درباب مردم آزاری برخی هیئات عزاداری

حجه الاسلام محمد علی آهنگران

وکیل ملت: قبل از گفتن هر چیز به وحدانیت خدا و نبوت حضرت محمد مصطفی و امامت دوازده نور مقدس علیهم السلام شهادت میدهم تا کسی مرا به کفر گویی متهم نکند سال گذشته حرفی زدم که عده ای مرا تکفیر کرده برخی آنفالو و بلاک نموده و برخی قهر طولانی مدت کردند به این دلیل که چرا دسته جات و هیئات عزاداری را زیر سوال می بری

تاریخ انتشار: 18مهر1395|23:43

درباب مردم آزاری برخی هیئات عزاداری
| کد خبر: 197667

اما من به عنوان یک طلبه وظیفه دارم حرف حق را بزنم و کاری به هورا کشیدنها و یا لعن و نفرین ها نداشته باشم 

رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم می فرماید لا طاعه لمخلوق في معصيه الخالق راه بندان حرام است. سد معبر گناه است و بدتر آنكه اين راه بندان و سد معبر به نام اباعبدالله صورت پذيرد. برگزاري هياتي كه رفت و آمد عمومي را مختل نمايد ، تكيه اي كه ترافيك شهر را آشفته نمايد و دسته سينه زني يا زنجير زني كه تردد مردم را با مشكل مواجه كند و آنها را به زحمت بياندازد نزد امام حسين هيچ ارزشي ندارد.

 من کسی هستم که تمام کودکی و نوجوانی و جوانی ام را در مجالس مذهبی و دسته و هیات سپری کرده ام اما از من طلبه بشنوید که با صدای بلند فریاد می زنم اگر بيماري بخاطر دير رسيدن به بيمارستان يا سرو صداي بي موقع دسته هاي عزاداري بدحال تر شود معصيت به خطر افتادن سلامتي او بر گردن كساني است كه به نام سيد الشهداء ظلم نموده و راه بندان كرده و يا سر و صدا راه انداخته اند. مبادا بخاطر انجام یک عمل مستحب مرتکب گناهان بزرگ شویم. 

اگر خودروي عزادار عزيزي بدجا پارك شده باشد لحظه لحظه نشستن او در جلسه عزاداري سيئه و گناه است. اگر کسی به هوای نوشیدن چای نذری خیابان را ببندد و مانع تردد مردم شود هیچ برکت و نورانیتی در آن تکیه و چای نیست.

وظيفه ماموران عزيز نیروی انتظامی آن است كه دسته هاي اقامه عزا و هياهتهايی که به خیابان می آیند یا در فضای عمومی تکیه می زنند را به نحوي مديريت كنند تا مايه آزار و اذيت مردم نگردد. کسی مخالف دسته عزاداری و تکیه و هیات نیست بلکه ما مخالف ظلم و مردم آزاری به نام سیدالشهداییم سپاه كوفه بنام ابن زياد راه بر امام حسين بستند و كسي كه به نام امام حسين راه مردم را ببندد از لشگريان عمر سعد گناهكار تر است.
 

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 3

دبیر
|
19مهر ماه 1395
0
0
گوش اگر گوش تو و ناله اگر ناله ماست
آنچه هر گز به جائی نرسد فریاد است
عزیز برادر،سالها ی سال است که عاشورا تحریف شده و بزرگان قوم و قم،بی تفاوت ، از کنارش می گذرند.در آن زمانی که ضرورت داشت ، این حضرات فریاد بزنند، سکوت کردند و اکنون که که کار از کار گذشته،،و همه انحرافات نهادینه شده، به میدان آمدند و چه دیر از خواب بیدار شدند. به برخی مداحان بنگرید، هر چه بفکر خام شان خطور کند بدون واهمه می گویند، برای دهه اول محرم و برای سرگرمی مردم، هرروز را نام گذاری کردند ، یک روز علم و کتل در شهر راه می اندازند راهها و خیابانهای اصلی را مسدود می کنند و ماموران هم ، در این ماجرا موظف به همکاری هستند این انحرافات و تحریفات مربوط به امسال و سال گذشته و ده سال قبل نیست ، این ماجرا قدمتی طولانی دارد بطوری که داد شهید مطهری عزیز را هم بر انگیخت و کتاب مستقلی در تحریف عاشورا نوشت....جلد سوم حماسه حسینی.......آری برادر این چنین بود که این انحراف شکل گرفت و ریشه دواند
سر چشمه را می توان بست ببیل
چو پر شد نشاید ببستن بفیل
یک خانم معلم
|
21مهر ماه 1395
0
0
بله ایشان صحیح میفرمایند وحرف حق را می زنند . بنظر بنده الوده کردن سطح شهر را هم به این مطالب اضافه کنید . قربانی کردن ونجس کردن معابر را هم اضافه کنید.این کارها از عزاداران حسینی قبیح است ومطمئنا اقا امام حسین علیه السلام راضی نیستند.
محمد
|
25مهر ماه 1395
0
0
درود بر شما

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top