌نژاد است توضیح داده و پاسخگو باشد.


وی گفت: آقای احمدی‌نژاد محکومیت قطعی پیدا کرده و در دیوان محاسبات هم اعتراض و تأیید شده و 12 هزار میلیارد مربوط به شخص احمدی‌نژاد است که احکام آن تاکنون اجرایی نشده است.
نماینده تهران در مجلس افزود: در جلسه‌ای که با آقای فیاض شجاعی دادستان دیوان محاسبات هم داشتیم این موضوع اعلام شد و سؤال کردیم که چرا اجرایی نمی‌شود و موانع اجرای این احکام چیست؟ اگر مانعی وجود دارد از ما نمایندگان کمک بخواهند که برویم اجرا کنیم.  صادقی گفت:  باید از آقای عادل آذر رئیس دیوان محاسبات در مورد اجرای این حکم سؤال کنید و دیوان باید پاسخگو باشد.
 

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top