تاریخ انتشار: 7مهر1395|09:34

| کد خبر: 195464

آخرین نامه صدام به روایت‌آیت‌الله‌هاشمی

وکیل ملت: جنگ زيبا نيست اما ايثارهاي دوران جنگ و از خودگذشتگي‌هاي آن دوره را بايد زيباترين صحنه‌هاي انسانيت، خلوص و پاكي رزمندگان تفسير كرد و در صدر آن فرماندهان جنگ هستند كه رزمندگان نبرد مقتدرانه را از رفتار آنها مي‌آموزند.

آيت‌ا... هاشمي فرمانده ۸ سال دفاع مقدس بود كه با تدابيرش دشمن بعثي را از كرده خود چنان پشيمان كرد كه آنها ديگر حاضر به تكرار اشتباه خود نشدند و صدام هم به سرنوشتي دچار شد كه هيچ‌گاه تصور آن را نداشت. ديروز جمعي از رزمندگان و فرماندهان دوران هشت سال دفاع مقدس به ديدار آيت‌ا... هاشمي رفسنجاني آمدند و فرمانده ۸ سال دفاع مقدس با ارائه تحليلي از روند تاريخي پيروزي انقلاب اسلامي و چرايي و چگونگي دشمني‌ها عليه ملت ايران و انقلاب و نظام اسلامي، به نقش اساسي مردم در پيروزي و تثبيت انقلاب و نظام و تجربيات ارزشمند كشور در مقابله با تروريست‌ها اشاره كرد و گفت: نتيجه آن حضور مردمي و هوشياري‌هاي امنيتي و مقابله با شورش‌هاي كور و تجزيه‌طلبي‌ها، امنيت مثال زدني امروز ايران در منطقه نا امن است. آيت‌ا... هاشمي رفسنجاني، با تشريح اوضاع سياسي - نظامي ايران و مقايسه آن با شرايط ارتش بعث عراق، پيروزي‌هاي نظامي و سياسي ايران را معجزه الهي براي ياري رساندن به مردم ايران دانست و گفت: علي‌رغم همه فشارهاي سياسي، اطلاعاتي، تبليغاتي و نظامي غرب و شرق و حمايت‌هاي همه‌جانبه از ارتش بعث، در مرحله اول، اكثر مناطق كشور را از دست متجاوزان پس گرفتيم و در مرحله بعدي، در سازمان ملل، پيروزي مردم ايران را ثبت كرديم.

دولت، بر طبل تهديد و تحريم مي‌كوبيد

فرمانده هشت سال دفاع مقدس با اشاره به نامه‌هاي صدام، به ويژه نامه آخري، گفت: اعتراف حاكم عراق و ارتش بعث براي رسيدن جمهوري اسلامي به همه اهداف خود در دفاع مقدس به عنوان سندي غير قابل انكار، در تاريخ ايران ثبت شده است. رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام، وعده خداوندي در «إِن ا... لا يُخْلِفُ الْمِيعاد» را براي پيروزي‌هاي ايران، بهترين مصداق در دوره معاصر دانست و گفت: صدام، ارتش بعث، حاميان آنها و منافقين كه ستون پنجم آنها بود، از تاريخ عراق حذف شدند و هر چند مردم عراق هنوز روي آرامش نديده‌اند، اما اگر اختلافات مذهبي و اقدامات تروريستي دشمنان مردم بگذارد، به سوي حكومت مردمي در حركتند. آيت‌ا... هاشمي رفسنجاني، مردم ايران را موثرترين عامل براي پيروزي‌هاي متعدد در همه مقاطع جنگ دانست و گفت: پس از جنگ، با همت مردم، خرابي‌ها و ويراني‌هاي كامل پنج استان را ساختيم و در دوران سازندگي، كشور را كارگاه توسعه و اشتغال آفريني كرده بوديم، كه البته اگر همان برنامه‌ها ادامه مي‌يافت، امروز با اين هجمه از بيكاري جوانان مواجه نبوديم. ايشان، در بخش ديگري از سخنان خويش به پيروزي مردم ايران در مساله برجام و مذاكرات هسته‌اي اشاره كرد و گفت: دنيا كه تا قبل از اين دولت، بر طبل تهديد و تحريم مي‌كوبيد، به ميز مذاكره برگشت و حق ايران در استفاده صلح‌آميز از دانش هسته‌اي را رسمي كرد. ايشان با اشاره به بعضي اظهارنظرهاي سياسي برخي از مسئولان كشورهاي اروپايي و آمريكا درباره قدرت هسته‌اي ايران گفت: بارها گفته‌ايم كه به حكم انسانيت و اسلام، به فكر استفاده نظامي از دانش هسته‌اي نيستيم و مي‌خواهيم از مواهب صلح آميز آن استفاده كنيم.

رزمندگان حقّ بزرگي بر گردن ايران دارند

رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام، در بخش سوم سخنان خويش، با يادآوري روزهاي جنگ كه مردم در قالب بسيج به كمك فرماندهان و نيروهاي سپاه و ارتش در جبهه‌ها مي‌رفتند، گفت: افتخارآميزترين جنگ دنيا، دفاع مقدس ايران است كه كارهاي آن بر كاكل مردم، نيروهاي نظامي و بسيجيان مي‌چرخيد. آيت‌ا... هاشمي رفسنجاني، با بيان اين جمله كه «رزمندگان حق بزرگي بر گردن ايران دارند»، به قانون حمايت از ايثارگران براي ورود به دانشگاه‌ها اشاره كرد و گفت: در ماه‌هاي آخر جنگ قانوني را در مجلس براي جبران عقب‌ماندگي تحصيلي جوانان تصويب كرديم كه آيين‌نامه اجرايي آن در زماني كه من به دولت رفتم، نوشته و ابلاغ شد كه الحمدا... پس از آن شاهد حضور ايثارگران، خانواده‌هاي معظم شهدا، آزادگان و جانبازان عزيز در فضاي دانشگاهي كشور بوديم كه نقش ارزنده‌اي براي تقويت روحيه فداكاري و ايثار داشتند. رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام، خطاب به رزمندگان، گفت: جامعه نقش شما را مي‌داند و تاريخ از شما به عنوان مدافعان ايران عزيز ياد خواهد كرد. گلزار شهدا، آرامگاه روحي مردم ايران است و يادمان‌هاي شهداي گمنام، زيارتگاه مردم، به‌ويژه دانشجويان شده است.

دسته بندی خبر روز , خبرخوان++ , سیاسی ++ ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top