تاریخ انتشار: 8مهر1395|00:10

| کد خبر: 195637

انصاری و نوراللهی را ندیدی؟/ دعوای پول‌های مفت!

وکیل ملت: دعواي عجيبي در گرفته بين وزير ورزش و مديرعامل پيشين استقلال؛ از يك سو گودرزي شأن و جايگاه يك عضو كابينه دولت را رعايت نمي‌كند و خيلي جزيي و نالازم درگير مي‌شود، از سوي ديگر هم افشارزاده كه حالا ديگر موقعيت خودش را در گرو به دست آوردن دل وزير نمي‌بيند، بر خلاف گذشته رودرروي او مي‌ايستد و با لحني تند عليه وي بيانيه صادر مي‌كند.

طبعا هيچ‌كجاي اين دعوا زيبنده نيست و چنگي به دل نمي‌زند، اما بدون تعارف تكان‌دهنده‌ترين فراز آن جايي است كه دو طرف بي‌محابا در مورد پول‌هاي هنگفت دور ريخته شده در فوتبال ايران سخن مي‌گويند. از يك سو گودرزي سوال مي‌كند چرا استقلالي‌ها با بازيكن 150ميليوني قرارداد 900ميلون توماني بسته‌اند و از سوي ديگر افشارزاده به جاي توضيح در مورد چنين قراردادي، توپ را به زمين رقيب ديرينه مي‌اندازد و براي وزير مي‌نويسد پرسپوليسي‌ها هم چند فقره از اين پول‌هاي نا به جا پرداخت كرده‌اند!

به طور كلي يك شيوه استدلال غلط و رايج در جامعه ايراني آن است كه آدم‌ها به جاي پذيرفتن اشتباهي كه انجام داده‌اند، آن را با تكرار شدن اشتباه مزبور توسط ديگران توجيه مي‌كنند. مثلا اگر از كسي در مورد زياده‌روي در مصرف آب سوال كني، به احتمال زياد خواهد گفت: «اي بابا، فلاني كه هزار برابر بيشتر مصرف مي‌كند!» با فراگير شدن چنين استدلالي، به تدريج انبوهي از كج‌روي و خطا جامعه را پر مي‌كند و هيچ‌كس هم زير بار پذيرش اشتباه و تلاش براي تصحيح آن نمي‌رود. اين عين اتفاقي است كه براي افشارزاده افتاده؛ از طرف مي‌پرسند طبق كدام قاعده و منطق رقم قرارداد فرشيد باقري و كنعاني‌زادگان را شش برابر كرده و به امين حاج‌محمدي بيشتر از يك ميليارد تومان پول داده، او هم براي دفاع از خودش، راجع‌به بازيكنان اوكرايني پرسپوليس و ورود شائبه‌دارشان به فوتبال ايران حرف مي‌زند! بله؛ پرسپوليسي‌ها بيشتر از دو و نيم ميليارد تومان خرج جذب چهار بازيكن خارجي كرده‌اند كه حداقل سه تاي آنها تا به حال نتوانسته‌اند از چنين رقمي دفاع كنند، اما آيا اشتباه پرسپوليس، مجوزي براي آن است كه استقلالي‌ها يا مسوولان ديگر باشگاه‌ها هم اشتباه كنند؟ راستي چطور افشارزاده به عنوان يك مدير باتجربه از حضور ارزان‌قيمت و موفق بازيكناني مثل انصاري، طارمي و نوراللهي در پرسپوليس درس نگرفته و فقط داستان اوكرايني‌ها را ديده است؟

آنچه از دل اين دعوا بر جا مي‌ماند، صرفا اثبات دوباره اين حقيقت تلخ است كه در فوتبال نيمه‌دولتي ايران هم مثل خيلي از حوزه‌هاي ديگر، كوهي از اسكناس به شكل مفت و مجاني تباه مي‌شود؛ پول‌هايي كه تنها حاصل‌شان، هرچه چرب‌تر شدن سبيل واسطه‌هاي بي‌مقدار، اما ثروتمند است.

منبع خبر بانک ورزش
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top