مختومه‌کردن پرونده‌ از سوي رئیس قوه قضائیه کذب محض است

وکیل ملت: رئیس قوه قضائیه ضمن بزرگداشت چهارم آبان، سالروز اعتراض تاریخی حضرت امام خمینی(ره) به تصویب لایحه کاپیتولاسیون، آن را نشان‌دهنده صلابت و تیزبینی امام راحل دانست و تصریح کرد: «اگر کاپیتولاسیون محقق می‌شد، ملت و کشور ما به‌شدت تحقیر و تسلیم می‌شدند؛ اما حضرت امام‌(ره) با افشاگری خود درباره این لایحه که آمریکایی‌ها پشت آن بودند، مانع از چنین فاجعه‌ای شدند».

تاریخ انتشار: 4آبان1395|09:39

مختومه‌کردن پرونده‌ از سوي رئیس قوه قضائیه کذب محض است
| کد خبر: 199686


رئیس دستگاه قضا افزود: «درمورد برخی پرونده‌ها نیز دروغ‌های عجیب‌وغریب می‌شنویم؛ در‌حالی‌که میلیون‌ها پرونده در دستگاه قضائی جریان دارد و روند طبیعی دادرسی خود را طی می‌کند، می‌بینیم که یک پرونده را رسانه‌ای می‌کنند و با طرح مطالب کذب نسبت‌های دروغ به رهبری و رئیس قوه قضائیه و نظام قضائی کشور می‌دهند. می‌گویند رئیس قوه قضائیه پرونده را مختومه کرده درحالی‌که طبق قانون جز در چارچوب ماده ٤٧٧ قانون آیین دادرسی کیفری که پیش‌ازاین نیز در قالب ماده ١٨ مطرح بود، رئیس قوه قضائیه اختیار قانونی برای مختومه‌کردن پرونده ندارد و هیچ‌گاه هم چنین عملی واقع نشده است؛ بنابراین طرح چنین ادعاهایی کذب محض است».

آملی‌لاریجانی تأکید کرد: «وقتی می‌بینیم که یک کانال ماهواره‌ای میلیون‌ها دلار برای بمباران تبلیغاتی هزینه می‌کند و به‌خصوص علیه دستگاه قضائی جمهوری اسلامی دست به تبلیغات گسترده می‌زند مطمئن می‌شویم که مسیر درست را پیموده‌ایم وگرنه دشمن به این شکل دستپاچه و ناراحت نمی‌شد».

رئیس قوه قضائیه خطاب به مسئولان عالی قضائی، رؤسای دادگستری‌ها و دادستان‌ها هشدار داد: «همگی باید مراقب باشید و بدانید هجمه علیه قوه قضائیه، هجمه ساده‌ای نیست». آملی‌لاریجانی همچنین با تأکید بر لزوم تعقیب قضائی افرادی که از داخل کشور با رسانه‌های معاند همکاری می‌کنند تصریح کرد: «در عناد و دشمنی برخی رسانه‌ها در خارج از کشور تردیدی نیست اما کسانی که از داخل کشور به این قبیل رسانه‌ها کمک می‌کنند باید به عنوان معاونت در جرم تحت تعقیب قرار بگیرند تا مرز بین انقلاب و ضدانقلاب مشخص شود. متأسفانه برخی از افراد در داخل با این رسانه‌ها مصاحبه می‌کنند و به نحوی به آنها کمک می‌کنند و درعین‌حال طلبکار هم هستند».

رئیس قوه قضائیه ازبین‌بردن اعتماد عمومی نسبت به مسئولان کشور را از شیوه‌های قدیمی دشمن با دلارهای آمریکایی و سرمایه‌گذاری‌های صهیونیستی دانست و تأکید کرد: «همه پرونده‌های قضائی مسیر طبیعی خود را طی می‌کنند. قوه قضائیه نیز با استقامت، صلابت و قاطعیت راه خود را ادامه خواهد داد و هرچه بیشتر هجمه و فشار وارد بیاورند ما به صحت کار خود بیشتر ایمان می‌آوریم».


آیت‌الله مهدوی‌کنی یاور صدیق رهبری بود


رئیس دستگاه قضا با اشاره به پایه‌گذاری دانشگاه امام صادق‌(ع) از سوي آیت‌الله مهدوی‌کنی، این دانشگاه را معهدی علمی برای پرورش نیروهای مسلمان توصیف کرد و افزود: «ایشان یاور صدیق رهبری بودند چنانکه وقتی در مجلس خبرگان به عنوان رئیس انتخاب شدند با وجود بیماری شدید، از حضور در این عرصه استنکاف نکردند و به انجام وظیفه پرداختند. علاوه‌بر‌این سخنان بسیار قاطع و محکمی نیز داشتند و در بیان انتقاد از برخی اشتباهات، حر بودند».

آیت‌الله آملی‌لاریجانی با اشاره به سخنان آیت‌الله مهدوی‌کنی در باب نظارت بر رهبری تصریح کرد: «ایشان سخن ماندگاری درباره نظارت بر رهبری داشتند که فرمودند نظارت بر رهبری نه به معنای بازخواست ایشان بلکه به مفهوم صیانت از رهبری است. این سخن به مذاق بسیاری خوش نیامد. امیدواریم این قبیل شخصیت‌ها بیشتر در جامعه شناسانده شوند چراکه اخلاص و فداکاری آنان نمونه بارز از یک زندگی خوبِ ایمانی است».

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top