تاریخ انتشار: 7مهر1395|00:24

| کد خبر: 195412

پرسپولیس دوباره به سازمان لیگ معترض شد

وکیل ملت: هر چند سال دیگر هم که بگذرد، از بلیت‌فروشی بازی‌ها هیچ باشگاهی ارث نخواهد برد، که اگر چنین قراری بود، با پرداخت حق باشگاه‌ها، خیلی پیش از اینها به اعتراض‌شان برای همیشه پایان می‌دادند.

هنوز اما آنها معترض‌اند و اما هنوز به نتیجه نرسیده و تنها تغییری که آن هم سودی برای باشگاه‌ها نداشت، الکترونیکی شدن بلیت‌ها بود. اتفاقی که فصل پیش با امضای قراردادی 11 ساله بین سازمان لیگ و یک شرکت استارت خورد و براساس آن، 35 درصد از درآمدهای بلیت‌فروشی به این شرکت می‌رسد. جالب اما اینکه این شرکت در فصل گذشته فقط از بازی‌های پرسپولیس و استقلال 35 میلیارد تومان درآمد داشته است.
این در حالی است که در کشورهای اروپایی تنها 5 تا 10 درصد از درآمدهای بلیت‌فروشی نصیب چنین شرکت‌هایی می‌شود و بخش اعظمی از درآمدها به باشگاه‌ها می‌رسد. موضوعی که دستمایه‌ باشگاه پرسپولیس شده برای اعتراض دوباره‌ به سازمان لیگ. اعتراضی که جعفر کاشانی، رییس هیات مدیره باشگاه پرسپولیس اینطور آن را به زبان آورده: «هیچ جای دنیا اینطور نیست که شرکت طرف قرارداد فوتبال 35 درصد از بلیت‌فروشی سهم داشته باشد اما هیچ پولی به باشگاه‌ها نرسد. البته تا زمانی که تیم‌های ما به باشگاه تبدیل نشوند، چنین مواردی قابل تفکیک نیستند. باید باشگاه‌های ما به بخش خصوصی واگذار شوند، فرم پر کنند و به عضویت اتحادیه باشگاه‌ها دربیایند تا این مشکل حل شود. در حال حاضر فدراسیون قانونگذاری می‌کند و خودش هم قوانین را اجرا می‌کند در حالی که قانونگذار نمی‌تواند مجری قانون هم باشد. هیچ جای دنیا فدراسیون‌ها حق دخالت در برگزاری مسابقات را ندارند و تنها بر اجرای بازی‌ها نظارت می‌کنند. همه امور اقتصادی و درآمدهای مسابقات از جمله بلیت‌فروشی فقط باید در اختیار باشگاه‌ها باشد، نه فدراسیون. باشگاه پرسپولیس چه زمانی از میزان بلیت‌فروشی بازی‌های خانگی خود در ورزشگاه آزادی مطلع شده؟ ما هنوز نمی‌دانیم برای بازی‌هایمان چقدر بلیت ‌فروخته شده و پولی هم بابت این بلیت‌فروشی به باشگاه نداده‌اند در حالی که اگر سهم‌مان را بدهند، بخش زیادی از مشکلات مالی باشگاه پرسپولیس برطرف خواهد شد.»

منبع خبر ایران ورزشی
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top