تاریخ انتشار: 15مهر1395|19:21

| کد خبر: 197139

رشته‌ها و مناطق ممنوعه برای انتخاب محل تحصیل اتباع غیرایرانی اعلام شد

وکیل ملت: پذیرش اتباع غیرایرانی در رشته‌هایی که منجر به ایجاد تعهدات استخدامی برای جمهوری اسلامی ایران شود و همچنین رشته‌های تحصیلی اعلام شده ممنوع است.

 پذیرش اتباع غیرایرانی در رشته‌هایی که در ذیل آمده ممنوع است اعلام شده است:

 فیزیک اتمی، فیزیک هسته‌ای، فیزیک مولکولی (پلاسما)، فیزیک ذرات بنیادی، مهندسی پلاسما، مهندسی ایمنی (گرایش بازرسی فنی و حفاظت هواپیما)، مهندسی تعمیر و نگهداری (هلی کوپ‌تر و هواپیما)، مهندسی هوا فضا، مهندسی هوانوردی (خلبانی، ناوبری هواپیما، تعمیر و نگهداری هواپیما، خلبانی هلی کوپ‌تر و مراقبت پرواز).

علوم نظامی، الکترونیک هواپیمایی، تعمیر و نگهداری هواپیما، مخابرات هواپیما، مراقبت پرواز، فناوری گرایش مخابرات امن)، مهندسی فناوری ماهواره و مهندسی کامپیو‌تر فناوری اطلاعات IT (گرایش رایانش امن).

شرایط مناطق ممنوعه برای انتخاب محل تحصیل اتباع غیرایرانی:

هر یک از اتباع غیرایرانی که متقاضی شرکت در آزمون‌های سراسری هستند منحصراً باید واجد شرایط و ضوابط اعلام شده در دفترچه‌های راهنمای هر یک از آزمون‌های ذیربط باشند و در زمان انتخاب رشته، محل تحصیل خود را با توجه به شرایط و ضوابط مربوط انتخاب کنند.

اتباع غیرایرانی مقیم، مجاز به انتخاب رشته در مناطق ممنوعه نیستند و در صورت پذیرش و اعلام قبولی داوطلبان غیرایرانی در رشته‌ها و مناطق ممنوعه، پذیرش آنان در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی آن مناطق «کان لم یکن» تلقی می‌شود.

همچنین امکان بررسی جهت رشته‌های مناطق مجاز به هیچ عنوان مقدور نیست و و از ثبت نام آنان ممانعت به عمل می‌آید.
 

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top