دکتر محمود سریع القلم برای خبر انلاین نوشت : روحانی، احمدی نژاد ، خاتمی ، رضا پهلوی ، هاشمی رفسنجانی هیچ فرقی ندارند وقتی  من عوض نشوم

خاتمی و هاشمی و احمدی نژاد و روحانی و … چه فرقی دارند وقتی ما خودمان مردمان آگاه و درستی نیستیم؟

یک ملت دلال مسلکِ ناآگاه ، با آن حماقت آشکار در هنگام رانندگی یا توحش علنی برای برداشتن یک شیرینی از جعبه ی تعارفی يا حمله به غذاي نذري یا شهوت عجیب برای قرار گرفتن در مقابل دوربین، ريختن زباله در كوچه و خيابان و طبيعت، جا زدن و جلو زدن در صف ، با رتبه‌ی نخست جستجوی سکس … چرا باید در پی یک زمامدار رویایی باشد؟

من پیشنهاد می کنم ملت هشت سال انتخابات را تعطیل کنند و اجازه بدهند هر کسی که می‌آید همینجور ادامه دهد . بعد خودشان با حوصله این موارد را تجربه کنند :

اول : ایرانی ها لطفا روزی یک بار(یا دست کم یک روز در میان) حمام بروند.

دوم : ایرانی ها قبل از پرتاب فحش به بیرون ، دهانشان را ببندند و تا بیست بشمرند.بخصوص وقتی توی خیابان و جلوی دیگران هستند.

سوم : هر خانواده‌ی ایرانی هر روز یک روزنامه بگیرد ، اگر شده یالثارات!

چهارم : هر فرد ایرانی تعهد کند که هر ماه یک کتاب تازه بخواند … حتی خلاصه مبانی لوله کشی عمومی!

پنجم : رانندگان به جای فاصله ی بین شلوار و جوراب دختری در آن طرف خیابان به داشبورد جلوی چشمشان نگاه کنند و سرعت از پنجاه کیلومتر در هیچ شرایطی تجاوز نکند.

ششم : همه به خودشان تلقین کنند که این کسی که می خواهیم کلاهش را برداریم تا شب برای عزیزمان هدیه ببریم ، خودش عزیزِ یک نفرِ دیگر است.

هفتم : بفهمیم كه زرنگی ضایع كردن حق دیگران نیست بلكه ، رعایت حقوق دیگران ، رسیدن به حقوق خودمان است؛ هر کس به اندازه ما حق دارد و وقتش با ارزش است

هشتم : بفهمیم كه اگر صاحب یك بوتیك هستیم شغل ما بوتیك دار است یا اگر راننده تاكسی هستیم شغل ما راننده است . نه اینكه همه دزد و كلاهبردار باشیم و از شغلمان فقط بعنوان برای راهی به رسیدن به كلاهبرداری استفاده كنیم . به شغلمان احترام بگذاریم و بگذاریم دزدی فقط برای كسی باشد كه شغلش دزدی است.

نهم : مردهای ایرانی یک بار برای همیشه قبول کنند که زنها ، جزو املاکشان نیستند و خودشان عقل دارند. عشق و رابطه و آشنایی هم بازی برد و باخت و فتح قلمرو دیگران نیست.

دهم : مردها تمرین کنند که رد عبور زنی را با نگاه شخم نزنند و زنان تمرین کنند که جواب سلام مردان را با خونسردی و لبخند بدهند چون به معنای … نیست.

یازدهم : ورزشکاران ما بعد از باخت به رقیب تبریک بگویند (مثل ژاپنی‌ها) و دهانشان را تا یک ساعت بعد از هر باخت یا برد ببندند. خلاصه این که ظرفیت برد دیگران و شکست خودمان را به دست بیاوریم؛ سعی کنیم جدا از برد یا باخت، باارزش بشویم!

دوازدهم : ایرانی‌ها به جای تمسخر شکل ظاهری و نوع حرف زدن سیاستمداران، فکر کنند که ایراد واقعی کار آن شخص در کجاست. همین!

سیزدهم: به نمایشگاه کتاب اگر می روند برای (کتاب) بروند.
به خیابان فرشته می روند برای (عبور) از خیابان فرشته باشدو در کل به هر قبرستانی می روند برای خاطر (همان قبرستان) باشد.

چهاردهم: تمرین کنیم که میانبری که ممکن است ذره‌ای کسی را دلخور کند، مصداق بارز دزدی است؛ حتی‌المقدور میانبر نزنیم.

پانزدهم: در هنگام رانندگی، بین خطوط حرکت کنیم و خطی را انتخاب کنیم که متناسب با سرعت ماست - در عین سادگی، این از همه کارهای دیگه سخت تره!

شانزدهم: این آخری از همه سختتر است و اینكه دروغ نگوییم .
همانطور كه فكر می كنیم عمل كنیم . فراموش نكنیم ریا كه اكنون عادت و عرف جامعه شده است درواقع یك بیماری اجتماعی و از آسیب شناسی بسیار جدی برخوردار است.

عزیزان، کسی که این مطالب را نوشته است شاید خود نیز دچار این مشکلات است. همه ما در رفتارمان مشکلاتی داریم. ولی باید بپذیریم ایران ما ، همان سرزمینی که هنگام قرائت سرود ای ایران ای مرز پر گهر ، موهای گردنه مان سیخ میشود و دچار دل لرزه مطبوعی میشویم ، در حال سقوط است. بپذیریم اگر شرایط کنونی ایران اینگونه است همه دلیلش مدیران و بالا سری های ما نیستند و نقش اصلی را خودمان ایفا می کنیم.

دكتر محمود سريع القلم استاد دانشگاه
 

منبع خبر خبر انلاین
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 5

مشیدر
|
12آبان ماه 1395
4
7
آفرین خدا رفتگانت بیامرزاد

پاسخ ها

ناشناس
13آبان ماه 1395
درود صد درود بر شما استادعالم
هادى
|
15آبان ماه 1395
3
3
استاد خودشىفته غرب قىاس به نفس نمودىد اىن همه تهمت زنى عام به مردم فهىم ووبىدار نسبت به اهداف دشمن خارج از انصاف است اىنگونه بى محابامورد هجمه جنابعالى قرار گىرد
محمدعبادی از بیله سوارمغان
|
18دي ماه 1395
1
1
بسمه تعالی جناب دکتر سریع القلم ای کاش جنابعالی جرات آن را داشتید ، یک طرح 16ماده ای برای دولتمردان تهیه و تنظیم نمایید ؛ دکتر جان ! مولا علی (ع) می فرماید : «مردم به روش و طریقه حاکمان و پادشاهان خویش زندگی می نمایند » بنا بر این قطار تاریخ هر ملتی راه خود را می پیماید و دولتمردان آن ملت نیز لکو موتیو ران آن می باشند . ملت شریف و نجیب ایران از بدو پیروزی انقلاب اسلامی درهر فراخوانی از سوی دولت مشارکت جدی داشته است . اگر جنابعالی در عملیات کربلای 4و 5 در منطقه عمومی شلمچه شرکت می کردید ، هیچ وقت با نگاه منفی چنین طرحی را برای ملت بزرگ ایران نگارش نمی کردید . از جنابعالی درخواست می نمایم ، به روستای زاد گاه اینجانب در دشت مغان که هم اکنون خالی از سکنه است ، تشریف آورده ویک تحقیق علمی جامع از آن روستا تهیه نمایید . در آنصورت شبهات سوالات شما برطرف خواهد شد . دکتر عزیز ! تقاضا دارم زحمت قبول فرموده و طرحی از : اختلاس های میلیاردی ، فیش های حقوقی نجومی ، وام های کم بهره ، دو تابعیتی بودن ، زندگی اشرافی و.........برای دولتمردان نگارش وبه آنان تقدیم نمایید . زیرا سوالات زیادی در این خصوص برای ملت بزرگ کشور مان وجود دارد ، که تا کنون پاسخی به آنها داده نشده است . با تقدیم احترام محمد عبادی — بیله سوار مغان
پارسا
|
6ارديبهشت ماه 1396
1
0
من فکر نمیکنم این توهین ها از دکتر سریع القلم باشد

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top