تاریخ انتشار: 23دي1395|00:34

| کد خبر: 212923

منصوریان: ناراحتی دایی از من نیست

وکیل ملت: استقلال و نفت تهران امروز در ورزشگاه تختی رخ در رخ هم قرار می‌گیرند. دیداری که برای منصوریان از اهمیت فراوانی برخوردار است. سرمربی استقلال در این میدان به دنبال حداکثر امتیازها است تا شاید شکست تلخی را که در جام حذفی متحمل شد، به نوعی جبران کند. آیا منصوریان به آرزویش خواهد رسید؟

او حرف‌هایش را اینگونه آغاز می‌کند: «سعی می‌کنیم با یک تیم باتجربه وارد زمین شویم. احتمالا یک جوان به ترکیب ما اضافه می‌شود اما درباره محروم و مصدومان باید بگویم محروم نداریم، هرچند که به دلیل خراب بودن زمین بازی دو روز قبل مگویان را از دست دادیم و پیش از آن هم جابر انصاری مصدوم شده بود. به هر حال زمستان است و زمین تمرین زیاد خوب نیست. ما به دنبال زمین‌های دیگر هم بودیم که البته پیدا نکردیم. هرچند که از مسوولان ورزشگاه ‌آزادی ممنون هستم که شرایط را فراهم کردند تا در زمین شماره دو تمرین کنیم اما به هر حال برای غافل‌گیر نشدن در زمین تمرین باید از قبل برنامه‌ریزی می‌شد.»

استقلال در نقل و انتقالات چه کار خواهد کرد؟ منصوریان می‌گوید: «در حال حاضر تمرکز ما روی آندرانیک تیموریان و جبار‌اُف است تا اگر با آنها به توافق برسیم، آنها را جذب کنیم.»
 سرمربی استقلال تعداد ممنوع الخروجی بازیکنان و مربیان را بیش از 10 نفر می‌داند: «۱۰ نفر نیستند و بیشتر هستند اما من بارها این مساله را عنوان کرده‌ام که بخش اعظمی از شما هم آن را نوشته‌اید. تا زمانی که باشگاه‌ها طرف‌حساب امور مالیاتی نشوند، وضعیت همین است و پول‌های سیاه به وجود می‌آید. وقتی من به‌عنوان مربی یا بازیکن روبه‌روی سازمان امور مالیاتی قرار می‌گیرم، چه قراردادی بسته می‌شود؟ چه تعهدی هست که باشگاه‌های قبلی پول ما را بدهند و ما بتوانیم مالیات پولی که گرفته‌ایم را بدهیم؟ هیچ تعهدی نیست و باشگاه‌ها به‌راحتی می‌توانند پول اجزای خود را ندهند. آن‌وقت سازمان امور مالیاتی مربیان و بازیکنان را به‌عنوان متعهد در نظر می‌گیرد اما باشگاه در این بین هیچ تعهدی ندارد که چه بالا و چه پایین پول بدهد. ما متعهد می‌شویم مالیات بدهیم اما پول نمی‌گیریم که مالیات آن را بدهیم. خودم را مثال می‌زنم که از سال قبل هزار تومان هم نگرفته‌ام اما امور مالیاتی من را می‌شناسد و باید بابت پولی که نگرفته‌ام 30- 20 درصد مالیات بدهم. ما باید به دنبال راهکار باشیم. در این بین چه تعهدی هست که پول ما را بدهند تا مالیات بدهیم؟»
منصوریان حرف‌هایش را اینگونه ادامه داد: «از تاج تشکر می‌کنم که مشورت‌پذیر است، دو سال است به او می‌گویم تا یک راهکار انجام بدهد و او هم به‌دنبال این مساله است. ما باید الگوی فوتبال‌مان را در مورد مسائل حقوقی بوندس‌لیگا قرار بدهیم. در آنجا وقتی قراردادی می‌بندیم این باشگاه است که مقابل امور مالیات آلمان قرار می‌گیرد. قرارداد من چه ۱۰۰ میلیون و چه یک میلیارد باشد، بدون اطلاع من مالیات قراردادم به حساب امور مالیات واریز می‌شود و در آخر سال بابت هزینه‌های جانبی که مالیات شامل حالش نشده، از طریق وکیلم می‌توانم مالیاتی که اضافه بوده را پس بگیرم. اینطور جلوی پول سیاه و دلالی هم گرفته می‌شود. با این ‌کار تعهد شامل حال باشگاه می‌شود و خواهش می‌کنم که این مساله را پردازش کنید. فقط به دنبال حاشیه نباشید و نبینید که منصوریان با چه کسی رفت و با چه کسی آمد، با این‌کار می‌توانید به فضای فوتبال هم کمک کنید. اگر این قانون مصوب شود، کار کردن برای مدیر و هیأت مدیره در باشگاه جذابیت ندارد چون اگر می‌خواهند کار کنند، باید تعهد پرداخت به وزارت امور دارایی و امور مالیاتی بدهند که این موضوع در اختیار مدیران و سهامداران است. نمی‌شود یک دسته چک و برگ چک به مربی و بازیکن بدهید که هم بازیکن و هم مدیر می‌داند آن چک پول نمی‌شود. در این شرایط وقتی یک بازیکن قرارداد یک میلیاردی می‌بندد، اگر ۳۰۰ میلیون
 می‌گیرد باید کلاهش را بالا بیندازد.»
منصوریان درباره صحبت‌هایش با تاج توضیحات بیشتری می‌دهد: «به تاج گفتم که فلان تیم در لیگ برتر ۲۰ میلیارد خرید می‌کند و او مثل یک تاجر است که محصولی را وارد کشور می‌کند و باید از او ضمانت‌نامه بانکی بگیرند، چه ایرادی دارد که اگر تعهدی انجام نشد از آن ضمانت‌نامه بانکی که مثل پول نقد است برداشت کنند؟ ما ضمانت بانکی از باشگاه‌ها نمی‌گیریم و آنها بدون پشتوانه ۵۰ میلیارد خرید می‌کنند. این به این دلیل است که باشگاه زیر نظر تعهدات مالیاتی نیست و به همین دلیل شاهد هستیم از این پرونده‌های انضباطی در کمیته انضباطی بالای ۱۰ میلیارد تومان وجود دارد و کسی هم به پولش نمی‌رسد. البته ما پوست‌کلفت شده‌ایم و فوتبال را جلو می‌بریم اما شما رسانه‌ها ابزار هستید و به‌عنوان صدای ما عمل می‌کنید. همه این حاشیه‌ها که پردازش می‌شود، می‌تواند به فوتبال ما کمک کند و می‌توان به نقاط مثبت رسید. چند درصد در فوتبال فضای منفی هست اما باید کمک کنیم تا این اتفاقات نیفتد.»
علی دایی از تمرین استقلالی‌ها در ورزشگاه تختی به شدت ناراحت است. منصوریان اما از تمرین در تختی خوشحال است: «می‌دانم دایی ناراحت است اما ما در سال ۲ بار به ورزشگاه تختی می‌رویم، بعد از حذف از جام حذفی از رییس باشگاه خواستم هر جور هست یک جلسه تمرین برای ما در ورزشگاه تختی در نظر بگیرد یا اینکه آنجا را اجاره کند. دیروز بود که به ما اعلام کرد می‌توانیم در این ورزشگاه تمرین کنیم و ۴۵ دقیقه تمرین کردیم. بار قبل از زمین شماره دو آزادی به ورزشگاه تختی رفتیم که بازیکنانم غافلگیر شدند اما تمرینات را این‌بار به کمپ بردیم و حتی ریسک آسیب‌پذیری را هم پذیرفتیم. دیروز وقتی به ورزشگاه تختی رفتیم بازیکنانم فهمیدند که از یک زمین تمرین بد به یک زمین تمرین خوب آمدند و من همین را می‌خواستم، می‌دانم دایی ناراحت است اما ناراحتی او از من نیست چون من بی‌اطلاع هستم و ما یک جلسه تمرینی خوب را دیروز سپری کردیم.»
منصوریان درباره تجمع دیروز هم حرف‌های جالبی زده است: «تصویرهایی که من از این هواداران می‌بینم را تاکنون روی سکوها ندیده‌ام، زمانی که این تجمعات برگزار می‌شود در تمرینات ما باز است و شما اگر به تمرینات بیایید می‌بینید که فضای خوبی برای هواداران وجود دارد و حتی خودم بین آنها می‌روم و با آنها عکس می‌گیرم اما در همان زمان که تمرینات ما باز است، ۸ نفر تجمع می‌کنند.»

منبع خبر ایران ورزشی
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top