تاریخ انتشار: 7مهر1395|09:39

| کد خبر: 195466

نحوه دیدارهای خصوصی‌هاشمي و مقام معظم رهبري

وکیل ملت: نظر مقام معظم رهبري در تصميمات بسياري از دلسوزان و شخصيت‌هاي كشور در اولويت نخست قرار دارد؛ چرا كه آنان با آگاهي از اشراف ايشان به مسائل كشور، اطمينان دارند كه توجه به توصيه‌هاي رهبري نتيجه‌ مطلوبي براي آنان دارد.

اخيرا توصيه‌هاي مقام معظم رهبري به احمدي‌نژاد درباره عدم حضور در انتخابات ۹۶ منتشر شده است و روز گذشته هم برادر آيت‌ا...‌هاشمي به بازخواني حضور رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام در انتخابات ۹۲ و تصميم براي اطلاع ديدگاه مقام معظم رهبري پرداخت. محمد‌هاشمي درباره حال و هواي انتخابات سال ۹۲ و كانديداتوري آيت‌ا...‌هاشمي گفت: در سال ۹۲، آقاي‌هاشمي قصد نامزدي نداشت. اما وقتي تقاضاهاي مردمي بالا گرفت سرانجام به قرآن متوسل شد و استخاره گرفت. جواب خيلي خوب آمد، با اين توضيح كه «اما نتيجه‌اي كه مي‌خواهيد را به دست نمي‌آوريد.» مبناي نامزدي ايشان، مشورت با رهبري بود تا در صورتي كه ايشان نظر مثبت دارند يا سكوت كردند نامزد شود و اگر صريحا مخالفت كردند، نشود. روز جمعه قبل از پايان ثبت نام هم با دفتر رهبري تماس گرفته بودند ولي پاسخي دريافت نكرده بودند. فردا صبح هم همين طور. تا عصر شنبه هم صبر كردند و وقتي پاسخي دريافت نكردند اصل را بر عدم مخالفت رهبري گذاشتند و به سمت وزارت كشور راه افتادند. محمد‌هاشمي اظهار داشت: نظرسنجي روزهاي بعد هم نشان داد‌هاشمي راي بسيار بالايي دارد. مخالفان وي ابتدا خواستند‌هاشمي را از نامزدي منصرف كنند. از اين رو دوبار به وي پيغام دادند كه انصراف دهد؛ اما ايشان گفت من با مردم شوخي ندارم. آنها از من خواسته‌اند نامزد شوم و من هم سر عهدم با مردم هستم.

جلسات‌هاشمي و رهبرانقلاب موردي شده است

هاشمي درباره تعاملات رئيس مجمع تشخيص و روحاني توضيح داد: آنها جلسات ادواري منظمي با يكديگر ندارند ولي به صورت موردي جلسات دو نفره‌اي برگزار مي‌كنند. همان‌طور كه قبل از اين رهبري و آقاي‌هاشمي هم جلسات ادواري منظمي با يكديگر داشتند ولي اكنون به صورت موردي درآمده است. قبلا هر دو هفته يك بار آقاي‌هاشمي و رهبري جلساتي كاملا خصوصي برگزار مي‌كردند، ولي اكنون ديگر به آن نظم سابق نيست. ولي ضرورت كه باشد چنين جلساتي شكل مي‌گيرد و هيچ كس هم از محتواي آن خبر ندارد. وي ادامه داد: آقاي‌هاشمي ميانه خوبي با مقام معظم رهبري داشته و دارند. اختلاف ديدگاه بين اين بزرگان وجود دارد. آقاي‌هاشمي و رهبري درباره برخي مسائل ديدگاه‌هاي مخصوص به خود را دارند. همان‌طور كه علماي ديگر نيز چنين اختلاف نظرهايي با يكديگر دارند. اما مخالفان قادر به درك اين موضوع نيستند كه در معيار و ملاك روحانيت، اختلاف نظر نه تنها بد نيست، بلكه بر اساس حديثي محكم از حضرت رسول (ص)، «اختلاف نظر بين علماي اسلام رحمت است». وي افزود: آقاي‌هاشمي مي‌گويد چون رهبري ولي فقيه است و ولايت دارد اطاعت از او واجب است. ايشان خطاب به رهبري گفته‌اند شما ولي فقيه هستيد و من براي پذيرش نظرات شما حجت شرعي دارم. محمد‌هاشمي درباره اختلافاتي كه اشاره كرد، توضيح داد: به عنوان برادر و رئيس دفتر آقاي‌هاشمي مي‌گويم اختلاف نظرهايي بين اين دو بزرگوار بر سر موضوعات سياسي، اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي وجود دارد اما آنچه برخي از آن به عنوان شكاف ياد مي‌كنند وجود خارجي ندارد و صرفا اختلاف نظر بين دو عالم است. اين اختلاف نظر بين آقاي‌هاشمي و امام راحل هم وجود داشت. ايشان نظرات خود را در محضر امام مي‌گفتند و امام هم عموما آن را مي‌پذيرفتند ولي وقتي نظرشان با امام يكي نبود نظر ايشان را قبول مي‌كردند.‌هاشمي در ذكر خاطره‌اي هم اظهار داشت: آيت‌ا... وحيد خراساني مي‌گويد ابتداي انقلاب به ديدار امام خميني در قم رفته بودم. ديدم يك طلبه جوان مدام خدمت امام مي‌آيد و هر چه مي‌گويد امام آن را تاييد مي‌كند و مي‌فرمايد همين طور عمل كنيد. بنده از يكي پرسيدم اين طلبه جوان كيست كه هر چه مي‌گويد امام مي‌پذيرد؟! گفتند آقاي‌هاشمي رفسنجاني.

تاييد سي دي تخريب‌هاشمي در ۹۴

وي درباره ادعاي توزيع يك سي دي عليه‌هاشمي در انتخابات خبرگان سال ۹۴ تصريح كرد: بله. در آن گفته بودند بايد نگذاريم‌هاشمي و روحاني راي بياورند، چرا كه اگر روحاني در خبرگان راي بياورد حتما در دور بعد هم رئيس‌جمهور مي‌شود. اقاي‌هاشمي درباره آن ليست انگليسي نظرشان را اعلام كردند و گفتند با شعور مردم بازي نكنيد. مردم هم تشخيص دادند كدام ليست انگليسي است! وي درباره توافق هسته‌اي هم گفت: آنچه واقعيت دارد اين است كه مقام معظم رهبري در سال‌هاي پاياني دولت احمدي‌نژاد به تيم مذاكره كننده فرموده بودند«استراتژي بنده عوض شده و اكنون برد- برد است. در برد- برد هم بايد مذاكره انجام شود. برويد يك چيزي بدهيد، يك چيزي هم بگيريد و قضيه را تمام كنيد». وقتي مي‌گويند اگر قاليباف و جليلي هم رئيس‌جمهور شده بود، باز برجام به تصويب مي‌رسيد سوالي پيش مي‌آيد؛ آن هم اينكه اگر دولت آنها هم برجام را به تصويب مي‌رساند، پس چرا اينقدر به برجام انتقاد و حمله مي‌كنيد؟‌هاشمي در بخش ديگري با بيان اينكه امام نفرمودند اوزون برون فلس دارد، توضيح داد: فقط گفتند مطابق فقه شيعه خوردن ماهي فلس‌دار حلال است و دكتر سحابي كه متخصص بود، مصداق آن را پيش امام آورد. از آنجا حرمت خاويار برداشته و حلال شد. برادر آيت‌ا...‌هاشمي درباره كنسرت هم گفت: من نظر رهبري را هم درباره موسيقي ديده‌ام. ايشان نظر وسيعي در رابطه با كنسرت و موسيقي دارند. حالا اين تعبير را هم فرموده بودند كه شما اسمش را كنسرت نگذاريد و بگذاريد محفل. وقتي از جانب رهبري به رياست صدا و سيما منصوب شدم خدمت ايشان رفتم و گفتم ما در رابطه با موسيقي در زمان امام، طبق فتواي ايشان عمل مي‌كرديم، چون ايشان ولي فقيه بودند رهبري فرمودند نظر من درباره موسيقي همان فتواي امام است و به روال سابق عمل كنيد. به نظر من صدا و سيماي فعلي خود را مقابل دولت مي‌داند و منصف نيست.

روحاني براي انتخابات رقيب جدي ندارد

هاشمی با تاكيدبر اينكه روحاني براي انتخابات رقيب جدي ندارد، گفت: ضمن اينكه هم عملكردش خوب بوده هم ويژگي‌هاي فردي يك رئيس‌جمهور را دارد. شخص باتجربه‌اي است كه از ابتداي انقلاب يار امام و رهبري بوده است. در نهايت محمد‌هاشمي درباره وضع سلامتي آقاي‌هاشمي تاكيد كرد: من كه برادر و بسياري اوقات كنار ايشان هستم هيچ ناراحتي از ايشان نديدم. ايشان هنوز هم پله‌هاي ساختمان را خيلي سريع بالا مي‌روند.

دسته بندی خبر روز , خبرخوان++ , سیاسی ++ ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top