تاریخ انتشار: 7مهر1395|10:02

| کد خبر: 195474

روایت رسانه های خارجی از کنار رفتن احمدی نژاد از رقابت های انتخابات ریاست جمهوری

وکیل ملت: رسانه های خارجی به طور گسترده ای به بازتاب اخبار مربوط به تبعیت احمدی نژاد از توصیه رهبری برای عدم شرکت در انتخابات ریاست جمهوری پرداختند.

به گزاری وکیل ملت ، الجزیره انگلیسی در این باره نوشت: محمود احمدی نژاد رئیس جمهور سابق جنجالی ایران پس از توصیه رهبر ارشد ایران برای بازگشت به پست پیشین خود در انتخابات ریاست جمهوری آینده ایران شرکت نخواهد کرد.

احمدی نژاد با نوشتن نامه ای به رهبر ایران که از سوی رسانه ها عمومی شد، نوشت که از دستور رهبری ایران تبعیت می کند و در این انتخابات شرکت نمی کند.

این تصمیم احمدی نژاد یک روز پس از آن صورت گرفت که رهبری ایران در اظهارات خود بدون نام بردن از احمدی نژاد تاکید کردند که حضور مجدد احمدی نژاد در این رقابت ها اشتباه است.

احمدی نژاد که از سال 2005 تا 2013 رئیس جمهوری ایران بود عنوان کرد که در 30 آگوست با رهبر ایران دیدار کرده است.

وی چندین حضور عمومی در چند ماه اخیر داشت و حدس و گمان ها درباره اینکه وی به دنبال بازگشت به عرصه سیاست ایران با حضور در انتخابات ریاست جمهوری ماه می اینده است را افزایش داد.

الجزیره در این باره نوشت: تصمیم احمدی نزاد برای عدم شرکت در این انتخابات احتمالا یک اطمینانی برای حسن روحانی رئیس جمهور میانه رو ایران به وجود آورد، کسی که قرار است برا دوره دوم ریاست جمهوری خود در انتخابات آینده شرکت کند.

المانیتور نیز در گزارشی در این باره نوشت: محمود احمدی نژاد با ارسال نامه رسمی به رهبر ایران اعلام کرد که در انتخابات ریاست جمهوری 19 می ایران کاندید نخواهد شد.

المانیتور در ادامه نوشت: احمدی نزاد در این نامه به دیدار خود با رهبر ایران اشاره و نوشت : شما توصیه کردید که مناسب نیست در این شرایط من در انتخابات شرکت کنم  بنابراین من تبعیت خود را اعلام می کنم و من هیچ برنامه ای برای شرکت در این انتخابات ندارم.

دسته بندی خبر روز , خبرخوان++ , سیاسی ++ ,
منبع خبر نامه نیوز
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top