تماس تلفنی امیرعبداللهیان با کاردار عربستان و انتقاد از روند اقدامات در قبال مفقودان منا

وکیل ملت: معاون وزیر خارجه ایران در تماس تلفنی با کاردار عربستان در تهران از روند اقدامات این کشور در خصوص مفقودان حادثه منا انتقاد کرد و گفت: علی‌رغم قول مساعدت و برخی همکاری‌ها، اقدامات کنونی این کشور برای تعیین وضع مفقودان کافی نیست.

تاریخ انتشار: 6مهر1394|11:50

تماس تلفنی امیرعبداللهیان با کاردار عربستان و انتقاد از روند اقدامات در قبال مفقودان منا
| کد خبر: 20137

 حسین امیرعبداللهیان معاون عربی و آفریقای وزیر امور خارجه در گفت‌وگوی تلفنی با احمد المولد کاردار عربستان در تهران گفت: ‌علی‌رغم قول مساعدت و برخی همکاری‌ها، اقدامات کنونی این کشور برای تعیین وضع مفقودان کافی نیست.

امیرعبداللهیان افزود: از مقامات وزارت کشور و حج عربستان انتظار داریم فوراً  امکان دسترسی کنسولی به پیکرهای دیگر جانباختگان ایرانی موجود در کانتینرهای منتقل شده به مکه را فراهم کنند.

وی گفت: از مقامات سعودی انتظار داریم در شناسایی و تعیین وضع تمام مفقودان ایرانی حادثه منا، بدون فوت وقت، به همکاری جدی، مؤثر و مسئولیت خود توجه کنند.

امیرعبداللهیان اظهار داشت: کارگزاران حج ایران در مکه مکرمه همچنان آماده کمک فوری و همکاری با وزارت حج عربستان سعودی در این مسیر هستند.

معاون وزیر امور خارجه گفت: تا تعیین وضع آخرین فرد موجود در فهرست مفقودان، به پیگیری جدی موضوع ادامه خواهیم داد و آماده هر گونه کمک برای تسریع در این موضوع هستیم.

کاردار عربستان سعودی نیز با تبیین آخرین اقدامات این کشور وعده داد فورا موضوع را به مقامات ارشد کشورش منتقل کند.

در پی حادثه منا و جان باختن و مجروح شدن تعدادی از زائران ایرانی در روز پنجشنبه دوم مهر ماه، کاردار عربستان در تهران از روز پنجشنبه (دوم مهر) تاکنون سه بار به وزارت خارجه ایران احضار شده که آخرین احضار در روز شنبه (چهارم مهر ماه) و توسط امیرعبداللهیان صورت گرفت.

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top