تاریخ انتشار: 7مهر1395|23:59

| کد خبر: 195627

جدل جدید در خانواده پرسپولیس

وکیل ملت: مراسم سه شنبه شب پیشکسوتان پرسپولیس و دورهمی آنها سر و صدای زیادی به پا کرد. صبح سه شنبه باشگاه پرسپولیس اعلام کرد این مراسم را قانونی نمی‌داند و اگر جشن مذکور تحت نام پرسپولیس برگزار شود پیگیری قانونی خواهد کرد.

این مراسم با هزینه و مدیریت شرکت پیشکسوتان کهن پرسپولیس برگزار شد که در دوره مدیریت محمد رویانیان به وجود آمد اما طی دو سال اخیر تعطیل شده بود. در واقع جشن نسبتا پرهزینه سه شنبه در تهرانسر به نوعی خبر شروع به کار دوباره این شرکت بود که البته باشگاه پرسپولیس آن را قبول ندارد.

ظاهرا اختلافات طاهری و رویانیان و البته حضور مهندس عابدینی در شرکت پیشکسوتان باعث شده طاهری و باشگاه این مجموعه را طرد کنند. با این حال هر چند باشگاه پرسپولیس تلاش کرد تا با صدور بیانیه مراسم مزبور را از سکه بیاندازد اما نود درصد افرادی که به این جشن دعوت شده بودند در محل حاضر شدند تا بازی به نفع پیشکسوتان شود.
شرکت پیشکسوتان کهن یک شرکت خصوصی و کاملا قانونی است که به ثبت شرکت‌ها رسیده و مجوز وزارت ورزش را هم برای فعالیت دارد. این شرکت مجمع و هیات مدیره دارد. علی پروین، بهروز سلطانی، ضیا عربشاهی، حمید استیلی و سعید شیرینی از اعضای هیات مدیره شرکت مزبور هستند. در زمان مدیریت محمد رویانیان برای هر کدام از اعضای مجمع که همانا پیشکسوتان پرسپولیس بودند حقوق ماهیانه 500 هزار تومان پرداخت و همه این افراد بیمه شده بودند که این اقدامات تا بیش از یک سال ادامه داشت اما بعد از کنار رفتن رویانیان معلق شد. حالا قرار است این شرکت اقدامات تازه‌ای را آغاز کرده و البته به باشگاه پرسپولیس کاری ندارد.
به دنبال انتشار بیانیه باشگاه عصر سه شنبه حتی شایعه برگزار نشدن مراسم هم به سایت‌ها رسید اما علی پروین که رابطه خوبی با طاهری و باشگاه دارد به مراسم رفت و بعد از جشن حرف‌هایی زد که مشخص شد او در تیم شاگردان و همبازیان سابقش رفته: «من که از این گوشی‌ها ندارم که در آن برایم خبرهای اینترنتی بیاید، هیچ خبری هم از اطلاعیه پرسپولیس نداشتم، هرچند که فکر می‌کردم طاهری به این مراسم می‌آید. اینکه گفته‌اند این مراسم قانونی نیست یا هر چیز دیگری به خودشان برمی‌گردد اما چیزی که من می‌دانم این است که این شرکت به نام پرسپولیس کهن ثبت شده است. با این‌ همه اگر دعوایی هست، خودشان می‌دانند اما به اعتقاد من طاهری باید به این مراسم می‌آمد. شما ببینید چه کسانی در پرسپولیس زحمت کشیده‌اند و از سال 47 تابه‌حال این تیم را سرپا نگه داشته‌اند. این بچه‌ها سال‌ها جوانی و عمرشان را برای پرسپولیس گذاشتند و طاهری باید به این مراسم می‌آمد . اگر بحث شکایت یا چیز دیگری بود، می‌شد امروز به آن رسیدگی کرد، هرچند که در کشور ما مد شده و هر کسی تا تکان می‌خورد از او شکایت می‌کنند.»
وی درباره اینکه خیلی‌ها فکر می‌کردند با توجه به رابطه خوبش با طاهری، به این مراسم نمی‌رود گفت:«مطمئن باشید طاهری به خودش اجازه نمی‌دهد که به من بگوید به مراسمی بروم یا نه، همه حاضران در این مراسم، شاگردان خوب من بودند. اصلاً مگر کسی می‌تواند به من بگوید که جایی بروم یا نروم؟ اختیار من دست خودم است، هر چند که با طاهری رفیق هستم و با او همکاری‌های لازم را کرده‌ام. خود من فکر می‌کردم طاهری به این مراسم می‌آید، البته این به آن معنا نیست که اگر می‌دانستم طاهری نمی‌آید، ‌من هم نمی‌آمدم. به نظر من خیلی بهتر بود طاهری به این مراسم می‌آمد.»
جالب اینکه شرکت پیشکسوتان کهن برای تمام اعضای هیات مدیره و شخص طاهری دعوتنامه فرستاده بود اما آنها به این جشن نیامدند و حتی آن را تحریم کردند تا جایی که محمود خوردبین هم که جزیی از تیم است به جشن نرفت. حتی جعفرکاشانی که همیشه حامی پیشکسوتان بوده هم به این مراسم نرفت و گفت روی دعوتنامه‌اش ننوشته بودند که مراسم جشن تولد علی پروین برگزار می‌شود!
با این حال وقتی طاهری در قبال حرف‌های منطقی پروین و پیشکسوتان سکوت می‌کند خمارلو مدیرروابط عمومی باشگاه ماموریت پیدا می‌کند تا در این باره جوابگو باشد: «ما بحثی به این موضوع نداریم که چه کسی به چنین مراسمی برود یا نرود چراکه اصولا به ما ارتباطی پیدا نمی‌کند. اطلاعیه‌ای هم که دادیم حرف جدیدی نیست چراکه خیلی‌ها در کشور با نام پرسپولیس رستوران، مغازه یا کاسبی به راه می‌اندازند و به همین دلیل ما این بیانیه‌ را صادر کردیم تا از هر کسی که از نام پرسپولیس و برند آن به صورت غیرقانونی استفاده می‌کند شکایت کنیم و متخلفان تحت پیگرد قانونی قرار ‌گیرند.
از سال قبل که انجام کارهای اقتصادی ما شکل منسجم‌تری به خود گرفته ما این مساله را پیگیری کردیم اما کسی نمی‌تواند ادعا کند که ما به شخصی زنگ زده‌ایم که به این مراسم برود یا نرود.
این را هم بگویم که دعوتنامه از سوی برگزارکنندگان این مراسم به دست ما رسید اما روی آن هیچ اشاره‌ای به تولد علی پروین نشده بود. حتی آقای طاهری روز گذشته در جمع خبرنگاران مصاحبه کرد و گفت اینکه پیشکسوتان دور هم جمع شوند اتفاق بسیار خوبی هم هست اما یکسری افراد که مشخص است به دنبال چه هستند از این موضوع ناراحت شدند و مسائل دیگری را عنوان می‌کنند. مطمئن باشید هواداران هم این افراد که کارشکنی می‌کنند را می‌شناسند.»
     
 

منبع خبر ایران ورزشی
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top