دیانی در گفت‌وگو با فارس:

وقاحت دست دادن با اوباما/چرا آقای وزیر شأن و جایگاه خود و جمهوری اسلامی را نمی‌داند؟

وکیل ملت: قائم مقام تشکیلات انجمن اسلامی دانشجویان گفت: چه کسی اجازه داده است که مذاکره با شیطان بزرگ به ارتباط بیانجامد که آقای وزیر محترم وقاحت دست دادن با اوباما را پیدا کرده است؟

تاریخ انتشار: 7مهر1394|13:31

وقاحت دست دادن با اوباما/چرا آقای وزیر شأن و جایگاه خود و جمهوری اسلامی را نمی‌داند؟
| کد خبر: 20943

میکائیل دیانی قائم مقام تشکیلات انجمن اسلامی دانشجویان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس گفت: در این بهبوهه خبرهای تلخی که هر روز ما از فاجعه منا می شنویم و در شرایطی که دولت منفعلانه ترین رفتار را در مقایسه با حجم فاجعه از خود نشان می دهد و در روزهایی که بیشتر اخبار این فاجعه در رسانه ها می پیچد خبر دست دادن آقای ظریف با شمر زمان در راهروهای سازمان ملل دیگر به هیچ وجه قابل تحمل نیست.

وی افزود: چه کسی اجازه داده است که مذاکره با شیطان بزرگ به ارتباط بیانجامد که آقای وزیر محترم وقاحت دست دادن با اوباما را پیدا کرده است؟ کدام یکی از آحاد ملت به او چنین اجازه ای داده است؟ چرا آقای وزیر شأن و جایگاه خود و جمهوری اسلامی را نمی داند و با رفتارهای غلط خود قدرت استراتژیک و هژمونی ضداستکباری ایران را به بازی می گیرد؟ این رفتارها دیگر قابل پذیرش نیست و حتی عذرخواهی آقای وزیر هم دیگر دردی را درمان نمی کند چرا که با این روند مردم هر روز باید از بین رفتن عزت ملی خود را نظاره گر باشند.

دیانی با بیان اینکه این شأن ضد استکباری ایران را حتی رئیس جمهور اسبق کشور با همه شعارهای جامعه مدنی و گفت‌وگوی تمدن هایش می فهمید، گفت: وی در زمان مسئولیتش در سال 2000 وقتی در سازمان ملل رفته بود هنگامی که کلینتون به توصیه مشاورانش، برای شکستن یخ روابط آمریکا با ایران، در راهرو سازمان ملل منتظر ایستاد که مثلا به طور غیر منتظره با وی روبرو شود و دست دوستی دهد. او رفتن و نشستن در توالت را به دست دادن با رئیس جمهور آمریکا ترجیح داد و آنقدر آنجا نشست که کلینتون مأیوسانه راهرو را ترک کرد.

وی ادامه داد: رفتارهای آقایان دیگر عزت و آبرویی برای کشور باقی نگذاشته است و این روند نه تنها پاسپورت ایرانی را عزیز نمی کند بلکه ما روز به روز شاهد از بین رفتن این عزت نیز هستیم. چرا دولت نمی خواهد واقعیت را ببیند که آمریکا در طی شصت و چند سال چقدر علیه ملت جنایت کرد؟ چرا جنایت های آمریکا در طول همین دو سال مسئولیتش را نگاه نمی کند؟ چرا در ذهن خود یکبار هم که شده توطئنه نفتی آمریکایی سعودی را مرور نمی کند؟ چرا حادثه فرودگاه جده را درس عبرت نمی گذارد؟ چرا و چرا و چرا دولت آنقدر بی توجه و بی اهمیت نسبت به آبروی ملی ایران شده است؟

به گفته قائم مقام تشکیلات انجمن اسلامی دانشجویان، بی تدبیری‌ها در عرصه دیپلماسی تاکنون بیش از همه بوده و این بی تدبیری ها متاسفانه به همه حوزه ها هم تسری پیدا می کند و با همین مسیر غلط که پروژه نفوذ را برای آمریکایی ها راحت می کند فرهنگ و اقتصاد و تفکر و هویت ایرانی هم امروز مورد تهدید است. دولت با این روند سند ناکارآمدی خود را امضا می کند.

انتهای

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top