هومن افاضلی کارشناس فوتبالی در مورد تغییرات ایجاد شده در تیم پرسپولیس و اضافه شدن سروش رفیعی و سامان نریمان جهان سخن گفته است. با هومن افاضلی در مورد خصوصیات رفیعی و مسلمان و اینکه آیا برانکو ایوانکوویچ می تواند از هر دو بازیکن در ترکیب خود سود ببرد، هم صحبت شده است که توجه شما مخاطبان عزیز را به آن جلب می کنیم.

تاثیر رفیعی بر بازی محسوس بود

وجود هر دو بازیکن (مسلمان و رفیعی) کمک زیادی به پرسپولیس می کند. در بازی قبلی هم دیدیم که با وجود اینکه سروش رفیعی بیشتر از 2، 3 جلسه با پرسپولیس تمرین نکرده و هنوز خیلی جا دارد که با سبک و سیستم پرسپولیس آشنا شود، حضور موثری داشت و تاثیر محسوس او را در روند بازی مشاهده کردیم.

 

01173518

 

پرسپولیس علیرغم یک بازیکن کمتر بر بازی تسلط داشت

پرسپولیس در بازی مقابل سایپا علیرغم اینکه یک بازیکن هم کمتر داشت کنترل بازی را در اختیار داشت و این موضوع به ما می گوید که پرسپولیس می تواند با وجود یک بازیکن کمتر هم سبک مالکانه خود را داشته باشد و تاکتیک های خود را در زمین پیاده کند.

 

مسلمان و رفیعی آپشن های برانکو را افزایش داده اند

هر دو بازیکن (مسلمان و رفیعی) توانایی بازی در پست های مختلف را دارند و این موضوع آپشن های برانکو برای به کار گرفتن این دو بازیکن را افزایش می دهد. در مقابل تیم سایپا محسن مسلمان به عنوان هافبک راست، سروش به عنوان هافبک وسط، فرشاد احمدزاده به عنوان هافبک چپ به کار گرفته شدند و پس از اخراج ربیع خواه، احمد زاده به پست دفاع چپ رفت؛ مسلمان به سمت چپ هافبک فرستاده شد و امیری به میانه زمین آمد؛ سروش هم در همان پست هافبک پشت مهاجمین بازی کرد. بنابراین می بینید که تیم پرسپولیس با اضافه شدن سروش رفیعی و همینطور آمدن نریمان جهان که می تواند در 5 پست برای پرسپولیس به کار گرفته شود، آپشن های بیشتری را در اختیار دارد.

 

تناقضی برای بازی توامان مسلمان و رفیعی وجود ندارد

سامان و سروش تنوع زیادی به تیم پرسپولیس می دهند و اگر با بازیکنان دیگر مثل کامیابی نیا، امیری، احمدزاده، مسلمان و .. هماهنگ شوند ترکیب پرسپولیس برای حریفان وحشتناک و غیرقابل پیش بینی می شود و می توان گفت که حریفان از ترس رویارویی با این تیم شب بازی خوابشان نمی رود. در مجموع می توان گفت که هم مسلمان و هم رفیعی می توانند به پرسپولیس کمک کنند و تناقضی در آن وجود ندارد.

 

01173519

عملکرد خط دفاعی پرسپولیس نیاز به تعریف ندارد

خط دفاعی پرسپولیس نیازی به توضیح ندارد که فصل درخشانی را پشت سر می گذارد. از خط دروازه تا خطوط جلوتر به خوبی وظایف دفاعی خود را انجام می دهند (دفاع کردن در تیم یک کار گروهی است). همین طور که می دانید تا اینجا خط دفاعی پرسپولیس تنها 5 گل دریافت کرده که می تواند یک رکورد باشد؛ وقتی یک تیمی کم گل می خورد بخش عمده ای از آن به خط دروازه بر می گردد.

ربیع خواه فصل درخشانی داشته

همینطور علیرغم تمام انتقاداتی که نسبت به عملکرد ربیع خواه وجود دارد، این بازیکن فصل درخشانی را سپری کرده است؛ ممکن است در فاز تهاجمی حضور این بازیکن کم رنگ باشد ولی حضور پرقدرت او در خط دفاعی به این خط تعادل می بخشد. سال گذشته پرسپولیس موقعیت های زیادی را ایجاد می کرد و راحت هم گل می خورد اما امروز می بینیم که تیم ها برای ایجاد موقعیت مقابل پرسپولیس مشکل دارند و نقطه ضعف پارسال به نقطه قوت امسال تبدیل شده است.

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top