بخشش قاتل پای چوبه‌ دار

تاریخ انتشار: 6مهر1394|13:10

بخشش قاتل پای چوبه‌ دار
| کد خبر: 20220

فردی که در نزاع، دست به قتل فرد دیگری زده بود، سرانجام در پای چوبه‌ دار با اعلام رضایت و بخشش، از اجرای حکم قصاص نجات یافت.

 منطقه قزوین، فردی به نام "جعفر.ح" (مقتول) در سال‌های 1374 و 1384 به اتهام اعتیاد به موادمخدر، خرید و فروش موادمخدر و شرکت در چهار فقره سرقت به سه سال تبعید در شهرستان ابهر محکوم می‌شود.

وی در 16 خرداد 1387 به طور غیرقانونی محل تبعید خود را ترک و به شهر خاکعلی بازگشته و در روز 17 خرداد 1387 در حالی که سوار بر موتورسیکلت بوده با پدر شاکی پرونده‌اش به نام "محمد.الف" روبرو می‌شود.

این مواجهه به درگیری کشیده شده به طوری که مقتول به وسیله چاقوی قصابی دو ضربه چاقو به شکم و دست متهم می‌زند و متهم نیز با چهار شاخ دستگاه کشاورزی یک ضربه به سر و صورت مقتول می‌زند.

در ادامه مقتول با ضربه چاقو، به ناحیه تحتانی سمت چپ قفسه سینه متهم ضربه‌ای وارد می‌کند ولی در حمله بعدی مقتول، متهم چهار شاخ را مقابل خود به عنوان سپر می‌گیرد که موجب برخورد چهار شاخ با سینه مقتول شده به طوری که مقتول به زمین افتاده و به بیمارستان انتقال می‌یابد.

پرونده در شعبه اول دادگاه کیفری استان قزوین مورد بررسی قرار می‌گیرد و با توجه به قرائن و شواهد ادعای متهم در دفاع از خود در دادگاه وجهی نیافته، در نتیجه با توجه به نوع ابزار دفاعی متهم و عدم صحت ادعای دفاع متهم؛ دادگاه متهم را مستند به مواد 105، 205، بند ب ماده 206، مواد 209، 231 و 232 قانون مجازات اسلامی به حکم قصاص نفس محکوم کرد.

رأی صادره در شعبه پانزدهم دیوان عالی کشور مورد بررسی قرار گرفته و رأی صادره تأیید شد.

در ادامه پیگیری‌ها که برای دریافت رضایت اولیای دم در جریان بود، سرانجام صبح امروز، اولیای دم در پای چوبه‌دار با اعلام رضایت خود، موجب رهایی متهم از پای چوبه‌ دار شدند.

کلید واژه ها بخشش - قاتل - چوبه دار
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top