همگرایی علیه ریزگردها

وکیل ملت: محمد کیانوش راد، نماینده اهواز در مجلس ششم و عضو ارشد حزب اتحادملت، در یادداشتی تلگرامی نوشت:حل مشكل ریزگردها در خوزستان نیازمند عزمی ملی است. آقای روحانی همانگونه كه در هفته‌های آغازین دولت با تشكیل كمیته‌ای ویژه، نجات دریاچه ارومیه را در دستور كار دولت قرار داد، در موضوع بحران ریزگردها باید بطور ویژه موضوع را پیگیری كند.

تاریخ انتشار: 25بهمن1395|00:29

همگرایی علیه ریزگردها
| کد خبر: 218639

✍ این حداقل انتظار خوزستانی‌ها از دولت تدبیر و امید است. سازمان محیط زیست، به‌تنهایی توان اجرایی چنین امر مهمی را ندارد.

✍ دولت باید كمیته ویژه و با اعتباری خارج از اعتبارات استانی و ملی را بدین مهم اختصاص دهد. با شرایط فعلی دولت، سال‌ها مردم اسیر گرد و غبار خواهند بود.

✍ طرح ٥٥٠ هزار هكتاری كه بدستور و خواست مقام رهبری آغاز شده بود، تنها پس از موافقت رهبری با تخصیص بودجه از صندوق توسعه ملی مرحله پرشتاب اجرایی خویش را طی نمود كه می‌توان آن را یكی از موفقیت‌های دولت روحانی در خوزستان برشمرد.

✍ دولت اكنون نیز می‌تواند و باید با تعیین كمیته‌ای ویژه حداقل با حضور وزرای جهادكشاورزی، نفت و نیرو، وزیر امور خارجه، محیط زیست واستاندار خوزستان، و با اخذ مجوز از رهبری برای تامین اعتبار از صندوق توسعه ملی، انجام عملیات مطالعاتی و اجرایی را آغاز كند. تنها با اعتبارات ویژه و مجری مشخصی، مثل جهادكشاورزی می‌توان به شتاب اجرایی حل معضل ریزگردها اطمینان داشت.

✍ با توجه به تجربه موفق وزارت جهادكشاورزی در امر احیاء و توسعه طرح عظیم ٥٥٠ هزارهكتاری زمین‌های كشاورزی، وزارت جهاد می‌تواند مجری و محور اجرای نهال كاری، وزرات نفت مجری مالچ پاشی، و وزارت نیرو مجری تامین آب و احیای تالاب‌های در حال مرگ خوزستان باشد. تشكیل این كمیته بصورت ویژه و با دستور و پیگیری شخص آقای روحانی، می‌تواند از گسترش بحران زیست محیطی، در خوزستان جلوگیری كند.

✍ در این راه همه، از نمایندگان مجلس، نمایندگان مجلس خبرگان، شوراهای شهر و روستا، فعالان محیط زیست، فعالان اجتماعی و سیاسی، احزاب و تشكل‌های سیاسی و صنفی، اصحاب رسانه‌ها، ائمه‌جمعه و جماعات در راه پیگیری این مطالبه ضروری و همگانی و با محوریت استانداری و امام جمعه محترم و نماینده ولی فقیه در استان می‌توان و باید كمك گرفت.

✍ همگرایی همه خطوط سیاسی برای حل معضل و بحران گسترش گرد و غبار و ریزگردها در خوزستان لازم و ضروری می‌نماید. هركس به سهم خویش باید این مطالبه و خواست همگانی را دنبال نماید. هر بحرانی با اراده عمومی و همگرایی قابل حل خواهد بود.
 

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top