با «یک فوریت» تصویب شد

بررسی ابهامات «آزمون استخدامی شهرداری» روی میز شورای شهر

وکیل ملت: دو فوریت طرح «ملاک عمل قرار دادن دستورالعمل اجرایی آزمون تبدیل وضعیت استخدامی کارکنان «قراردادی » شهرداری تهران به «ثابت آزمایشی» در جلسه علنی دیروز شورای شهر تهران مورد بررسی قرار گرفت. معصومه آباد به عنوان پیشنهاد دهنده این طرح گفت: روز جمعه هفته گذشته آزمون تبدیل وضعیت استخدامی شهرداری تهران برگزار شد، اما در ساعت 20 همان روز پیامی به برخی از شرکت‌‌کنندگان ارسال شد که سنوات خدمتی از یک به سه سال تغییر کرده است.

تاریخ انتشار: 20بهمن1395|00:23

 بررسی ابهامات «آزمون استخدامی شهرداری» روی میز شورای شهر
| کد خبر: 217817

وی با بیان اینکه این اتفاق در حالی رخ داد که این افراد ثبت‌نام کرده و کارت ورود به جلسه نیز دریافت کرده بودند، افزود: این مسأله خارج از اخلاق، انصاف و... است که باید جلوی پایمال شدن حق تعداد زیادی از افراد گرفته شود.علیرضا دبیر با بیان اینکه بازرسی کل کشور به این آزمون استخدامی ایراد گرفته است، ادامه داد: نباید اجازه دهیم شائبه‌ای پشت سر شورای شهر باشد چراکه عنوان شده برخی از اعضا می‌خواهند مسئول دفترهای خود را در این آزمون استخدام کنند.حکیمی پور با اشاره به اینکه چارت استخدامی شهرداری‌ها زیر نظر وزارت کشور است، اما وزارت کشور برای شهرداری تهران به لحاظ چارت و پرسنل استثنا قائل شده است، گفت: این اختلافات با مذاکره قابل حل است.


همچنین حافظی  نیز با بیان اینکه آیین‌نامه استخدامی شهرداری مصوب وزارت کشور است و اجازه ورود به شورا در مسائل استخدامی را نداده،  گفت: مشکلات استخدامی از سوی کارگروهی مورد بررسی قرار می‌گیرد و هرگونه ورود شورا به جزئیات استخدام برخلاف آیین نامه وزارت کشور است.


وی افزود: در بهمن ماه 93 شهردار تهران به همه سازمان‌ها و... ابلاغ کرده است که حق جذب نیرو در شهرداری را ندارند، حالا بـــــعد از دو سال این آئین نامه شکسته می‌شود و جای سؤال است که این افراد از چه زمانی و از کجا آمدند که باید مکاتبه‌ای با کارگروه ویژه وزارت کشور داشت تا این مشکلات حل و فصل شود.


به گفته رضا تقی‌پور، تنها 168 نفر شامل این تغییر سنوات می‌شوند.
نهایتاً یک فوریت این طرح با کسب اکثریت آرا به تصویب رسید.
    تشنج در صحن شورای شهر تهران درباره عملکرد صدا و سیما


پـــــــــــــــــرویز سروری با انتقاد از تجمل‌گرایی و اشرافی‌گری که امروز درجامعه وجود دارد، گفت: ما در حالی با اشرافی گری و تجمل گرایی مخالف هستیم که یک بدهکار بانکی هدیه 16 میلیارد تومانی به زن یکی از مسئولان هدیه داده است و امروز مسئولی صراحتاً اعلام می‌کند که هزار میلیارد تومان دارایی دارد و این با آرمان‌های مبارزه با تجمل گرایی انقلاب اسلامی در تضاد است.در پی تذکر آیین‌نامه‌ای احمد حکیمی‌پور درباره نطق پیش از دستور سروری، فضای صحن شورا برای لحظاتی به تشنج کشیده شد.


حکیمی‌پور در تذکر آیین‌نامه‌ای نسبت به نطق پیش از دستور سروری اعتراض کرد و گفت: این نطق سیاسی بوده و بیش از وقت مقرر بیان شده است. همچنین در نطق آقای سروری از صداوسیما دفاع شده در حالی که این موضوع به شورا ارتباطی ندارد.


در پی این تذکر آیین‌نامه‌ای چمران تشریح کرد: هر دو نطق پیش از دستور این جلسه 17 دقیقه زمان داشته‌اند و نطق پیش از دستور آقای شجاع‌پوریان نیز سیاسی بوده چرا نسبت به این نطق اعتراضی ندارید.
در ادامه پیرهادی در پی تذکر حکیمی‌پور گفت: شما به ساحت صداوسیما توهین کرده‌اید، این در حالی است که صداوسیما هیأت نظارت دارد و بر محور حق و عدالت باید برنامه‌ها را پوشش بدهد.


وی افزود: بی‌تردید اگر صداوسیما قصد داشت سیاسی کاری کند، در حادثه قطار سمنان که بی‌تردید، بی‌تدبیری مسئولان بود، می‌توانست به صورت آنلاین روی شبکه این حادثه را پوشش بدهد اما درخصوص حادثه پلاسکو مستقیم و بدون وقفه این حادثه را پوشش داد.محسن سرخو هم نسبت به دفاع پیرهادی از صداوسیما اعتراض کرد و گفت: اگر درباره صداوسیما صحبتی شده است، باید به نماینده این سازمان وقت صحبت داده شود.

شجاع‌پوریان نیز با بیان اینکه از عملکرد رسانه ملی به راحتی نمی‌توان گذشت، گفت: فارغ از استراتژی جانبدارانه رسانه ملی در سال‌های اخیر که موجب کاهش تأثیرگذاری این رسانه عریض و طویل و پیشی گرفتن رسانه‌های بیگانه شده است، متأسفانه رسانه ملی در زمان وقوع حادثه پلاسکو تنها چند تن از اعضای شورا را می‌شناخت که به شکل چرخشی و در دفاع از عملکرد مدیریت شهری با آنها مصاحبه می‌کرد.

مختاباد هم با  گلایه از رفتار صدا و سیما و سیاسی و متناقض خواندن این رفتار در پوشش جلسه علنی روز یکشنبه که با حضور شهردار تهران پیرامون بررسی ابعاد مختلف حادثه پلاسکو برگزار شد، گفت: عسگری مدیرعامل صدا و سیما در حاشیه مراسم تشییع پیکر آیت‌الله هاشمی عنوان کرده‌اند که انتقادات مردمی را روی چشم می‌گذارند اما دیدیم که در پوشش جلسه روز یکشنبه تنها حرف‌های شهردار تهران پخش شد

.وی خطاب به عسگری گفت: دوست عزیز با این تکنولوژی‌هایی که ایجاد شده تئوری‌های جدید فصلی به نام رسانه ملی را زیر سؤال می‌برد و جالب است که شما در شبکه یک تبلیغ می‌کنید که شبکه یک شبکه هر ایرانی، اما صحبت‌های ما را پخش نکردید.پیرهادی هم خطاب به سرخو گفت: شما چرا پارکینگ خانه‌تان را مسکونی کردید؟ سرخو در جواب گفت: شما دروغ گفتید و دروغگو هستید و عامل شما در خبرگزاری کذاب نیوز این دروغ‌ها را گفته است.پیرهادی خطاب به سرخو گفت: من 14 سال کارمند شهرداری بودم و برای خانه فقط 170 میلیون تومان تخفیف گرفتم.


پیرهادی گفت: شما ملک آموزشی را تبدیل به مسکونی کرده‌اید که بار دیگر سرخو با صدای بلند فریاد زد که شما دروغ می‌گویید و دروغ‌گویی‌تان روش شده است و اینک دست‌‌وپا می‌زنید؛ من این کار را نکردم.


 قطع شبانه درختان باغ خیابان فرشته
محمد حقانی نیـــــــز از پیشنهاد 5 میلیارد تومانی کمیسیون سلامت شورا  برای کمک به خانواده شهدای آتش‌نشان خبر داد و گفت: این مبلغ در صورت موافقت اعضای شورا، در بودجه به تصویب می‌رسد.
وی به قطع درختان در باغی واقع در خیابان فرشته و متعلق به بنیاد مستضعفان اشاره کرد و افزود: این باغ که در منطقه یک واقع شده است، شبانه و با بیل‌های مکانیکی، درختانش قطع می‌شود و تمام روزنامه‌ها نیز تصاویر قطع درختان را منتشر کرده‌اند.


 همچنین سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران در 4 نوبت، قطع این درختان را گزارش کرده و حتی این باغ را مشمول تبصره یک کرده و به دادستانی نیز قطع درختان اعلام شده است.
حقانی تأکید کرد: سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران اعلام کرده که صدور پروانه برای ساخت و ساز در این باغ نباید انجام شود. این در حالی است که پروانه ساخت و ساز در این باغ یکبار در سال 92 صادر شده و از سال 92 تا سال 95 با وجود اعلام سازمان بوستان‌ها بار دیگر تمدید شده است. البته در خود پروانه نیز مغایرت‌هایی  وجود دارد.

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top