تاریخ انتشار: 7مهر1395|14:16

| کد خبر: 195535

پس از افشای حقوق های نجومی در بیمه تعاون رخ داد / از کتمان حقیقت تا ایفای نقش سازمان بازرسی کل کشور

وکیل ملت: ساعات میانی روز یکشنبه بیانه ای توسط پایگاه های اینترنتی از سوی روابط عمومی بیمه تعاون انعکاس یافت که شامل نکات جالب توجه و البته سوال برانگیزی بود.

بیش از دو هفته است که انتشار فیش های حقوقی ، چک های بانکی و تخلفات مالی در بیمه تعاون که سهام داران اصلی آن نهاد ها و ارگان های دولتی هستند، مسئولین بیمه مرکزی و وزارت تعاون را بلاخره وادار به واکنش کرده است. در حالی که نمونه های متنوعی از تخلفات مالی تا سازمانی و استخدامی در بیمه تعاون مشاهده می شود روابط عمومی این مجموعه با اتکا به آیات شریفه قرآن و بیانات رهبری تلاش می کند تا ضمن اتهام زنی به مطبوعات و مطالبه گران عمومی و فریب افکار عمومی، خود را تبرئه کند.   در بخشی از این بیانیه اینطور آمده است "از آنجاییکه اسرار و اسناد محرمانه شرکت توسط افرادی مغرض دستکاری ومنتشرشده است ، این شرکت از طریق مراجع ذیصلاح قانونی با متخلفین و افرادی که به اشاعه اکاذیب اقدام کرده اند  برخورد قانونی خواهد کرد که  نتیجه آن متعاقبا از سوی روابط عمومی شرکت بیمه تعاون  به اطلاع عموم و سهامداران محترم خواهد رسید ."   اما اسناد که در مطبوعات و جراید منتشر گشته ضمن ارائه فیش ها ،چک های دریافتی را نیز منتشر کرده است که نشان دهنده این واقعیت تلخ است که مبالغ نجومی دریافت شده است . اما چرا در این فضا  بیمه تعاون و در حالی که می توان از بانک ها محل وصول چک های فوق را استعلام کرد بار دیگر تلاش می کند اذهان عمومی را با دروغ پردازی منحرف کند و همه چیز را عادی جلوه دهد؟   آیا دریافت های نجومی ، جذب نیرو از میان اقوام و دوستان، حذف مینی بوسی پرسنل پس از افشا گری ، مورد تایید سهام داران بیمه تعاون بوده است و انتشار این حقایق نیز کذب است؟ در این میان باید اشاره داشت که کلانتری معاون تعاون در گفتگویی که به موضوع فساد در بیمه تعاون اختصاص داشت گفته است در گذشته عملکرد هیات مدیره بیمه تعاون مثبت نبوده و  از چند ماه پیش پیگیریهای سازمان بازرسی و بیمه مرکزی از اعضای هیات مدیره این بیمه در دست بررسی است تا ضمن رسیدگی به عملکرد اعضای هیات مدیره بیمه تعاون مطابق قانون اقدام لازم به عمل بیاید . اما با توجه به اتفاقات چند ماه گذشته که تا حدودی در رسانه  ها هم مطرح شده بود بروز چنین حوادث و اشکالاتی پیش بینی می شد.   در همین حال در بیانیه بیمه تعاون آمده است مسائلی که در هیات مدیره و تغییرات رخ داده است منجر به این رویداد ها شده و تغییر معاونت فنی و امور شعب و استان ها برخی از مسائل را پیش آورده است در صورتی که معاونت فنی شرکت تغییری نکرده است.   اما در پایان باید تاکید کرد سازمان بازرسی کشوری در این مهم وارد عمل شده و اکنون در حال بررسی موضوع است و افکار عمومی از طریق نمایندگان مجلس شورای اسلامی تلاش می کنند تا با روحیه انقلابی در خصوص فساد فزاینده ، فریب افکار عمومی و سو استفاده از موقعیت برای ضربه زدن به وجهه جمهوری اسلامی ایران وارد عمل شوند  و بدون تردید مسئولین انقلابی و متعهد بیمه مرکزی و وزارت تعاون در چند روز آتی در قبال این تخلفات واکنشی درخور نشان خواهند داد.  

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 1

ایرانی
|
12مهر ماه 1395
0
0
"از آنجاییکه اسرار و اسناد محرمانه شرکت توسط افرادی مغرض دستکاری ومنتشرشده است ،.. " مگر فیش حقوقی هم جزء اسرار و محرمانه می باشد؟ اگر دستکاری شده ، با انتشار اصل غیر دستکاری شده مسئله حل می شود . ولی مبلغ چک ها چه ؟

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top