رییس کل دادگستری استان یزد گفت: بحث نظارت بر حفر چاه‌ها از سوی متصدیان مربوطه به درستی انجام نمی‌شود و در حال حاضر چند هزار چاه غیرمجاز در کشور وجود دارد.

 

حبیبی با تاکید بر اجرای قانون و نظارت صحیح بر روند حفر چاه در کشور، گفت: مشکل کم‌آبی و بحران‌های ناشی از این قضیه، یک نگرانی جدی و همه‌گیر است و در مورد وقایع پیرامون این مشکل و حفر چاه‌های غیرمجاز همچون سایر جرائم، قانون نگاه پیشگیرانه و جامعی دارد و این موضوع را بررسی کرده است.

 

وی تصریح کرد: در قانون توزیع عادلانه آب و آیین‌نامه های اجرایی آن که سه دهه از تصویب آن می‌گذرد، پیش‌بینی شده است که ماموران وزارت نیرو که ضابط قضایی هم محسوب می‌شوند می توانند درب چاه‌های غیرمجاز را مسدود و با اجازه دادستان، تجهیزات حفاری را توقیف و سپس مراتب را جهت تعقیب به دستگاه قضایی گزارش کنند.

 

رییس کل دادگستری استان یزد با اشاره به ضرورت اجرای قانون در امر نظارت بر حفر چاه، گفت: بحث نظارت بر حفر چاه‌ها از سوی متصدیان مربوطه به درستی رخ نمی‌دهد؛ چرا که در حال حاضر چند هزار چاه غیرمجاز در کشور داریم و دستگاه‌ها به وظیفه اولیه خود عمل نمی‌کنند.

 

حبیبی تصریح کرد: در بعضی از موارد شاهد این هستیم که نه تنها چاه در ابتدای حفر مسدود نشده، بلکه در کنار آن فضای سبز و باغات ایجاد شده و وزارت نیرو علی رغم صدور حکم به پر کردن چاه، در اجرای آن با مشکل مواجه است.

 

وی خطاب به مسئولان و متصدیان در زمینه حفر چاه، اظهار کرد: توصیه‌ام این است که بحث‌های پیشگیرانه را ماموران وزارت نیرو درست انجام دهند و در اولین اقدامات حفاری از ادامه جلوگیری کنند.

 

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

جدید ترین اخبار

Top