تاریخ انتشار: 14مهر1395|11:50

| کد خبر: 196916

صدور حکم اعدام برای تبهکاران تبربه دست که مردی را جلوی چشم همسرش کشتند

وکیل ملت: حکم اعدام مردان تبر به دست که در شیراز مردی را جلوی چشمان همسرش به طرز فجیعی به قتل رسانده بودند، صادر شد.

این اشرار تبر به دست در حالی در دادگاه انقلاب شیراز به اتهام محارب پای میز محاکمه قرار گرفته و به اعدام محکوم شدند که پرونده آنها به اتهام قتل نیز در دادگاه کیفری یک استان در حال رسیدگی است.

به گزارش وکیل ملت ، در اواخر مردادماه سال جاری این سه شرور روز روشن در یکی از خیابان های شیراز در اطراف بولوار امیرکبیر خون به پا کرده و مردی را جلوی چشمان همسر باردارش با تبر و چاقو به قتل رسانده و سپس با پژو پارس از محل جنایت متواری شدند.این فاجعه هولناک زمانی رقم خورد که زن و شوهر جوان به همراه یکی دیگر از بستگانشان سوار خودرو خود در محدوده بولوار امیرکبیر در حرکت بودند که ناگهان بر سر یک حادثه رانندگی جزیی با راننده و سرنشینان یک پژوپارس درگیر شدند.

زماني که مرد جوان از خودرو پیاده شد تا علت را جویا شود راننده و دو سرنشین پژو پارس از خودرو پیاده شده و جنایت هولناکي را رقم زدند.

این سه شرور عصبانی به شکل باور نکردنی به جان مرد جوان افتاده و او را با ضربات متعدد چاقو و تبر مقابل چشمان همسر باردارش به قتل رساندند. در این درگیری مردان تبر به دست یکی دیگر از همراهان قربانی را که برادرهمسرش بود زخمی کرده و دقایقی بعد مقابل چشمان حیرت زده همسرمقتول و مردم از محل جنایت گریختند.

ماجرای این قتل آنقدر هولناك بود كه در مدت زمان كوتاهی دهان به دهان بین مردم شهر پیچید و بازتاب گستردهای داشت. اما ماجرا زمانی جنجالی شد كه كلیپ چند دقیقهای از زمان حادثه كه لحظه به لحظه فرار قاتل وهمدستانش و همچنین ضجههای همسر مقتول را به تصویر كشیده بود در فضای مجازی پخش شد. این فیلم باعث خشم خیلی از مردم شیراز شد و حساسیت ماجرا به حدی رسيد كه تحقیقات گستردهای برای شناسایی و دستگیری عاملان این جنایت هولناك آغاز شد.

آغاز تحقیقات برای دستگیری عاملان جنایت

به دنبال وقوع این جنایت هولناک، پرونده ای تشکیل و دستورات لازم از سوی بازپرس برای شناسایی و دستگیری عاملان این جنایت آغاز شد تا اینکه ماموران پلیس و ماموران اطلاعات سپاه فجر استان فارس در حالی که چند روز بیشتر از وقوع این جنایت نمی گذشت و خبر رسیده بود که عاملان جنایت قصد خروج از کشور را دارند، توانستند یکی از آنها را در ابرکوه و دیگری را در خرم آباد دستگیر کنند. با دستگیری دو نفر از جنایتکاران ردیابی ها برای پيدا كردن نفر سوم که در فیلم منتشر شده تبر به دست داشت ادامه پیدا کرد تا اینکه این بار ماموران اطلاعات سپاه فجر استان فارس سرنخ هایی از این جنایتکار به دست آورده و پی بردند که وی هم اکنون در باغی اطراف شیراز پنهان شده و در حال پیگیری برای خروج از کشور است. نیمه شب 18 شهریور ماه در حالی که کمتر از 20 روز از وقوع این جنایت می گذشت، نامبرده را در همان باغی که ردش را زده بودند دستگیر کردند.

با دستگیری سه عامل این جنایت فجیع ، پرونده آنها برای رسیدگی به دادسرای جنایی شیراز ارسال شد. این پرونده با حساسیت ویژه ای و به صورت فوق العاده در دادسرای جنایی شیراز رسیدگی شد.

پس از طی شدن مراحل لازم و اعتراف این سه شرور به جنایت هر سه متهم مفسد فی الارض شناخته شده و پرونده آنها به اتهام محاربه به دادگاه انقلاب شیراز ارسال شد.همچنین پرونده آنها نیز به اتهام قتل با صدرو کیفرخواست به دادگاه کیفری ارسال شد.

جلسه رسیدگی به اتهام مردان تبربه دست به اتهام مفسد فی الارض در شعبه اول دادگاه انقلاب شیراز تشکیل شد. در این جسله اظهارات هر سه متهم اخذ شد. در نهایت با تکمیل تحقیقات هر سه متهم با حکم دادگاه انقلاب شیراز به اتهام محارب به اعدام محکوم شدند. احکام این سه نفر در حالی صادر شد که علی القاصی مهر رئیس کل دادگستری استان فارس در نشست خبری خود ۱۳ شهریورماه اعلام کرده بود پرونده قاتلان تبر به دست شیراز با فوریت رسیدگی و آنها در کمترین زمان به سزای اعمال خود خواهند رسید.

در حال حاضر نیز در حالی که کمتر از یک ماه از دستگیری عاملان این جنایت می گذرد این پرونده با حساسیت ویژه در دستگاه قضایی استان فارس رسیدگی و حکم این سه متهم به اتهام محارب صادر شده است. البته پرونده قتل مرد بی گناه نیز در دادگاه کیفری یک است و در حال حاضر این سه نفر فقط به اتهام محارب به اعدام محکوم شده اند. البته این حکم هنوز قطعی نیست و قابل فرجام خواهی است.

منبع خبر خبرجنوب
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top