افشاگری برنامه 90 از رانت ۷۵ میلیارد تومانی

وکیل ملت: در حالی که در برنامه هفته گذشته نود ماجرای خالی ماندن جایگاه استقلالی‌ها پیگیری شد و آیتم ویژه‌ای هم روی آنتن رفت، در برنامه نود دوشنبه شب جزئیات بیشتری از ماجرای واگذاری غیرقانونی بلیت فروشی به شرکتی به نام «برهان مبین» مشخص شد.

تاریخ انتشار: 7مهر1395|00:30

افشاگری برنامه 90 از رانت ۷۵ میلیارد تومانی
| کد خبر: 195418

شرکتی که می‌بایست از طریق مناقصه برنده می‌شد، به صورت خودجوش و البته با رانت آشنایی با مدیران بالادستی فدراسیون فوتبال (زمان ریاست علی کفاشیان) برنده بی‌رقیب بلیت فروشی لیگ برتر و بازی‌های ملی شده است. این در حالی است که آنها ۳۵ درصد از سهم بلیت فروشی را در اختیار گرفته‌اند. در برنامه نود مشخص شد که فدراسیون فوتبال ۱۰ درصد، سازمان لیگ ۵ درصد، هیأت فوتبال استان تهران ۵ درصد و نیروی انتظامی هم ۵ درصد از سهم بلیت فروشی را در اختیار دارند.


غلامرضا بهروان رئیس کمیته برگزاری مسابقات لیگ برتر در گفت‌و‌گو با این برنامه اعداد و ارقامی که رسانه‌ای شد را تأیید کرد. کاشانی مسئول شرکت «برهان مبین» در زمان پخش برنامه حاضر نشد روی خط تلفن برنامه نود بیاید اما محاسبه‌های برنامه نود نشان داد که با توجه به قرارداد ۱۱ ساله شرکت برهان مبین با فدراسیون فوتبال و افزایش سالانه ۱۵ درصد رقم پورسانت، این شرکت در سال ۱۴۰۴ حدود ۷۵ میلیارد تومان سود خواهد کرد. در حالی که شرکت

«برهان مبین» بدون رقیب و مناقصه و با تخلفی بزرگ این کار را تحویل گرفته و با ادعای اینکه ۴ میلیارد و نیم صرف کارهای مربوط به بلیت فروشی در سامانه و البته تجهیزات پز در مبادی ورودی ورزشگاه کرده است و 230-220 نفر کارمند دارد، این حق را برای خودش قائل شده که تا سال ۱۴۰۴ کار بلیت فروشی را در اختیار داشته باشد.


کار به جایی می‌رسد که خود غلامرضا بهروان هم قبول می‌کند که حق باشگاه‌ها در این قرارداد عجیب و غریب با شرکت برهان مبین نادیده گرفته شده و زمانی که مجری برنامه از او می‌پرسد مگر در هیأت رئیسه قبلی عضو نبوده‌ای و از این ماجراها خبر نداشته‌ای؟ که بهروان پاسخ می‌دهد بی‌خبر بوده است!

 

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top