یک سناریوی محتمل حضور موثر احمدی‌نژاد در انتخابات شوراهای شهر و روستاست

آیا شورای شهر و شهرداری در برنامه‌های احمدی‌نژاد جا دارد؟

وکیل ملت: بعد از توصیه به محمود احمدی‌نژاد برای عدم کاندیداتوری در انتخابات ریاست‌جمهوری شاید مهم‌ترین سوال این باشد که آیا او برای انتخابات شوراهای شهر لیست خواهد داد؟

تاریخ انتشار: 13مهر1395|00:41

آیا شورای شهر و شهرداری در برنامه‌های احمدی‌نژاد جا دارد؟
| کد خبر: 196682

یک سناریوی محتمل حضور موثر احمدی‌نژاد در انتخابات شوراهای شهر و روستاست، پروژه‌ای که شاید در همان قالبی که سال 82 برنامه‌ریزی شد باز هم تکرار شود. چهره‌های جدید با قد و قامت کوتاه سیاسی برای شورا به یک باره حضور پیدا کنند و آن چه در مورد جمعیت آبادگران جوان رخ داد و محمود احمدی‌نژاد را بر مسند شهرداری نشاند یک بار دیگر حادث شود. اما از طرفی اظهارنظرهای او در سال‌های اخیر نشان می‌دهد که او به ریاست‌جمهوری هم کمتر قانع بوده و شاید سودای مدیریت جهانی که در سر می‌پرورانده جلوی تلاش برای مناصب کمتر را بگیرد. «فرهیختگان» این سوال را از سه فعال سیاسی پرسیده است.

  احمدی‌نژاد
و ادعای مدیریت جهانی

فاضل میبدی، استاد حوزه: «ایشان ثابت کرده است که چه در پست ریاست‌جمهوری و چه در هیچ پست، منصب و مسئولیت اجتماعی فاقد صلاحیت مدیریت است. کارنامه دوران شهرداری چندان مطلوبی ندارد. او در شخصیت حقیقی قطعا برای شورای شهر اقدام نخواهد کرد اما در صورتی که همراهانش تمایل داشته باشند شورای شهر را تصاحب کنند مردم باید عاقل باشند و شورای شهری را انتخاب نکنند که از آن شهرداری محمود احمدی‌نژاد بیرون بیاید. به هر حال کاندیداتوری و برنامه‌ریزی برای شورای شهر از سوی احمدی‌نژاد و یارانش هم محتمل است. فراموش نمی‌کنیم ایشان ادعای مدیریت جهان را داشت. کسی که این ادعا را دارد نشان می‌دهد قدرت‌طلب است.»

  احمدی‌نژاد به ریاست‌جمهوری هم قانع نبود، چه برسد شورای شهر

احمد کریمی اصفهانی، دبیرکل جامعه اسلامی اصناف و بازار: «محمود احمدی‌نژاد فرد نیست بلکه یک تفکر است. اگر او را به‌عنوان یک تفکر تلقی کنیم متوجه می‌شویم که حضور او در سیاست برای نظام و مردم مناسب نیست. اگر ادعای شنوایی از ولایت را دارد قطعا نباید در عرصه‌های اجرایی و سیاسی حضور داشته باشد. تفکر احمدی‌نژاد به صورتی بوده که هشت سال عملکرد او کشور را به‌ویژه در زمینه اقتصادی با مشکلات عدیده روبه‌رو کرده و لطمات جبران ناپذیری را به کشور و نظام وارد کرده است. ریشه بیشتر مفاسد و سوءاستفاده‌ها در همین زمان شکل گرفت و فرصت سوزی‌هایی انجام شد که جبران آن در این دولت هم مشکل است. احمدی نژاد باید بداند که اگر مغایر با ولایت فقیه حرکتی بکند بلایی که سر بنی‌صدر آمد به ناگزیر سراغش خواهد آمد. الان هم ایشان به ظاهر اعلام تبعیت کرده اما آن چه در بین مردم بیان می‌کند چیز دیگری است. حضور احمدی‌نژاد در شورای شهر هم محتمل نخواهد بود چراکه او به ریاست‌جمهوری هم قانع نبود. همان‌طور که در زمان استانداری اردبیل هم مطرح کرده بود که قانع نیست و برای پست‌های بالاتر باید از نردبان روحانیت بالا رفت.»
  بازگشت بعید احمدی‌نژاد
به انتخابات

حمیدرضا ترقی، شورای مرکزی موتلفه اسلامی: از ابتدا اصولگرایان برای حضور یا عدم حضور احمدی‌نژاد هیچ فعالیتی نداشتند و هیچ تلاشی نکردند. برخی که از ایجاد فضای دوقطبی در انتخابات سود می‌جستند در تلاش بودند تا احمدی‌نژاد را به عرصه انتخابات برگردانند. به هر صورت به نظر نمی‌رسد که او تمایلی به حضور داشته باشد و البته اصولگرایان هم به او اعتماد نمی‌کنند. ما از اول هم قرار نبود روی او سرمایه‌گذاری کنیم که حالا برای شورای شهر ائتلافی تشکیل دهیم.

منبع خبر فرهیختگان
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top