رئيس‌جمهوري در جلسه هيات دولت :

نيروهاي مسلح نبايد در انتخابات دخالت كنند

وکیل ملت: حجت‌الاسلام والمسلمين حسن روحاني رئيس‌جمهوري در جلسه هيات دولت با گراميداشت هفته بسيج مستضعفان، حمايت از بسيج، نيروهاي مسلح و حفظ و تقويت وحدت ملي در كشور را وظيفه دولت خواند و با تاكيد بر اينكه «بسيج يك نيروي مردمي و نه يك جناح و حزب است» آن را «همه ملت ايران» ناميد.

تاریخ انتشار: 4آذر1395|02:25

 نيروهاي مسلح نبايد در انتخابات دخالت كنند
| کد خبر: 205147

اين مساله«اخيرا در قانون انتخابات كه رهبر معظم انقلاب ابلاغ كردند، تاكيد شده كه نيروهاي مسلح نبايد در عرصه انتخابات دخالت كنند و وظيفه بسيج و ساير نيروهاي مسلح حمايت و دفاع از انقلاب، نظام اسلامي و تماميت ارضي كشور است»، چرا كه «بسيج الگوي وحدت ملي است و شامل همه جناح‌ها، مذاهب و قوميت‌ها و همه ملت ايران مي‌شود» و حال كه« امروز شرايط كشور به گونه‌اي است كه هم براي اقتصاد و هم اخلاق بايد بيش از پيش تلاش كنيم»،«بسيج بايد در صحنه اخلاق پيشگام و پيش قدم باشد و بايد اخلاق اسلامي، محمدي و علوي را در زندگي فردي و جمعي جامعه اسلامي ايران بيش از پيش متبلور‌سازيم. »

دولت موظف به فراهم كردن امكانات آموزش نظامي همه مردم است

حجت‌الاسلام والمسلمين حسن روحاني ديروز چهارشنبه در جلسه هيات دولت تصريح كرد: اوايل آذرماه هر سال، يادآور فرمان حضرت امام در سال ۵۸ براي تشكيل ارتش ۲۰ ميليوني و سازمان بسيج مستضعفان است. اين فرمان امام راحل و نیز پيش‌بيني نمايندگان مجلس‌خبرگان قانون اساسي در اصل ۱۵۱، دولت را موظف مي‌سازد كه امكانات و فرصت‌هاي لازم را براي آموزش نظامي همه مردم فراهم كند. وي با بيان اينكه بسيج و آمادگي ملي وظيفه تك تك آحاد مردم است و قانون اساسي اين وظيفه را بر دوش همه مردم گذاشته است، گفت: هنگامي كه جمعيت كشورمان ۳۶ ميليون نفر بود، حضرت امام فرمان تشكيل ارتش ۲۰ ميليوني را دادند يعني همه كساني كه توان به دست گرفتن سلاح را داشتند، موظف شدند تا آموزش نظامي ديده و براي دفاع از تماميت ارضي و نظام جمهوري اسلامي، وارد صحنه شوند. روحاني اظهار داشت: نيروهاي مردمي پشتيبان نيروهاي مسلح در يك دفاع مشروع و مقدس هستند اما در ايران بسيج نه تنها از نيروهاي مسلح پشتيباني مي‌كند بلكه در خط مقدم دفاع حضور دارد و حتي در ايام عمليات‌هاي جنگي، آن نيرويي كه خط‌ شكن و پيشتاز بود، عمدتا نيروهاي بسيج بودند و اين موضوعي است كه در جنگ‌هاي دنيا بي‌سابقه است. رئيس‌جمهور با بيان اينكه نقش بسيج در دفاع هشت ساله و حراست از نظام جمهوري اسلامي و در تمام ايام خطر مشهود است، گفت: امروز نيز نيازمند تقويت بيش از پيش بسيج هستيم.

نيروهاي مسلح بايد در خط مقدم توليد و تحول اقتصادي باشند

روحاني تاكيد كرد: همبستگي مردم و نيروهاي مسلح در قانون به گونه‌اي پيش‌بيني شده است كه در ايام جنگ مردم در كنار نيروهاي مسلح و در زمان صلح نيروهاي مسلح در كنار مردم حضور دارند به گونه‌اي كه در اصل ۱۴۷ قانون اساسي عنوان شده است. رئيس‌جمهور اظهار داشت: امروز كه به توليد و تحول اقتصادي نياز داريم، نيروهاي مسلح بايد در خط مقدم اين كار حضور داشته باشند و دولت نيز وظيفه دارد از آنها بخواهد كه در زمان صلح دراين عرصه حضور داشته باشند. روحاني گفت: امروز مساله مهم اين است كه بايد در تمامي مسائل، عالم به زمان و وظيفه‌شناس بوده و بتوانيم مسائل اصلي را از موضوعات فرعي و جزئي تفكيك كنيم. زماني كه امام راحل فرمان تشكيل بسيج ۲۰ ميليوني را دادند، در آن فرمان تاكيد مي‌كنند كه نبايد مسائل فرعي، جزئي و كوچك، شما را از مساله اصلي كشور باز دارد و در آن روز تاكيد مي‌كنند كه خطر اصلي آمريكا است و همه فرياد خود را بايد بر سر او بكشيد و اختلافاتي كه در جامعه است به هيچ‌وجه مجاز نيست. رئيس‌جمهور افزود: امروز هم همان‌طور كه رهبر معظم انقلاب اسلامي تاكيد دارند مساله اصلي كشور اقتصاد است و دشمن نيز با حربه تحريم، اين عرصه را مورد تهاجم قرار داده است. امسال به نام اقتصاد مقاومتي؛ اقدام و عمل نامگذاري شده و لذا بايد همه تلاش ما در مسير رونق، عبور از ركود و ايجاد اشتغال براي جوانان متمركز شود. روحاني گفت: قانون اساسي نيز در اصل ۱۵۱ صراحتا اعلام مي‌كند كه بايد امكانات آموزش نظامي براي همه مردم ايران براي دفاع فراهم شود. اگر داراي بسيج چند ده ميليوني آماده باشيم هيچ كشوري جرات توطئه و طراحي آن، عليه ملت ايران را نخواهد داشت و اگر هم دچار اشتباه شود، پاسخ قاطعي را از سوي ملت با بازوان پرتوان بسيج چند ده ميليوني خواهد گرفت.

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top