تاریخ انتشار: 10مهر1395|11:41

| کد خبر: 196090

برانکو فرصت رساندن ذخیره ها به ترکیب ثابت را داشته؟

وکیل ملت: باخت پرسپولیس به قشقایی به سوژه ای بدل شده تا برخی مخالفان برانکو حسابی از خجالت مرد کروات در بیایند.

قطعا باخت به تیم دسته دومی برای تیمی چون پرسپولیس که ادعای قهرمانی دارد و صدالبته در بالای جدول لیگ برتر، دور از ذهن هست اما برخی این باخت را به مسائلی ربط می دهند که به هیچ عنوان نمی تواند درست باشد.

به گزارش بانک ورزش، عده ای از جمله چند پیشکسوت پرسپولیس اعتقاد دارند برانکو کاملا به ملی پوشانش وایسته است و اگر آنها نباشند، نمی تواند کاری از پیش ببرد. این انتقاد در واقع هم به برانکوست و هم به بازیکنان جوانی که جانشین ملی پوشان شده اند. قطعا تک بازی آن هم در جام حذفی مقابل تیمی که به خاطر پخش زنده اولین دیدارش انگیزه ای چندین برابر دارد برای بازیکنانی که تا به حال کنار یکدیگر بازی نکرده اند سخت است.

این ایراد به برانکو وارد است که چرا بازیکنان جوان را کم کم به ترکیب اضافه نکرده تا با دیگر بازیکنان هماهنگ شوند اما آیا فرصت کافی برای این کار وجود داشته؟ آیا بازی با تراکتورسازی، استقلال، سپاهان و دیگر تیم های قدرتمند لیگ برتری جای آزمون و خطاست؟

نگاهی به ملی پوشان پرسپولیس و ترکیب بازی های لیگ برتر و جام حذفی شاید در وهله اول حق را به منتقدان بدهد اما آیا برانکو اولین فصل است که در پرسپولیس حضور دارد و آقایان پیشکسوت به همین زودی فصل گذشته را از یاد برده اند؟

مطمئنا سیدجلال حسینی، بیرانوند، طارمی، انصاری، رضاییان و امیری بازیکنان بزرگی هستند و تاثیر زیادی در هر تیمی دارند اما آیا همه آنها در فصل قبل و عملکرد فوق العاده برانکو در کنارش بودند؟ سیدجلال، بیرانوند و امیری در فصل جدید به پرسپولیس اضافه شده اند و برانکو بدون حضور آنها هم توانایی اش را به رخ کشیده است. رامین رضاییان نیز که در ترکیب تیم جایی ندارد و نمی تواند غیبتش تاثیری در کار تیم داشته باشد. محمد انصاری و مهدی طارمی تنها بازیکنان ملی پوش پرسپولیس هستند که فصل قبل در تیم برانکو حضور داشتند و پروفسور با آنها و جوانان دیگر تیمش کاری کرد که کمتر کسیانتظارش را داشت.

فوتبال با همین شگفتی هایش زیباست و  این اولین بار نبود که تیمی از لیگ های پایین می آید و تیمی نامدار را شکست می دهد و قطعا آخرین بار هم نخواهد بود. تنها مشکل پرسپولیس و برانکو نبود فرصت مناسب برای هماهنگ کردن بازیکنان ذخیره با اصلی ها بوده است. هرچند سطح این بازیکنان با اصلی ها فاصله زیادی دارد اما نزدیک کردن آنها به یکدیگر مستلزم زمان است که با غیبت همیشگی ملی پوشان تا به حال وجود نداشته است.

در این میان به نظر می رسد حتی انتقاد به دروازه بان خارجی تیم که عملکردش از دید همه - حتی هواداران پرسپولیس - ضعیف بوده، وارد نباشد چرا که او در ضربات پنالتی عملکرد ضعیفی داشت که بهترین گلرهای دنیا نیز بعضا چنین وضعیتی را تجربه کرده اند. البته این موضوع دلیل بر خوب بودن رادوشویچ نیست اما باید بار دیگر به او فرصت داد تا در جریان بازی عیارش را نشان دهد، نه در روزی که دفاع ناهماهنگ تیم بدون سیدجلال و انصاری که مهره های اصلی اش هستند، در زمین حضور دارند.

پرسپولیس به قشقایی باخت. شاید این باخت سبب شود آنها دیگر تیمی را دست کم نگیرند و از بالانشینی مغرور نشوند. اگر برانکو مربی حرفه ای باشد از همین شکست نیز بیشترین استفاده را می کند و درسی به بازیکنانش می دهد که تا آخر فصل به کارشان بیاید.

منبع خبر بانک ورزش
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top