تاریخ انتشار: 13مهر1395|00:18

| کد خبر: 196652

قرارداد گولچ مثل آمدن و رفتنش پر از ابهام و معماست

وکیل ملت: یک هفته از زمان بازگشت آنتونی گولچ از مرخصی چهار روزه گذشت اما خبری از این مدافع استرالیایی نشد تا مشخص شود او واقعا قید پرسپولیس و بازگشت به ایران را زده است.

البته عدم بازگشت آنتونی گولچ به ایران بعد از سفرش به سیدنی اتفاق غیر منتظره‌ای نبود از این جهت که او در روز‌های آخر حضورش در ایران بارها به مسوولان باشگاه پرسپولیس هشدار داده بود که مطالباتش را بدهند. مدافع کروات خیلی خوب از قوانین فیفا سر در‌ می‌آورد و به این خاطر گفته می‌شود در تصمیمی که گرفته هوشمندانه عمل کرده است.
یکی از ایجنت‌های نزدیک به گولچ مدعی است این بازیکن طبق قرار‌داد در 3 ماه اول حضورش در ایران باید حقوقش را به طور ماهیانه دریافت می‌کرد و چند بار هم در این زمینه به طور رسمی به باشگاه هشدار داد که نادیده گرفته شد. به ادعای این ایجنت، گولچ چون به صورت قانونی در 3 ماه پیش قرارداد خود را به طور کامل دریافت نکرد این اجازه را دارد که قراردادش را به طور یکطرفه فسخ کند. البته این فرد مدعی شد باشگاه پرسپولیس اگر سریع‌تر به فیفا شکایت کند می‌تواند پرونده این بازیکن را به شکلی پیش ببرد که مابقی مطالبات گولچ را ندهد اما امکان بازگشت پرداختی‌های باشگاه بابت پول رضایتنامه و پیش قرارداد وی، ممکن نیست.
از طرفی پندار خمارلو مدیر روابط عمومی باشگاه پرسپولیس در مورد ابهامات موجود در قرارداد آنتونی گولچ می‌گوید: «عدم دریافت مطالبات فقط شامل گولچ نمی‌شود و همه بازیکنان پرسپولیس حق‌ و حقو‌شان را طبق قرارداد نگرفته‌اند اما گولچ این اجازه را نداشت که دیگر به ایران برنگردد.»
وی در پاسخ به این سوال که گولچ طبق قانون می‌توانسته بعد از گذشت 3 ماه و عدم دریافت مطالبات خود طبق قرارداد، قراردادش را به طور یکطرفه فسخ کند یا نه می‌گوید: «در مورد قرارداد گولچ یکسری مسائل حقوقی وجود دارد که من نمی‌توانم در مورد آنها اظهارنظر کنم. باشگاه پرسپولیس در این مورد اقدامات قانونی خود را انجام خواهد داد.»
به هر حال ظاهرا مسوولان باشگاه پرسپولیس در همین رابطه نامه نگاری‌هایی با فیفا انجام داده‌اند و اعلام کرده‌اند که گولچ به تمرینات بازنگشته است. یکی از مسوولان باشگاه پرسپولیس که نمی‌خواست نامش فاش شود در این رابطه می‌گوید: «گولچ دیگر به ایران باز نمی‌گردد. ما هم به دنبال این هستیم که ضرر و زیان کمتری متوجه باشگاه شود. مدیران پرسپولیس از حالا به دنبال پر کردن جای این بازیکن دو رگه هستند اما بعید است به سراغ گزینه‌های خارجی بروند.»
برخی رسانه‌های نزدیک به باشگاه خبر داده‌اند در قرارداد گولچ با پرسپولیس بندی وجود دارد که بر اساس آن بند اگر گولچ 10 روز بدون اجازه در تمرینات شرکت نکند باشگاه پرسپولیس این حق را خواهد داشت که قرارداد این بازیکن را یکطرفه فسخ کند. با توجه به اینکه از روز دوشنبه هفته گذشته (که تمرینات آغاز شده) تا الان سر تمرین نرفته به نظر می‌رسد در صورتی که طی چند روز آینده اطلاعی از خود به باشگاه ندهد این باشگاه طی همین هفته قرارداد این بازیکن را فسخ خواهد کرد و از او به فیفا شکایت می‌کند.
موضع گیری سرپرست باشگاه پرسپولیس در این خصوص البته کاملا خنثی و نامشخص است و بدون اینکه بخواهد خبری در خصوص گولچ بدهد همه چیز را به قانون حواله می‌دهد: «او بدون اجازه و بدون هماهنگی با باشگاه در تمرینات غیبت کرده است و ما طبق قوانین و مقررات حاکم بر قرارداد در این باره تصمیم‌گیری خواهیم کرد. درباره این اتفاق هر چه مقررات بگوید همان کار را خواهیم کرد. در خصوص این بازیکن قطعا آن چیزی اتفاق خواهد افتاد که در قرارداد وجود دارد و ما خارج از قرارداد و کارهای قانونی کاری نخواهیم کرد.»
به هر حال ابهام‌ها در خصوص بندهای قرارداد گولچ، اینکه باشگاه می‌تواند به فیفا شکایت کند یا گولچ به فیفا شکایت ببرد همچنان باقی است و مشخص نیست با طولانی‌تر شدن غیبت این بازیکن چه اتفاقی رخ خواهد داد. غیر از اینها سکوت مشکوک برانکو در مورد بازی ندادن به گولچ و نحوه جذب این مدافع سوال‌های بسیاری را به وجود آورده که همچنان بی‌پاسخ مانده است.
 

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top