غریو شادی دلواپسان از تغییرات کابینه

پیمان مقدم

وکیل ملت: دلواپسان چنان غریو شادی از تغییرات کابینه دولت اعتدال سر داده‌اند انگار مردم ما بلانسبت، دور از جانشان ماهی هستند و حافظه چند ثانیه‌ای دارند و کل یوم رخدادهای دولت هاله نور را از یاد برده‌اند. انگار نه انگار که 7 سال پیش در چنین روزهایی صحبت رسیده به گمانه زنی در باب نصاب کابینه و دولت سابق تا همین حوالی 3 وزیر کشور عوض کرده بود.

تاریخ انتشار: 29مهر1395|19:16

غریو شادی دلواپسان از تغییرات کابینه
| کد خبر: 198978

خب به هر حال از آنجایی که دوستان همه چیز را کمی می‌بینند و همیشه دل‌شان می‌خواهد اعداد و ارقام دشمن کور کن باشد، اصلاً از وضعیت فعلی راضی نیستند. انگار تغییرات کابینه هم باید به تعداد قطعنامه‌های صادر شده در شورای امنیت علیه ایران باشد یا نشست‌های بی‌نتیجه و کلافه‌کننده با 1+5 که در شرق و غرب دنیا برگزار شد و منتج به یک خط تفاهم و توافق نشد که نشد. یا مثلاً به عدد مجتمع‌های مسکن مهری که در بیابان بنا شده و حالا کلی کار دارد تا بیمارستان و مدرسه و کلانتری‌اش هم ساخته شود، باید وزیران در کابینه جا به جا شوند.


حالا جالب‌اش اینجاست که دوستان دلواپس به رئیس دولت اعتدال دستور می‌دهند که چرا فلان وزیر را عوض نکردید یا بهمان وزیر نمره‌اش فیلان است و نباید یک روز هم در کابینه بماند. به هر حال باید ببخشایند عزیزان دلواپس که قرار نبوده و نیست که اکثریت گوش به فرمان آنها باشند و بر اساس دلبخواه آنها اعضای کابینه را بردارند یا بگذارند.

به هر حال ترمیم کابینه و جا به جا شدن وزیران حساب و کتابی دارد. همینطوری الکی نیست که تا وزیر نظر رئیسش را قبول نکرد و فیلان معاونش را برکنار نکرد یا عقیده‌ای خلاف اعتقاد رئیس دولت ابراز داشت، فوری و فوتی و حتی در هنگام مذاکره با دولت خارجی برکنارش کنیم. اینکه معاون اول تغییر وزیر را تا نماز مغرب انکار کند و خروس خوان فردایش نخستین بانوی وزیر را از کار کنار بگذارند یا وزیری پای میز مذاکره با اهالی سنگال خبر برکناریش را از آنها بشنود.


اتفاقا ترمیم کابینه خیلی هم خوب است. بد نیست که دولت تکانی به خودش بدهد و همزمان با تحولات شگرف در حوزه دیپلماسی، غبار رکود از سایر امور هم بردارد. منتهی دلواپسان محترم توجه داشته باشند که قرار نبوده و نیست که دولت اعتدال گوش به فرمان آنها باشد و تغییرات چکشی را بر اساس مدل هاله نور صورت دهد.


چشم، خیال‌تان راحت. در حوزه اقتصاد و غیره هم اگر لازم بود دولت تکانی به خودش خواهد داد. به هر حال دوستان باید بدانند که مردم حافظه‌شان آنقدر یاری می‌کند که یادشان باشد نتیجه تغییرات هاله نوری چه بود و چه شد. اگر آن تغییرات یک شبه و ناگهانی مطلوب مردم بود امروز کلید پاستور در دست دوستان در روزنامه توپخانه بود. ولی خب ظاهراً دوستان بعد از سه سال و اندی هنوز حافظه‌شان یاری نمی‌کند که اکثریت در دو انتخابات پیاپی چطور نظرشان را اعلام کرده اند؟ هنوز یادتان نمی‌آید دوستان؟

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 1

فرهنگی
|
30مهر ماه 1395
0
1
خوشا به اون دوران شما خود را به ندانم کاری زدید از روزی که مورد تهاجم تحریم بودیم تمام اجناس و حاملهای انرژی چن برابر شده اند حقوق من چی ؟ درضمن فساد و دزدی البته به نام قانون در این دولت بیداد میکند اگر در دولت قبل دزدی بود حداقل به نام قانون نبوده معلم و مردم را مسخره کردند هرچند دیگه هیچ کس را قبول نداریم

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top