تاریخ انتشار: 13مهر1395|00:37

| کد خبر: 196673

فتح‌ا... زاده: باید مثل بازی با دالیان رفتار کنیم

وکیل ملت: در زمان مدیریت علی فتح‌ا... زاده بود که استقلال در همان شرایطی قرار گرفت که قرار است تیم ملی را مقابل کره‌ای‌ها ببینیم. آن روز هم تاسوعای حسینی بود و استقلال باید به حکم کنفدراسیون فوتبال آسیا در لیگ قهرمانان آسیا با دالیان چین بازی می‌کرد...

همانطور که می‌دانید تیم ملی فوتبال ایران هفته آینده باید مقابل کره جنوبی قراربگیرد. دیداری که در عصر تاسوعا انجام می‌شود. شما یک بار چنین فضایی را تجربه کرده‌اید. به نظر شما مشکلی به وجود نخواهد آمد؟
 ما هم نمی‌خواستیم با دالیان بازی کنیم. تلاش‌هایی کردیم که آن بازی لغو شود اما نمی‌دانم چرا مسوولان وقت کنفدراسیون فوتبال آسیا با خواسته ما مخالفت کردند. نمی‌دانم تعمدی بود یا نه اما انگار می‌خواستند ما را در چنین شرایطی قراردهند. هر چه به آنها نامه نوشتیم و مسائل را توضیح دادیم گوش‌شان بدهکار نبود و در نهایت اعلام کردند استقلال باید در ظهر تاسوعا با دالیان چین بازی کند.
یادمان هست که حتی شما پیش از آن بازی اعلام کردید که مقابل دالیان بازی نمی‌کنید و بازی را به سود حریف چینی اعلام کنند.
 دقیقا. ما به کنفدراسیون فوتبال آسیا گفتیم که نمی‌خواهیم به دلایلی در این بازی شرکت کنیم. ابتدا فکر می‌کردیم فقط از حضور در بازی فینال محروم می‌شویم اما بعد به ما گفتند که اگر در این بازی حاضر نشوید باشگاه استقلال با محرومیت‌های بین‌المللی مواجه می‌شود.
برخی از بزرگان به مقامات ورزش توصیه کرده‌اند که این بازی برگزار نشود. آیا امکان چنین کاری وجود دارد؟
 من حساسیت بزرگان و علما را درک می‌کنم. حرف آنها قطعا برای مسوولان ورزش و فوتبال مهم است و باید به آنها احترام گذاشت و دستورات شان را مورد توجه قرار داد اما می‌دانید که اگرتیم ملی مقابل کره جنوبی بازی نکند محرومیت‌های سنگینی در انتظار تیم ملی خواهد بود و چه بسا فوتبال ایران از بازی‌های جام جهانی حذف شود. در این ایام فدراسیون فوتبال هم تلاش‌های بسیاری انجام داد تا بازی لغو شود اما قوانین فیفا چنین اجازه‌ای نمی‌دهد. خدا کند که کار آنها تعمدی نباشد چون درچنین روزی همه مردم ایران مشغول عزاداری هستند اما به هر حال باید همان شرایطی را ایجاد کرد که در بازی با دالیان ایجاد شد.
از حال و هوای آن روز بگویید.
 من می‌دانستم که دیگر راهی جز بازی مقابل دالیان نداریم. به همین دلیل ورزشگاه آزادی را با کمک مردم و هماهنگی‌هایی که با مسوولان شده بود به یک تکیه بزرگ تبدیل کردیم. اگر یادتان باشد وقتی استقلال گل می‌زد هیچ کس شادی زننده‌ای نمی‌کرد و ما به هواداران گفته بودیم بعد از گلزنی فریاد یا حسین (ع) سر دهند. ما با همان شعایر اسلامی توانستیم از آن روز سر بلند بیرون بیاییم. یعنی هم دالیان را بردیم و هم عزاداری بزرگی در ورزشگاه آزادی انجام شد. امیدوارم همین فضا را دوباره در بازی ایران و کره جنوبی ببینیم.

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top