اجرای عدالت صرفا به عهده قوه‌قضائیه نیست

وکیل ملت: رئیس کل دادگستری استان تهران گفت: احقاق حق و اجرای عدالت صرفاً به عهده قوه قضائیه نیست بلکه به فرموده قرآن کریم همه آحاد جامعه و مسئولین در عرصه‌های مختلف در این راستا مسئولیت دارند و باید تلاش کنند.

تاریخ انتشار: 6مهر1394|16:23

اجرای عدالت صرفا به عهده قوه‌قضائیه نیست
| کد خبر: 20352

غلامحسین اسماعیلی در مراسم معارفه رضا مسلمی به عنوان رئیس جدید حوزه قضایی بخش آفتاب، به امر خطیر قضا اشاره و اظهار کرد: به خدمتگزاری به این مردم بویژه در کسوت قضا که امری مهم و نشات گرفته از ولایت است افتخار می‌کنیم.

رئیس کل دادگستری استان تهران افزود: جایگاه قضا در حقیقت از آن ولایت است و همه ما به عنوان سربازان ولایت در این سنگر مقدس به انجام وظیفه مشغول هستیم. باید توجه داشت که احقاق حق و اجرای عدالت صرفاً به عهده قوه قضائیه نیست بلکه به فرموده قرآن کریم همه آحاد جامعه و مسئولین در عرصه‌های مختلف در این راستا مسئولیت دارند و باید تلاش کنند.

اسماعیلی ادامه داد: چنانچه افرادی در این راستا کوتاهی کنند در آن صورت قوه قضائیه وارد عمل شده و در برابر تجاوزگران به حقوق مردم برابر موازین قانونی و با قاطعیت می‌ایستد و عدالت را اجرا می‌کند. این نکته آنقدر حساس است که حتی صلح و سازشی که در شوراهای حل اختلاف به انجام می‌رسد بایستی بر اساس عدالت باشد.

به گفته رئیس کل دادگستری استان تهران امروز جهان بشریت به انحاء مختلف از بی‌عدالتی رنج می‌برد، بویژه در جوامع مظلوم اسلامی مانند یمن، بحرین، افغانستان، لیبی، مصر، سوریه و عراق جنایات هولناکی رخ می‌دهد که با روح عدالت در تضاد است لذا به نظر می‌رسد اگر حکمرانان همین پیام قرآنی را رعایت می‌کردند در آن صورت جهان گلستان می‌شد. البته ما معتقدیم که با ظهور آقا امام زمان (عج) چهره جهان دگرگون شده و عدالت به معنای کامل آن محقق خواهد شد.

دسته بندی حقوق سیاسی ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

جدید ترین اخبار

Top