ماجرای مصاحبه صدا و سیما با زیبا کلام

وکیل ملت: روز گذشته صادق زیبا کلام در صفحه اینستاگرامش عکسی از پیام‌ها‌یی منتشر کرد که از دعوت او برای مصاحبه با برنامه‌ای به نام ققنوسی در کربلا خبر می‌داد از آنجایی که این اتفاق برای صادق زیباکلام که عقایدی متضاد با سیاست‌ها‌ی کلی صداوسیما دارد، او از این دعوت به مصاحبه متعجب می‌شود و از آنها می‌پرسد که آیا او را با فرد دیگری اشتباه گرفته اند یا نه. پس از آنکه او متوجه می‌شود که قصد صدا و سیما برای مصاحبه جدی است،

تاریخ انتشار: 14مهر1395|14:43

ماجرای مصاحبه صدا و سیما با زیبا کلام
| کد خبر: 196937

قرار براین می‌شود که روزی تیم صدا و سیما برای مصاحبه به خانه استاد بروند. پس از این او پست دیگری در اینستاگرامش می‌گذارد و خبر از وفای به‌عهد صدا و سیما می‌دهد. در ادامه آنرا می‌خوانید:«بله دوستان حدود ۸:۳۰ آمدند و پنج نفر می‌شدند که یک نفرشان مصاحبه می‌کرد و مابقی هم تصویربردار و صدابردار. فوق‌العاده هم متدین بودند و هم خیلی مودب. مصاحبه به‌صورت ۱۱ تا سوال بود درباره کربلا و عاشورا. ازجمله انتقاد از اظهارنظر سال گذشته من در مورد رفتن ایرانیان به کربلا به هنگام اربعین که چند سالی می‌شود در ایران باب شده. مصاحبه هم در خصوص خود واقعه عاشورا بود و هم تبعات بلندمدت آن. هم تاریخی بود و هم بازگشت به مسائل امروز. در حدود یک‌ساعت‌و‌نیم طول کشید. من که بسیاری از آن را که بخصوص بیشتر متوجه مسائل امروز می‌شد خیلی بعید به نظرم می‌رسد بشود پخش کرد. البته من خودم به‌صورت صوتی ضبط کردم. بیشتر از اینکه من از آن‌ها بترسم آن‌ها از من نگرانی داشتند. چون نزدیک دو ساعت و نیمی که بودند نه لب به چایی زدند، نه شربت نه آب. شاید هم گرسنه بودند چون ظرف خرما را تقریباً خالی کردند؛ که نوش جانشان چون فوق‌العاده باادب بودند. قول دادند که چه پخش شود چه نشود، یک نسخه به من خواهند داد. اگر وفای به عهدشان هم مثل ادبشان باشد، در آینده گفتگوی جالبی برایتان خواهم داشت.»
جالب اینجاست که آقای زیبا کلام هنوز هم باورش نمی‌شود که با برنامه‌ای از صدا و سیما مصاحبه کرده است و حتی انتظارش را هم ندارد که این مصاحبه پخش شود. جای سوال دارد که چرا تا این اندازه صدا و سیمای ملی از اساتید و کارشناسان محبوب نزد مردم و رسانه‌ها‌ فاصله گرفته است که هنگامی هم که می‌خواهد از آنها استفاده کند با این واکنش‌ها‌ مواجه می‌شود. باید گفت در هرصورت اگر این مصاحبه از سوی صدا و سیما پخش گردد این امید ایجاد می‌شود که صدا و سیما بالاخره قدری از مواضع سفت و سختش کناره گرفته است و می‌توان به این رسانه امیدوار بود.

منبع خبر آفتاب یزد
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top