تاریخ انتشار: 10مهر1395|11:46

| کد خبر: 196097

آخرین وضعیت پدیده شاندیز/وزیر کشور:مسئله پدیده به مرحله نهایی نزدیک است

وکیل ملت: وزیر کشور در پاسخ به سوالی درباره آخرین وضعیت شرکت پدیده گفت : مسئله پدیده به مرحله نهایی نزدیک است.

رحمانی فضلی افزود: از آنجا که این امر در سطح ملی به وزارت کشور واگذار شد ما جلسات متعددی با مسئولان کشور داشتیم و آقای استاندار مرتب در این جلسات حاضر شدند و توضیح دادند. در سفری هم که رئیس کل بانک مرکزی به مشهد داشتند مسائل و مشکلات پدیده را مطرح کردند. بعد از این سفر نیز ما در تهران جلسه مجددی هم با ایشان و هم با وزیر اقتصاد و دارایی در خصوص مشکلات پدیده برگزار کردیم.

وزیر کشور با بیان این که بانک مرکزی مسئولیت خود در قبال پدیده را پذیرفته است افزود:وضعیت شرکت پدیده اکنون بهتر از گذشته است و قیمت گذاری سهام نیز انجام شده و امیدواریم مسائل مالی، خط اعتباری، آماده سازی شرکت برای ورود به بورس و برخی مشکلات دیگر را که از گذشته وجود داشته، به مرور حل کنیم.وی همچنین درباره تبدیل مناطق ویژه اقتصادی دوغارون و سرخس به مناطق آزاد گفت :با تصویب این مسئله در شورای مناطق آزاد، موضوع به هیئت دولت رسیده است.


همچنین دین پرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزیر کشوردر این جلسه ضمن ارائه گزارشی از آخرین تصمیمات پیش بینی شده برای حل مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی در استان ها به آمار تعطیلی واحدهای تولیدی خراسان رضوی اشاره کرد و گفت: براساس آمار جمع بندی شده در وزارت کشور که در دو مرحله نیز کنترل شده است در خراسان رضوی و در فواصل سال 92 تا 95 حدود 73 واحد تعطیل شده که از این نظر رتبه 14 در کشور را به خود اختصاص داده است. 

وی با بیان این که در همین مدت خراسان رضوی توانسته 96 واحد تعطیل و نیمه تعطیل خود را احیا کند افزود :از این منظر نیز خراسان رضوی رتبه سوم کشور را داراست ضمن این که براساس اظهار نظر مسئولان استان هیچ واحد غیرقابل احیایی وجود ندارد.وی همچنین گفت: با توجه به اینکه برخی واحدهای ثبت نام شده نتوانسته اند در زمان مقرر اطلاعات خود را تکمیل کنند هفته آینده، به طور موقت سامانه بهین یاب برای تکمیل اطلاعات و ثبت نام مجدد اما محدود باز خواهد شد .

 رشیدیان در ستاد اقتصاد مقاومتی استان از بهره برداری از 472طرح اقتصادی با اعتباری بیش از 90هزار میلیارد تومان تا پایان سال در استان خبرداد .


پدیده حمایت شود6 ماهه 10 هزار شغل ایجاد می شود
شوشتری مدیرعامل شرکت پدیده در نشست خود با سهامداران عمده گفت: اگراز مجموعه پدیده حمایت شود می توانیم ظرف 6 ماه 10 هزار شغل ایجاد کنیم.

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top