برخی حواشی وکالت از یاشار سلطانی مدیر مسؤول معماری نیوز

مهدی جعفری‌نژاد

وکیل ملت: ۱- قبل از قبول وکالت مدیر مسؤول سایت معماری نیوز، به همراه همکاران عزیزم، وکالت پرونده آقای «حسن عباسی» را به عهده گرفتیم. نکته مشترک و البته پرحاشیه هر دوی این پرونده‌ها صدور قرار وثیقه در ساعات آخر وقت اداری و لاجرم راهی بازداشتگاه شدن آنها بود؟! نکته مشترک دیگر دعوت این دو بزرگوار به صورت تلفنی و حسن ظن هر دوی آنها به این هاتف خوش بیان و مقید به اخلاق و آخرالامر بازداشت آنها است!!

تاریخ انتشار: 21آبان1395|23:05

 برخی حواشی وکالت از یاشار سلطانی مدیر مسؤول معماری نیوز
| کد خبر: 203217

۲- با توجه به احتمال بازداشت موکل همواره دو دغدغه برای این بازداشت احتمالی وجود داشت و به جد فکر موکل و خصوصا وکلای این پرونده را به خود مشغول کرده بود. اول به دست گرفتن حواشی بازداشت احتمالی توسط شبکه‌های ماهواره‌ای و معرکه‌گیری اشخاصی فارغ از گفتمان نظام و رهبری.

دوم در تقابل قرار دادن موضوع پرونده املاک شهرداری با مساله فیش‌های نجومی توسط احزاب و جناح‌های سیاسی خصوصا به وسیله اشخاصی که خود در مظان اتهامند و چه بسا بدشان نمی‌آید که این دو موضوع، در کش‌وقوس سیاسی یکدیگر را خنثی کنند! در حالی‌که این دو مورد از یک سنخ هستند و از یک شجره خبیثه و اثر هر دوی آنها به تعبیر رهبری عزیز بی‌اعتمادی مردم به نظام.


۳- برای جلوگیری از ظهور و بروز این دغدغه‌ها لاجرم نزد بزرگوارانی رفتیم تا از خدمت‌شان مشاوره گیریم و البته مشورت دهیم که اگر خود می‌توانند حواشی را کنترل و هدایت فرمایند و اگر نمی‌توانند دست‌کم توصیه کنند که دیگران حواشی را کنترل و مدیریت کنند که در صورت تغافل، رودربایستی، مسامحه و احیانا ترس و خود سانسوری، ناگهان اغیاری همچون بی بی سی از گوشه‌ای برون می‌جهند و حاشیه می‌زنند و حاشیه‌سازی می‌کنند.

جالب اینکه قدر مشترک همگی این بزرگواران ابراز نگرانی از برخورد سخت و نه نرم با مدیر مسؤول سایت و خود سایت بود و احتمالا عدم تحلیل و برآورد صحیح و واقعی از ابزار رسانه و فضای مجازی!! که البته شد آنچه نباید می‌شد؛ سایت فیلتر و مدیرمسوول آن بازداشت شد! و باز متاسفانه هزینه این‌چنین برخوردهای احیانا غیرقانونی و البته احیانا غیر کارشناسی را فقط و فقط  نظام مظلوم متقبل می شود و نه مقام مسؤول!!


۴- بعضا شنیده می‌شود که  پشت صحنه مساله املاک شهرداری فلانی و فلان جریان است. پاسخ اینجانب به این دوستان این است که مگر نه این‌که مدیر مسؤول محترم سایت معماری نیوز عینا گزارش مهمترین سازمان نظارتی کشور را منتشر نموده است؟!

پس چگونه و با چه منطقی پشت صحنه این موضوع را به این و آن منتسب می‌کنند؟!! بلاتشبیه اصلا فرض کنیم که اسنادی با این اوصاف را بی بی سی ... منتشر کرده است که مرادش به تعبیر امیرالمومنین «کلمه الحق یراد به الباطل» است. حق این است که در صحت‌وسقم این مساله تحقیق و بررسی شود و اگر مساله درست بود نوش جان بی بی سی حتی اگر مرادش باطل باشد که البته همیشه مرادش چنین است و مگر نه این‌که بلاتشبیه فاسقی خبری آورد باید تحقیق کنیم نه اینکه از اساس نفی کنیم که «يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا إِنْ جاءَکُمْ فاسِقٌ بِنَبَإٍ فَتَبَيَّنُوا...»

این در حالی است که خبر را سایت معماری نیوز فقط منتشر کرده و محتوای خبر عینا متعلق به سازمان بازرسی کل کشور است و اگر پشت صحنه‌ای باشد پشت تهیه این گزارش غیر محرمانه نهفته است نه پشت انتشار آن!! در این مثال به این دلیل می‌گویم نوش جان بی بی سی، چون در شفاف ‌سازی و مبارزه با فساد ناخواسته نظام را کمک کرده که عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد!! کلام آخر این‌که گفتمان عدالت و دغدغه شفافیت در امور مالی و اقتصادی با تعصب سیاسی و جناحی به‌سان شیشه و سنگ‌اند.

شاید به‌خاطر همین است که حق و عدالت در احزاب و یا بهتر بگوئیم شبه احزاب همواره رنگ و بوی حقیقی نداشته و هر کس از منظر حزب و جناح خود به مقوله حق و عدالت می‌نگرد به همین دلیل است که اکثر عناصر احزاب و جناح‌ها در بیشتر موضوعات و جزئیات مثل کوه پشت هم ایستاده‌اند و چشم بسته یکدیگر را تأیید می‌کنند که به فرموده مصحف شریف: «من الذین فرقوا دینهم و کانوا شیعا کل حزب بمالدیهم فرحون.» (از کسانی که دین خود را قطعه قطعه کردند و فرقه فرقه شدند هر حزبی بدان‌چه پیش آنهاست دلخوش شدند.) در حالی‌که اگر به راستی در پی حق و عدالتند می‌بایست از منظر حق و عدالت به حزب و جناح خود بنگرند و عمل کنند.

حواشی نحوه  قضاوت و محاکمه مدیرمسوول سایت معماری نیوز هم بماند که نه مجال است و نه صلاح!!
 

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top