تاریخ انتشار: 11مهر1395|09:45

| کد خبر: 196237

تنهايي مصباح و حواريون!

رضا پارسا

وکیل ملت: ۸۱ ساله است. زماني از حاميان پر و پاقرص محمود احمدي‌نژاد بود. گرچه در دولت دهم، مدعي شد كه «كسي احمدي‌نژاد را سحر كرده است.» اما اين تمام ماجرا نيست.

او خود را يكي از فعالان انقلاب مي‌داند و از قضا در برابر آيت‌ا...‌هاشمي رفسنجاني كه زندگي و مبارزات او كاملا روشن است و در سال‌هاي پيش از انقلاب، تحت وحشتناك‌ترين شكنجه‌هاي ساواك قرار داشت، مدعي انقلابي بودن و انقلابي‌گري است. شايد همين رقابت با آيت‌ا...هاشمي رفسنجاني به عنوان يكي از ستون‌هاي استوار انقلاب اسلامي بود كه او را به پدر معنوي جبهه پايداري بدل ساخت. در اين راه بسياري از اصولگرايان دلواپسي كه روزگاري يار احمدي‌نژاد بودند و بعدها او را به انحراف متهم كردند نيز به حواريون مصباح بدل شدند. مرتضي آقاتهراني، روح ا... حسينيان، حميد رسايي، مهدي كوچك زاده، صادق محصولي و بسياري ديگر، در اين ليست جاي مي‌گيرند. اما تفكر جبهه پايداري كه ديروز در مجلس نهم و امروز، به هر شكلي مي‌كوشد با دولت يازدهم و اقدامات آن مخالفت كند، تاثير انكارناپذيري از كلام و تفكر مصباح يزدي گرفته است. اين مهم را حتي مي‌توان از آخرين سخنراني او نيز دريافت؛ سخناني كه همراستا با سخناني است كه بعضي در تهران و مشهد و از تريبون نماز جمعه ايراد مي‌كنند!
 بت دموكراسي!
آيت‌ا...مصباح يزدي در ظاهر كسوت رياست موسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني را بر عهده دارد و صاحب يك كرسي در جامعه مدرسين حوزه علميه قم است اما به وقت مقتضي، گريزي هم به سياست و اجتماع مي‌زند. ديدار با جمعي از طلاب و مبلغان اصفهاني، از جمله اين موارد بود. در اين ديدار، آيت‌ا...مصباح يزدي، صراحتا دانشگاه، استاتيد و دانشجويان را به انحراف متهم كرد. او با بيان اينكه بر اساس شرايط خاص و عام، مطالب و محتواي تبليغي بايد متفاوت باشد، ابراز داشت: اگر در دانشگاه‌ها تبليغ مي‌شود، بايد در آن پاسخ شبهات را داد. چون شبهات از طريق كلام برخي اساتيد، كتاب‌ها و سايت‌ها به دانشجويان منتقل مي‌شود كه بايد براي رفع آن تلاش كرد. آفتاب نوشت؛ او عنوان كرد: بت بسياري از كساني كه تحصيل كردند و از فرهنگ غربي تبعيت مي‌كنند آزادي و دموكراسي است و چون درباره ولايت فقيه و دلايل عقلي و نقلي آن چيزي نمي‌دانند، از ولايت فقيه به عنوان ديكتاتوري آخوندي و ديكتاتوري نعلين ياد مي‌كنند. از اين رو بايد در پاسخ به شبهات جدي عمل شود.
 از طاغوت تا امروز
اما آيت ا... مصباح يزدي به همين مقدار اكتفا نكرد و در تحليل وضعيت زنان، مشخصا در شهر قم، به تطبيق شرايط كنوني با پيش از انقلاب پرداخت. او با بيان اينكه شاهد كمرنگ شدن ارزش‌هاي اسلامي هستيم، گفت: به بهانه‌هايي اشخاص فاسد و فاسق معرفي شده و به آنها جايزه داده مي‌شود و مورد احترام قرار مي‌گيرند. قم امروز با ده سال پيش بسيار متفاوت است. در زمان طاغوت زنان قمي بحث مي‌كردند كه آيا يك پوشيه كافي است يا بايد از دو پوشيه استفاده كنند، اما امروز وضعيت تغيير كرده و با لباس‌ها و آرايش‌هاي نامناسب ظاهر مي‌شوند. مصباح يزدي در بخش ديگري از سخنان خود، بدون نام بردن از شخص خاصي، از «مسئول قانوني» ياد مي‌كند كه ناگفته پيداست، هيچ كس جز رئيس‌جمهور نمي‌تواند مراد مصباح از آن سخنان باشد. او گفت: سير ارزش‌هاي اسلامي سير نزولي دارد و اگر منحني نزولي ادامه پيدا كند خطرناك است. كسي كه مسئول قانوني اين كارهاست، به جهاتي خدمت علما مي‌رسد و آنها در راستاي حفظ نظام اسلامي تاييد مي‌كند و آن شخص مي‌گويد اگر كار من اشتباه بود علما و مراجع من را راه نمي‌دادند.
 همايش بي‌مخاطب
اين سخنان در حالي توسط آيت‌ا...مصباح يزدي ايراد شد كه اصولگرايان به شكل كاملا محسوسي بين خود و مصباح يزدي مرز ترسيم كرده‌اند. اين مرز، چنان عريض و طويل است كه جز حواريون مصباح، كسي از او مشورت نمي‌گيرد. از سوي ديگر، شاگردان آيت‌ا...مصباح يزدي روز پنجشنبه، كنگره جبهه پايداري انقلاب اسلامي را برگزار كردند. ايلنا نوشت؛ صبح پنجشنبه، نخستين كنگره رسمي جبهه پايداري پس از دريافت مجوز درحالي به‌منظور ارائه گزارش عملكرد ازسوي مرتضي آقاتهراني دبيركل اين جبهه و بدون حضور خبرنگاران برگزار شد، كه برگزاري اين كنگره چندين‌بار به تعويق افتاد و پس از ناتواني پايداري از برگزاري اين كنگره در شهريور ماه، صحبت‌هايي درباره برپايي آن در نخستين روز پاييز مطرح شد و درنهايت با حدود يك هفته تاخير مجدد، اعضاي پايداري گردهم آمدند. اخبار رسيده از كنگره حاكي از آن است كه در مجمع عمومي، تمام حاضران به اعضاي هيات رئيسه شامل مرتضي آقاتهراني به عنوان رئيس و صادق محصولي به عنوان نايب رئيس مجمع راي داده‌اند.

 

دسته بندی خبر روز , خبرخوان++ , سیاسی ++ ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top