تأکید دولتمردان :دولت در حال حاضر برنامه انتخاباتی ندارد

وکیل ملت: هفتمین همایش استانی حزب «اعتدال و توسعه» روز پنجشنبه در سالن اجلاس سران برگزار شد. محمدباقر نوبخت دبیر کل این تشکل در سخنانی «اعتدال» را گفتمان غالب و مقبول در جامعه امروز ایران خواند و گفت: شرایط سخت و فراز‌ ونشیب های گذشته ما را از مسیر اعتدال خارج نکرد و اکنون در وضعیتی هستیم که به مرام و مقاومت حزب و همراهانمان در خدمت به ملت مباهات می‌کنیم.

تاریخ انتشار: 10مهر1395|00:09

تأکید دولتمردان :دولت در حال حاضر برنامه انتخاباتی ندارد
| کد خبر: 195976

توانمندی در انجام وظیفه را ملاک حضور در مدیریت کشور دانست و افزود: ما وظیفه آموزش و آماده‌سازی نیروهای مستعد برای پیشبرد اهداف کشور را داریم تا بتوانیم با رفع مشکلات به رضایتمندی و اعتماد مردم عزیزمان کمک کنیم. در ادامه محمود واعظی معاون سیاسی حزب اعتدال و توسعه، راهبرد این حزب در انتخابات ٩۶ را تبیین کرد.


حمایت بدون قید و شرط از روحانی
به گزارش ایسنا، او با بیان اینکه«دولت روحانی با منویات رهبر معظم انقلاب و تعامل و همکاری با سایر قوا و پشتیبانی ملت در دو عرصه کاهش تهدیدات خارجی و رونق اقتصاد داخلی فعالیت می‌کند»، تأکید کرد: ادامه این راه به اقتدار و نقش آفرینی بیشتر کشور و رونق و توسعه اقتصادی و بهبود معیشت و رفاه ملت می‌انجامد و حزب اعتدال و توسعه از مرام اعتدالی و دولت اعتدالی و سیاست تعامل بین‌المللی روحانی بدون قید و شرط حمایت می‌کند.


وی با اشاره به شرایط قبل از انتخابات ریاست جمهوری 92 و با بیان اینکه «در آن سال‌ها برای برگزاری نشست با مشکل و تهدیدات مواجه بودیم» اظهار کرد: از رهبر معظم انقلاب که حق الناس را مطرح کردند، تشکر و قدردانی می‌کنیم که فضای جدیدی به وجود آوردند و مردم به رهبرشان اعتماد کردند.فرمایش ایشان مبنی بر اینکه «اگرمن را قبول ندارید، برای نظام و کشورتان و برای آینده‌تان رأی دهید» اوج یک تحول در ذهنیت همه مردم بود. واعظی افزود:رهبر معظم انقلاب می‌خواستند اهمیتی که انتخابات در کشور دارد و نشانگر دموکراسی دینی و مردم سالاری دینی است را گوشزد کنند؛ در این راستا باید هم از رهبر معظم انقلاب تشکر کنیم و هم از مردم فهیمی که در مقاطع مختلف،در شرایط بسیار حساس و گردنه‌های خیلی مهم درست تصمیم می‌گیرند و کشور را نجات می‌دهند.


پاسخ به منتقدان
مرتضی بانک رئیس هیأت اجرایی حزب اعتدال و توسعه و معاون کل نهاد ریاست‌جمهوری نیز در نشستی خبری که در حاشیه همایش برگزار شد، تأکید کرد: دولت در حال حاضر هیچ اقدام و برنامه ای برای حضور در انتخابات ندارد. وی در پاسخ به سؤالی درباره صحت خبر انتصاب محمد علی نجفی برای ریاست ستاد انتخاباتی حسن روحانی گفت: این خبر را یکی از کارشناسان سیاسی داده بود که آقای نجفی هم آن را تکذیب کرد.

دولت در حال حاضر هیچ اقدام و برنامه ای برای انتخابات نداشته و ندارد و هر موقع قرار باشد کاندیدایی مطرح شود ساز و کار آن هم طراحی می‌شود که قطعاً در چارچوب‌های اداری و با استفاده از امکانات دولتی نخواهد بود. وی همچنین درباره برخی انتقادات از طریق تریبون‌های رسمی و بعضی اتهام‌ها به رئیس‌جمهوری بیان کرد: برخی انتقادات منطقی، دلسوزانه و همراه با پیشنهاد هستند؛ مثل انتقاد از قراردادهای نفتی که دولت با تعامل خوبی که با بخش‌های مختلف داشت توانست آن را به نتایج مناسبی برساند؛ چراکه دولت از انتقادات کارشناسانه استقبال می‌کند.


بانک ادامه داد: اما برخی فعالان سیاسی چون در انتخابات موفق نبودند یا فکر نمی‌کردند دولت موفقیتی به دست بیاورد، در جاهایی تند و بی‌منطق انتقاد می‌کنند. بخشی هم توهین و اهانت می‌کنند. اگر این اهانت‌ها به شخص رئیس‌جمهوری باشد، ابتدا باید دستگاه‌های نظارتی و قضایی اقدام کنند و اجازه ندهند چنین اتفاقاتی بیفتد. طبیعتاً اگر موضوعی مطرح شود که به هویت و موقعیت ریاست‌جمهوری لطمه بزند، در آنجا سکوت معنا ندارد و دولت از راه‌های قانونی استفاده  می کند.


وی در پاسخ به سؤالی درباره اقدام های دولت در زمینه حقوق‌های نجومی یادآور شد: پیش از هرچیز باید برای حقوق نجومی، املاک نجومی یا پرداخت‌های نجومی تعریف دقیق و یک شاخص درست تعیین شود و تا زمانی که تعریف و شاخص درستی تعیین نشده مشخص نخواهد شد که ما چه پرداختی را نجومی و چه پرداختی را غیر نجومی می‌دانیم. بانک افزود: هیچ‌گاه نباید اجازه داد از منابع عمومی و دولتی سوءاستفاده شود و باید با آن برخورد کرد که این مسأله فقط درباره حقوق‌ها نیست و در بسیاری از مسائل صادق است. در بحث فساد اقتصادی از ابتدا دولت برنامه‌ها و پیگیری‌های جدی داشته و در زمینه فیش‌های حقوقی هم دیدید که بلافاصله برخی مدیران برکنار و محدود شدند و آیین‌نامه‌هایی تدوین و چارچوب‌هایی مشخص شد؛ چون بسیاری از خلأها وجود داشت که از آن استفاده می‌شد.


معاون کل نهاد ریاست‌جمهوری همچنین درباره توئیت جدید رئیس جمهوری که در آن گفته شده چرا رسانه‌ها واقعیت‌ها را نمی‌گویند، گفت: ابتدا باید از رسانه‌هایی که همراهی و همکاری دارند و بدون اینکه کسی از آنها بخواهد مبتکرانه در جهت ارائه فعالیت‌ها و اقدام های دولت گزارش‌های خوب و مستمری می‌دهند تشکر کرد؛ اما بد نیست هر ازگاهی تلنگری هم به برخی رسانه‌ها زده شود.چراکه بعضی از کارها ملی هستند و مخصوص یک دولت و فرد خاص نیستند و رئیس‌جمهوری هم تأکید دارند که رسانه‌ها به چنین موضوع هایی بپردازند.

وی افزود: مثلاً کار بزرگی مثل «برجام» فقط برای این دولت نیست، بلکه برای نظام، کشور و امنیت ملی ماست. خوشبختانه در شرایط جدید صدا و سیما، حرکت‌های بهتری صورت گرفته اما شاهد بودیم برخی برنامه‌ها تمام‌قد در مقابل هر نوع فعالیت دولت ساخته می‌شد. بانک با بیان اینکه «انتقاد برخی منتقدان درست نیست»، اظهار کرد: البته طبیعی بود که برجام با توجه به بعدی که در داخل و خارج داشت بیشتر نمود پیدا کند. از طرفی منتقدان هم بشدت علاقه‌مند بودند که برجام را بزرگتر از شرایط موجود نشان بدهند تا در صورت ناموفق بودن آن، دولت ناکارآمد جلوه داده شود که این مسأله هم باعث شد برجام و سیاست خارجی بیشتر به چشم بیاید.


حزب اعتدال و توسعه در پایان نشست فصلی خود، با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: این حزب توافق برجام را حکمتی مبتنی بر عزت نظام جمهوری اسلامی برای افزایش قدرت ملی و ایجاد فضای مستعد بین‌المللی برای پیشبرد اهداف توسعه‌ای کشور می‌داند.


 

دسته بندی خبر روز , سیاسی ++ ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top