عضو شورای شهر تهران در گفت‌وگو با ایلنا:

نقص در ارائه گزارشات شورا اسلامی شهر تهران

وکیل ملت: عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه زمان ارائه گزارشات کمیسیون بودجه به اعضا تا زمان رسیدگی به آن در صحن شورا بسیار کوتاه است،گفت: گزارشات این کمیسون می‌تواند؛ بهتر از آنچه اکنون انجام می‌شود، ارائه شود.

تاریخ انتشار: 6مهر1394|10:50

نقص در ارائه گزارشات شورا اسلامی شهر تهران
| کد خبر: 20075

مجتبی شاکری در رابطه با عملکرد کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران گفت: کمیسیون بودجه نقش مهمی را دارد، زیرا برشی از برنامه 5 ساله را در هر سال مطرح می‌کند و کد پروژه‌هایی که می‌تواند  تصویب شود را به صحن می‌آورد.

وی ادامه داد: با اطلاعاتی که ما داریم؛ هرسال ارائه بودجه توسط کمیسیون برنامه و بودجه بهتر صورت می‌گیرد، اما مشکلاتی همچون نبود سامانه نظارتی به هنگام و سامانه ارتباط مردمی در شورا و عدم وجود مرکزی برای انجام پژوهش‌های مورد نیاز، همانطور که شورا را با مشکل روبرو کرده، عملکرد کمیسیون بودجه را نیز تحت تاثیر قرار داده است، بنابراین این کاستی‌ها  که مربوط به شورا می‌شود و به  تبع  مو جب ضعف در کمیسیون بودجه نیز شده‌است.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران افزود: تا زمانی که این مشکلات حل نشود، نقص‌هایی که بر بودجه مطرح است، نیز نمی‌تواند؛ برطرف شود.

شاکری با اشاره به گزارش اخیر حسابرس شورای شهر که با همکاری کمیسیون بودجه صورت گرفته، گفت: این  گزارش ویژه در نهایت گزارش بسیار خوبی شده است و ضعف‌هایی را که در شرکت‌ها، سازمان ها و مناطق شهرداری وجود دارد به خوبی نشان می‌دهد که  این گزارش‌ها از جمله اقداماتی است که ما از کمیسیون برنامه بودجه دیده‌ایم.

وی در مورد این انتقاد که گفته می‌شود؛ مدت زمان ارائه گزارشات بودجه به اعضای شورا تا زمان تصویب آنها کوتاه و محدود است، تصریح کرد: این مساله حرف درستی است و مدت زمان بررسی این گزارش‌ها برای ما خیلی کم است، اما حجم کار هم بسیار زیاد است به طوری که بررسی لوایح و طرح‌ها در کمیسیون‌ها بسیار زمان می‌برد.

شاکری با اشاره به نحوه ارائه گزارشات کمیسیون برنامه و بودجه، توضیح داد: در مورد نقص‌هایی که  در گزارش‌های کمیسیون بودجه وجود دارد، دوستان ما در شورا تذکراتی را مطرح کرده‌اند و به نظر من نیز گزارش‌های کمیسیون بودجه بهتر از این می‌تواند؛ ارائه شود.

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

جدید ترین اخبار

Top