یادداشت مدیرمسئول روزنامه جمهوری درباره اتهامات اخلاقی یک قاری قرآن

وکیل ملت: مسیح مهاجری در بخشی از یادداشت خود نوشت: در هفته‌های اخیر موضوع یک اتهام اخلاقی در مورد یکی از قاریان قرآن، در فضای مجازی و سپس در محافل مختلف و حتی در مطبوعات، بشدت افکار عمومی را درگیر کرده است.

تاریخ انتشار: 8آبان1395|13:10

 یادداشت مدیرمسئول روزنامه جمهوری درباره اتهامات اخلاقی یک قاری قرآن
| کد خبر: 200392

 ظاهراً عدم تعیین تکلیف این موضوع در گذشته و حال، به این دلیل بوده که عده‌ای معتقد هستند مطرح شدن چنین موضوعی موجب تضعیف جامعه قرآنی است و تضعیف جامعه قرآنی نیز موجب تضعیف نظام جمهوری اسلامی است که بر قرآن مبتنی می‌باشد.

* بطلان این ادعا کاملاً روشن است. علاوه بر این، آنچه این روزها در جامعه مشاهده می‌شود و به گوش می‌رسد نیز بر بطلان این ادعا تاکید می‌کند. این پنهان‌کاری حتی به ضرر خود متهم نیز هست، زیرا تا زمانی که تکلیف این پرونده روشن نشود، او هم بلاتکلیف است و همچنان آماج شایعات و تهمت‌ها خواهد بود ولی اگر حکم روشن و مستندی درباره این پرونده صادر شود، علاوه بر اینکه تکلیف متهم روشن خواهد شد، بساط شایعه و شیطنت‌هائی که توسط بدخواهان در جریان است نیز جمع می‌شود.

* این واقعیت را انکار نکنیم که اگر در نظام جمهوری اسلامی با افراد متهم، از هر طبقه و قشری که باشند، به صورت شفاف و بدون ملاحظه برخورد قانونی شود، به نفع این نظام خواهد بود.

* حکم متهم اگر تبرئه باشد، جواب سئوال‌های مردم داده خواهد شد و اگر مجازات باشد، مردم از اینکه نظام جمهوری اسلامی با هیچکس تعارف ندارد به این نظام خوشبین‌تر خواهند شد.

* نکته مهمی که نباید از آن غفلت کرد اینست که امروزه وضعیت ارتباطات به ویژه گسترش فضای مجازی به هیچکس مجال پنهان‌کاری نمی‌دهد.

* نظام جمهوری اسلامی به آسانی به دست نیامده که اجازه داده شود دچار ضربه‌هائی گردد که می‌توان مانع آنها شد.

* با این مردم باید صادقانه و شفاف برخورد کرد و همه باید بدانند که تقویت نظام جمهوری اسلامی با برخوردهای شفاف میسر است و پنهان‌کاری، عامل تضعیف نظام است نه تقویت آن.
 

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 4

سید محمد طاهری
|
8آبان ماه 1395
0
0
با سلام آقای مسیح مهاجری چرا هنگام محاکمه مهدی هاشمی چنین موضعی نگرفتند ؟
آری ما هم متعقدیم اگر در نظام جمهوری اسلامی با افراد متهم، از هر طبقه و قشری که باشند، به صورت شفاف و بدون ملاحظه برخورد قانونی شود، به نفع این نظام خواهد بود. اگر مهدی یا فائزه هاشمی باشد
دبیر
|
8آبان ماه 1395
0
0
تمام مصیبت هائی که امروزه در جامعه خود با آن دست بگریبانیم از همین پنهان کاری های ابلهانه بوده و هنوز هم اصرار داریم آن را جاهلانه ادامه دهیم و شرم نمی کنیم که این نظام مفت بدست ما نرسیده است
احمد علم الهدی
|
9آبان ماه 1395
0
1
اقای سید محمد طاهری منظور این است که چرا پرونده سعید طوسی باید 5 سال طول بکشد چرا زودترپیگیری نشد بعدش اقای پروفسور محمد طاهری چرا پرت وپلا میگویید پرونده مهدی هاشمی رسیدگی شد وکسی که از رای ان خبرندارد خواجه حافظ شیرازی است ولی درخصوص سعید طوسی اگر پنهانکاری به قول اقای مسیح مهاجری صورت نمیگرفت بهتر بود تااینکه شاکیان موضوع انرا از طریق کانال های بیگانه پیگیری کنند
احمد احمدی
|
10آبان ماه 1395
0
0
سعید طوسی همه قاریان را خراب کرده

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top