رئیس بیمه مرکزی: بیمه شخص ثالث ما را زیانده‌ کرده است

وکیل ملت: شرکت‌های بیمه در ٥‌سال گذشته ٣‌هزارو٢٠٠‌میلیارد تومان از محل بیمه شخص ثالث زیان دیده‌اند. این خبری است که عبدالناصر همتی رئیس‌ کل بیمه مرکزی دیروز درهمایش بیمه و توسعه اعلام کرده و گفته است؛ بخشی از این زیان به افزایش شدید ارزش ریالی دیه برمی‌گردد و مسئولان قوه‌قضائیه باید برای این مشکل راهکاری چاره کنند.

تاریخ انتشار: 14آذر1395|01:04

رئیس بیمه مرکزی:  بیمه شخص ثالث ما را زیانده‌ کرده است
| کد خبر: 206562

رئیس‌ کل بیمه مرکزی با اشاره به افزایش هرساله نرخ دیه و مشکلات آن برای صنعت بیمه گفت: از دولت و قوه‌قضائیه می‌خواهیم درباره افزایش مکرر نرخ بیمه توجه جدی کنند. عبدالناصر همتی در بیست‌وسومین همایش ملی بیمه گفت: با اشاره به رشد ناچیز ٣‌درصدی حق بیمه بدنه خودرو در هفت‌ماهه، وقتی یک نفر خودرویی را به قیمت ١٥، ١٧ یا ٢٠‌میلیون تومان می‌خرد و از آن یک‌میلیون تومان حق بیمه شخص ثالث و یک‌میلیون تومان حق بیمه بدنه بخواهیم، چطور می‌خواهد زندگی کند؟


به گفته همتی باید رشد پلکانی حق بیمه شخص ثالث را کنترل کنیم. رئیس‌ کل بیمه مرکزی با اشاره به وجود ٩‌میلیون وسیله نقلیه فاقد بیمه درکشور که البته بیشتر آنها موتورسیکلت هستند، گفت: با این کار‌ سال به ‌سال به‌ رشد کسانی که بیمه ندارند، اضافه می‌کنیم. همتی با بیان این‌که طبق قانون باید دیه فرد فوت شده ازجانب بیمه‌گرها در دوهفته پرداخت شود، افزود: این درحالی است که بیمه‌گزار می‌تواند حق بیمه خود را قسطی پرداخت کند و با این وضع معلوم است که بیمه‌گر ورشکست می‌شود.

طبق فتوای امام‌خمینی (ره) می‌توان دیه فرد فوت‌شده را در ٣‌سال پرداخت کرد، درحالی ‌که درقانون ما باید ظرف دوهفته این خسارت پرداخت شود. درعین‌ حال که حواسمان به بیمه‌گرها هست اما آنها را نیز کنترل می‌کنیم و از آنها می‌خواهیم که هم به فکر سود خود باشند و هم در عالیت‌هایی که به نفع جامعه است، توجه کنند و در آن سرمایه‌گذاری کنند.


رئیس کل بیمه مرکزی از وزیر اقتصاد و دارایی خواست فکری برای عوارض صنعت بیمه کند. رئیس ‌کل بیمه مرکزی با اشاره به این‌که ١١٠‌هزار نفر درصنعت بیمه کشور شاغل هستند که فقط ٥‌درصد آن در بخش دولتی است، افزود: بقیه در بخش‌های واقعی اقتصادی فعالیت می‌کنند. همتی گفت: صنعت بیمه برای بیش از ٧٥٠‌میلیارد دلار تعهدات و دارایی‌های کشور پوشش‌های ضروری ایجاد کرده است.

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top