تاریخ انتشار: 13مهر1395|23:51

| کد خبر: 196815

دفاع فانی از عملکرد دولت در حوزه آموزش و پرورش

وکیل ملت: علی اصغر فانی روز سه شنبه در بازدید از نمایشگاه دستاوردهای دولت در جمع خبرنگاران در خصوص عملکرد سه ساله دولت افزود: عملکردهای دولت تدبیر و امید به درستی انعکاس داده نشده است و در نتیجه مخالفان، فعالیت های دولت را نادیده گرفتند و حتی آن را بد جلوه دادند.

وی ادامه داد: باید این گونه نمایشگاه ها را وسعت دهیم تا مردم بتوانند گوشه ای از فعالیت های دولت را ببینند، جهت گیری ما در این سه سال نشان می دهد در اکثر شاخص ها به رغم مشکلات فراوان، رشد داشته ایم.
فانی اضافه کرد: اعتبارات آموزش و پرورش در دولت یازدهم با وجود تمام مشکلات و محدودیت های اعتباری، بیش از دو برابر شد، در سه سال اخیر بیش از 33 هزار کلاس درس در اختیار دانش آموزان قرار گرفته که از این تعداد حدود 27 درصد با مشارکت خیرین ساخته و بقیه با بودجه دولت احداث شده است.
وی افزود: دوره های مختلف آموزشی در این سه سال رشد قابل توجهی داشته، همچنین با ارتقای کیفیت آموزش و پرورش سعی شده تمام دانش آموزان تحت پوشش قرار گیرند و هیچ دانش آموزی به دلیل محرومیت مالی از تحصیل باز نماند.
فانی گفت: در این دولت برای نخستین بار شاهد بودیم هیچ دانش آموزی به دلیل کمبود امکانات و مدرسه از تحصیل محروم نشده، این در حالی بود که دولت یازدهم در آغاز کار خود 110 مدرسه فقط با یک کلاس داشت و سعی شد گام های موثری در ارتقای عدالت آموزشی برداشته شود.
وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه تعداد دانش آموزان دختر در دولت یازدهم بیش از دو برابر شده است، ادامه داد: در زمینه های پرورشی و فرهنگی توفیقات خوبی داشتیم. تعداد دارالقرآن ها تا 750 عدد افزایش پیدا کرده و پنج میلیون دانش آموز آیات مطهر قرآن کریم را فرا گرفته اند.
وی با بیان اینکه برای اولین بار شاهد طرح آشنایی با سیره اهل بیت معصومین (ع) به عنوان مصباح الهدی بودیم، گفت: بیش از 10 میلیون دانش آموز در این طرح شرکت داشتند و در کنار آن استقبال دانش آموزان برای اردوهای راهیان نور چند برابر شده و در مقاطع مختلف جشنواره های علمی برگزار شده است.
فانی اضافه کرد: توسعه مشارکت مردم در آموزش و پرورش و تلاش برای بهره مندی از دستگاه ها همواره از سیاست های ثابت این وزارتخانه بوده است.
وی با بیان اینکه امروز با داشتن جلسه ای همراه 9 دستگاه قضایی و غیرقضایی درباره طرح مراقبت اجتماعی دانش آموزان هماهنگ شد، گفت: با اجرای این طرح از امنیت اجتماعی دانش آموزان آسوده خاطر خواهیم بود و والدین با خیال راحت فرزندان خود را به دست مدارس می سپارند.
فانی افزود: امسال صاحب استقرار پایه دهم در نظام 6-3-3 بودیم و برای اولین بار چهار درس جدید در کتاب های درسی تحت عنوان انسان و محیط زیست، تفکر، سواد رسانه ای و نقش دولت در ارتقا و اداره کشور هستیم.
وزیر آموزش و پرورش با تاکید برشعار سال 95 گفت: درس اقتصاد کلاس دهم بر مبنای اقتصاد مقاومتی تألیف شده است، همچنین در کنار این برای اولین بار در دولت یازدهم نسبت به تاریخ آموزش و پرورش، ردیف بودجه ای برای توسعه پیش دبستانی در مناطق محروم ایجاد شده و دولت اعتباراتی را پیش بینی کرده است.
فانی درباره انگیزه معلمان نیز گفت: ما در دولت یازدهم سیاستی را دنبال کردیم به نام «بوم تا بوم » که می توان گفت در این طرح تربیت نیروی انسانی و استفاده و جذب نیرو از بوم برای بوم است و ایران را به بوم هایی تعریف کردیم، یعنی افراد در شهرهای خود به استخدام همان شهر خود در آموزش پرورش در می آیند.
فانی اضافه کرد: کسی که در این بخش یعنی بوم یا شهر خود استخدام شود دیگر نیازی به این ندارد تا به شهر و یا منطقه دیگری منتقل شود.

منبع خبر ایرنا
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 3

معصوم
|
14مهر ماه 1395
0
0
واقعاً شرم آور است این همه ,وعده!!!!در عجبم که شما وکیل ملت هستیدیا وکیل دولت ؟؟؟؟
فرهنگی
|
14مهر ماه 1395
0
0
یک نفر از فرهنگیان از این مرد راضی نیست
ایمان
|
14مهر ماه 1395
0
0
عملکرد ضعیف این وزیر باعث شکست روحانی در انتخابات پیش رو خواهد شد.

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top