تاریخ انتشار: 8مهر1395|20:22

| کد خبر: 195789

جزئیات اعطای وام به دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان

دکتر قنبری معاون دانشجویی دانشگاه فرهنگیان از ارائه خدمات رفاهی در قالب وام های دانشجویی از مهر امسال خبر داد.

دکتر قنبری ضمن تبریک سال تحصیلی جدید به اعضای هیات علمی و غیر هیات علمی و دانشجو معلمان به عنوان رکن اصلی دانشگاه گفت: امسال به لحاظ به بار نشستن زحمات 4 ساله همکاران در سراسر کشور و ورود اولین دانش آموختگان به پیکره آموزش و پرورش حائز اهمیت است.

وی در ادامه افزود: دانش اموختگان دانشگاه فرهنگیان  با حضور فعال خود در مدارس باعث تحول و ترقی در نظام تعلیم و تربیت خواهد شد و تا چند دهه در مدارس نقش آفرینی می کنند.

معاون دانشجویی دانشگاه فرهنگیان در خصوص وام های دانشجویی با اشاره به پیگیری های معاونت و اداره کل خدمات و رفاه دانشجویی  خاطر نشان کرد: پس از برگزاری جلساتی با حضور رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دکتر تقی زاده معاون دانشجویی صندوق رفاه و تایید وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و معاون حقوقی وزارت مربوطه توانستیم با انعقاد تفاهم نامه ای با صندوق رفاه دانشجویان مانند دانشگاه های دیگر در زمینه های گوناگون شرایط اهدای وام به دانشجویان را فراهم کنیم.

وی با اشاره به حضور نماینده ای در هر استان با گذر واژه ثبت شده در صندوق رفاه افزود:  زیر سامانه ای برای ایجاد زمینه برخورداری تمامی دانشجو معلمان از خدمات وام دانشجویی متناسب با وضعیت صندوق رفاه از اول مهر تعریف شده است.

دکتر قنبری از اعطاء وام ازدواج 2 میلیون تومانی برای هر دانشجو خبر داد و تصریح کرد: همچنین اگر زوج، هر دو از دانشجویان دانشگاه فرهنگیان باشند 4 میلیون تومان به آنها تعلق خواهد گرفت و باز پرداخت آن یکسال پس از دریافت وام صورت می پذیرد.

وی ادامه داد: از دیگر خدمات این صندوق وام سفر عتبات عالیات است.

معاون دانشجویی دانشگاه فرهنگیان در خصوص وام ودیعه مسکن دانشجویان متاهل گفت: دانشجویان متاهل نیز اگر بخواهند در شهر محل تحصیل خود منزل مسکونی اجاره کنند متناسب با کلان شهر و سایر شهرستان ها  از 4 میلیون تومان تا 8 میلیون تومان وام ودیعه مسکن دریافت خواهند کرد.

دکتر قنبری همچنین به پرداخت وام ضروری برای کلیه مشمولان قانون صندوق به تناسب خدمات انجام شده اشاره و اظهار کرد: دانشجویان می توانند برای دریافت وام ضروری ماهیانه به مبلغ 600 هزار تومان از اول تا بیستم هرماه نسبت به بارگذاری درخواست در سامانه اقدام کنند.

وی تصریح کرد: دانشجویان قهرمان ورزشی به میزان 1 میلیون تومان، مبتکرین 2 میلیون، دانشجو معلم ممتاز و نمونه 1 میلیون و برای حوادث غیر مترقبه با تایید و تشخیص  مدیران  امور استانها تا مبلغ 2 میلیون تومان از تسهیلات وام ضروری بهرمند شوند.

معاون دانشجویی دانشگاه فرهنگیان با اشاره به تسهیلات صندوق علوی (بنیاد خیریه فرهنگی علوی) تصریح کرد: براین اساس  به میزان 600 هزار تومان برای دانشجویان مجرد و 800 هزار تومان به صورت وام برای متاهلین  از صندوق علوی در کنار دیگر تسهیلات پیش بینی شده است.
وی در پایان بر اهتمام دانشگاه برای ایجاد زمینه مساعد در دانشجویان  برای آرامش، امنیت خاطر و علاقه مندی به تحصیل  تاکید کرد.
 

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top