چهره‌ای که جانشین «هاشمی رفسنجانی» خواهد شد

وکیل ملت: «در پاره‌ای از رویکردها تغییر ایجاد شود. مثلا جناحین سیاسی به خاطر وزن، جامعیت و مقبولیت هاشمی‌ وقتی به او می‌رسیدند، از حرف خود کوتاه می‌آمدند یا حرمت او را در مواضع‌شان نگه می‌داشتند. ممکن است این اجماع برای جانشین او کم‌تر اتفاق بیفتد.»

تاریخ انتشار: 22دي1395|21:41

چهره‌ای که جانشین «هاشمی رفسنجانی» خواهد شد
| کد خبر: 212854

در پی تنش‌های ایجاد شده، میان جناح‌های اصلاح‌طلب و اعتدال‌گرا برای انتخاب جانشین آیت الله هاشمی رفسنجانی به عنوان رهبری این طیف سیاسی، "جوادی حصار"، فعال سیاسی اصلاح طلب، در گفتگو با تارنمای ضدانقلاب "ایران وایر"، رئیس دولت اصلاحات را بهترین گزینه برای جانشینی وی پیشنهاد کرده و می‌گوید:«بعد از مرگ هاشمی‌رفسنجانی، سیاستمداری که بتواند میان‌داری کند،‌ اجماع به وجود بیاورد و در نهایت از دو قطبی شدنی که این روزها مورد بحث است، جلوگیری کند، وجود ندارد. نمی‌خواهم بگویم قحط‌ الرجال است اما شرایط کنونی برای همگرایی و همراهی پیرامون رئیس دولت اصلاحات مهیاتر است.»

 

وی در گفتگو با تارنمای ضدانقلاب "ایران وایر" با اذعان به اینکه گزینه پیشنهادی برای جانشینی هاشمی رفسنجانی از اجماع لازم برای میدان داری میان احزاب سیاسی ایران برخوردار نخواهد بود، گفت: «با فقدان ایشان در ساختار سیاسی هیچ تغییری ایجاد نخواهد شد و نظام برچیده نمی‌شود. اما ممکن است در پاره‌ای از رویکردها تغییر ایجاد شود. مثلا جناحین سیاسی ایران به خاطر وزن، جامعیت و مقبولیت هاشمی‌ وقتی به او می‌رسیدند، از حرف خود کوتاه می‌آمدند یا حرمت او را در مواضع‌شان نگه می‌داشتند. ممکن است این اجماع برای جانشین او کم‌تر اتفاق بیفتد.»

 

گفتنی است، علی مطهری روز گذشته حجت الاسلام ناطق نوری را بهترین جایگزین برای مرحوم هاشمی رفسنجانی برشمرده بود.

 

 

در همین حال، بی بی سی نیز که پیشتر با استفاده از تصاوير خاتمی در كنار هاشمی، برای جانشین کردن وی به عنوان پدر معنوی اصلاح طلبان تمام تلاش خود را کرده بود، این بار در یادداشتی جداگانه "حسن روحانی" را به عنوان «تنها کسی که می تواند مشعل رهبری جناح میانه رو را به دست بگیرد»، معرفی کرده است.

 

 

وبسایت بی بی سی همچنین نوشته است: «خبر خوب برای میانه روها این است که روحانی ۶۸ ساله هنوز چندان مسن نیست. اما خبر بد این است که اگر به هر شکل روحانی از صحنه سیاست ایران خارج شود، چه بطور طبیعی و چه با فشار تندروها، حداقل تا آینده قابل پیش‌بینی کسی نیست که بتواند جای او را بگیرد. در دراز مدت باید دید حسن خمینی چگونه نقش بازی می‌کند.»

 

 

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top