تاریخ انتشار: 15مهر1395|19:17

| کد خبر: 197138

تداوم تجمع اعتراضی گسترده‌ معلمان و کارمندان در سلیمانیه‌

وکیل ملت: سرویس عراق و اقلیم کردستان- معلمان و کارمندان شهر سلیمانیه‌ برای چندمین بار پیاپی در دو هفته‌ اخیر، در اعتراض به‌ بحران اقتصادی و عدم پرداخت حقوق خود، دست به‌ تجمع گسترده‌ اعتراضی زدند.

به‌ گزارش کردپرس، پایگاه خبری کردی زبان SNN گزارش داد که‌ امروز پنج شنبه 15 مهر/6 اکتبر، معلمان و کارمندان شهر سلیمانیه‌ اقلیم کردستان، در اعتراض به‌ فساد و بحران گسترده‌ اقتصادی، وضعیت وخیم معیشتی و عدم پرداخت و کاهش شدید حقوق خود، به‌ خیابان ها آمده‌ و اقدام به‌ برگزاری تجمعات گسترده‌ اعتراضی کردند.


این تجمع در مقابل ساختمان شهرداری سلیمانیه‌ برگزار شده‌ و از اولین ساعات صبح امروز آغاز شده‌ است.‌
معلمان اقلیم پیش تر نیز در اعتراض به‌ تعویق های طولانی و کا‌هش حقوق خود به‌ نصف؛ بارها دست به‌ تجمعات و تظاهرات اعتراضی زده‌ و در دو استان سلیمانیه‌ و حلبچه‌ با اعلام اعتصاب؛ از رفتن به‌ کلاس های درس در سال جدید تحصیلی خودداری کرده‌ خواستار پرداخت کامل معوقات خود از سوی دولت شدند.


اعتصاب کارمندان ادارات اقلیم نیز در هفته‌ای که‌ گذشت، در شهرهای مختلف، به‌ ویژه‌ در استان سلیمانیه،‌ ادامه‌ داشته‌ و روز سه‌شنبه‌ هفته‌ گذشته‌ نیز، تجمع گسترده‌ای از سوی معلمان، کارمندان و دیگر اقشار مردم، در سلیمانیه‌ ودیگر شهرها برگزار شد.


دولت اقلیم در پی بروز اختلافات نفتی با بغداد و قطع بودجه‌ از سوی دولت مرکزی، طی دو سال گذشته‌  از پرداخت حقوق کارمندان و کارکنان خود ناتوان مانده‌ و این حقوق را با تعویق های چند ماهه‌ و کاهش های شدید پرداخت کرده‌ است
 

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top