ماه بدشگون/افزایش 20 درصدی آمار مرگ و میرها در دی ماه

وکیل ملت: بخشی از این مرگ و میرها ناشی از تلفات گازگرفتگی و تصادفات جاده‌ای به علت تغییرات جوی است، اما درصد بیشتر این آمار به مرگ و میرهای ناشی ازبیماری‌های قلبی و تنفسی بر می‌گردد که تحت تأثیر وارونگی هوا شدت یافته است.

تاریخ انتشار: 25دي1395|00:41

ماه بدشگون/افزایش 20 درصدی آمار مرگ و میرها در دی ماه
| کد خبر: 213252

عضو هیأت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران گفت: بررسی آمار مرگ و میرها در بهشت زهرای تهران نشان می‌دهد که در 20 سال اخیر، تعداد مرگ و میرها در دی ماه، 20 درصد افزایش داشته است، آمارها البته حکایت از شیب نزولی مرگ و میرها در بهمن و اسفند دارد.ابوالفضل قناعتی با بیان اینکه افزایش مرگ و میرها تنها به علت وارونگی هوا و تشدید آلودگی نیست، به«ایران» گفت: بخشی از این مرگ و میرها ناشی از تلفات گازگرفتگی و تصادفات جاده‌ای به علت تغییرات جوی است، اما درصد بیشتر این آمار به مرگ و میرهای ناشی ازبیماری‌های قلبی و تنفسی بر می‌گردد که تحت تأثیر وارونگی هوا شدت یافته است.

وی همچنین با تأکید بر اینکه ۲۱ نهاد دولتی درحوزه آلودگی هوا مسئولیت دارند، گفت: با وجود این هیچ پاسخگوی واحدی در این زمینه نداریم.وی افزود: در شورای شهر تهران به‌ عنوان ادای وظیفه حقوقی در کمیسیون عمران و حمل و نقل تمام سعی و تلاشمان این است که سمت و سوی فعالیت‌های خودمان را بر حمل و نقل روان شهر تهران و حمل و نقل عمومی با محوریت ریلی متمرکز کنیم.


قناعتی اضافه کرد: درعین حال تلاش ما این است که آنچه در حوزه اختیارات ماست به بهترین شکل ممکن عملیاتی شود؛ هم در حوزه بودجه که سمت و سوی بودجه به این سمت یعنی تقویت حمل و نقل عمومی و زیرساخت‌ها برود و هم اختیارات قانونی برای ظرفیت حمل و نقل عمومی تهران را ارتقا دهیم تا مردم از وسایل نقلیه شخصی کمتر استفاده کنند و از این ظرفیت که در شهر تهران برای آن برنامه‌ریزی می‌شود، استفاده کنند.


قناعتی ادامه داد: به معنی دیگر هم و غم‌ شان این باشد که مشکل حل شود و البته این مشکل باید به شکل مدیریت یکپارچه مرتفع شود؛ یعنی اینکه یک نفر یا یک دستگاه باید پاسخگو باشد.
وی اضافه کرد: از سوی دیگر در شرایط فعلی برای حل این مشکل از مدیریت شهری تا ۲۱ نهاد دولتی نسبت به این موضوع مرتبط هستند و ورود می‌کنند، اما راهکار این است که یک نفر پاسخگو باشد.


وی گفت: من می‌گویم اگر رئیس جمهوری و معاون رئیس جمهوری آستین بالا بزنند و مسئولیت را قبول کنند، ارزشمند است. روزانه ۱۴ میلیون نفر جمعیت در تهران تردد می‌کنند، براین اساس راه برون رفت از این مشکل را اراده دولت و مدیریت شهری با مدیریت یکپارچه می‌دانم؛ یک نفر مسئول و پاسخگو باشد یا رئیس جمهوری یا شهردار یا وزیر کشور.

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top