تاریخ انتشار: 11مهر1395|10:10

| کد خبر: 196248

تلاش اصول‌گرایان و احمدی نژاد برای فتح شهر اصلاح‌طلبان

وکیل ملت: احمدی نژاد در سال 92 نیز بعد از اینکه مشایی نتوانست از سد شورای نگهبان عبور کند تلاش کرد نمایندگانی را به شورای شهر بفرستد اما در این انتخابات هم ناکام ماند.

به گزارش نامه نیوز، احمدی نژادی‌ها و اصول‌گرایان از رسیدن به پاستور ناامید هستند و به نظر می‌رسد آنها خود را برای حضور مجدد روحانی در راس قوه مجریه آماده کرده‌اند. این ناامیدی باعث شده است آنها نیم نگاهی به انتخابات شورای شهر داشته باشند. به ویژه آنکه آنها می‌خواهند شکست در انتخابات مجلس دهم در تهران را نیز در این انتخابات جبران کنند.

به نظر می‌رسد برخی از چهره‌های شناخته شده اصول‌گرا و نیروهای نزدیک به احمدی نژاد خود را آماده حضور در انتخابات شورای شهر سراسر کشور به ویژه تهران می‌کنند. در این میان باید نکته‌ای را به اصول‌گرایان و احمدی نژادی‌ها تذکر داد و آنهم اینکه تهران شهر اصلاح طلبان است و یا به عبارتی دیگر تهران دیگر شهر اصول‌گرایان و احمدی نژادی‌ها نیست.

احمدی نژاد در دو قطبی بزرگ سال 88 رقابت در تهران را به میرحسین موسوی واگذار کرد. در این انتخابات که حاشیه‌های بعد از آن هنوز در جامعه ملموس است. آخرین نخست وزیر ایران (2 میلیون و 166 هزار و 245) رای و احمدی نژاد (یک میلیون و 809 هزار و 855) به خود اختصاص دادند.

احمدی نژاد در سال 92 نیز بعد از اینکه مشایی نتوانست از سد شورای نگهبان عبور کند تلاش کرد نمایندگانی را به شورای شهر بفرستد اما در این انتخابات هم ناکام ماند.

خواهر او پروین احمدی نژاد و وزیر جنجالی دولت دهم که به خاطر او در مجلس نهم یکشنبه سیاه رقم خورد یعنی عبدالرضا شیخ الاسلامی که در صدر فهرست «زنده باد بهار» قرار داشتند نتوانستند در به شورای شهر تهران راه پیدا کنند و اختلاف زیادی با راه یافتگان به شورای شهر داشتند.

مردم تهران در سال 94، در جریان انتخابات مجلس دهم نشان دادند که به جز احمدی نژاد به اصول‌گرایان نیز نظر مثبتی ندارند. اکثر مردم در این انتخابات در شهر تهران تماما به فهرست امید رای دادند و 30 نامزد این فهرست به عنوان 30 نماینده تهران معرفی شدند

مشارکت مردم در تهران در انتخابات‌ها نشان داده است که اکثر آنها رای خود را به سبد اصلاح طلبان خواهند ریخت. حسن روحانی در سال 92، 2 میلیون و 385 هزار و 890 رأی آورد و شهردار تهران محمدباقر قالیباف تنها یک میلیون و 266 هزار و 568 رأی را به خود اختصاص داد.

بر این اساس می‌شود گفت که مردم تهران در صورت مشارکت در انتخابات مجلس و ریاست جمهوری به اصول‌گرایان و احمدی نژادی‌ها رای نخواهند داد.

آن گونه که از شواهد پیداست انتخاب تهران آن هم در انتخابات شورای شهر استراتژی مناسبی از سوی احمدی نژاد و اصول‌گرایان برای آینده سیاسی خود نیست.

منبع خبر نامه نیوز
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top