تاریخ انتشار: 26بهمن1395|21:35

| کد خبر: 218967

شکست سکوت وزیر آموزش‌و‌پرورش/ تعارف ندارم تحت فشارم

وکیل ملت: چندی است که خبر احتمال استیضاح فخرالدین احمدی دانش‌آشتیانی در قامت وزیر آموزش و پرورش دولت یازدهم از ساختمان بهارستان به گوش می‌رسد. از همین رو بود که روز گذشته وزیر آموزش و پرورش در جلسه مجمع عمومی فراکسیون امید حضور یافت.

در این جلسه اعضای فراکسیون امید مطالب مختلفی را درباره مدیریت‌های کلان وزارت آموزش و پرورش، حجم سنگین کتب درسی، صندوق ذخیره فرهنگیان، لزوم توجه به مهارت‌های زندگی در مدارس برای کنترل آمار طلاق، جلوگیری از حافظه‌پروری در مدارس، عدم ارتباط موثر دانش‌آموزان و معلمان و همچنین غفلت از بعد پرورش مطرح کردند.فخرالدین دانش آشتیانی در این جلسه ضمن ارائه گزارشی از عملکرد چندماهه خود در وزارت آموزش و پرورش، به سوالات و ابهامات نمایندگان در این زمینه پاسخ داد. دانش آشتیانی درباره اظهارات نمایندگان درباره صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: من افراد متخصصی را در این صندوق مستقر کردم و مشی من این نیست که کوچک‌ترین اهمالی در این زمینه داشته باشم و با کسی هم تعارفی هم ندارم. من درباره صندوق ذخیره فرهنگیان و در جایی که تخلف شده سفت و سخت ایستاده‌ام. وی افزود: اکنون هم به‌شدت از جاهای مختلف تحت فشارم اما زمانی که فضا عادی شود، مطالبی را درباره صندوق عنوان خواهم کرد.

عارف چه گفت؟

رئیس فراکسیون امید هم با اشاره به این جلسه گفت: استیضاح وزیر آموزش و پرورش با هیچ معیاری قابل قبول نیست. محمدرضا عارف اظهار کرد: من موافق استیضاح آقای دانش‌آشتیانی نیستم زیرا هنوز زمانی از فعالیت ایشان نگذشته که بتوانیم ارزیابی دقیقی داشته باشیم. اینکه بخواهیم وزیری را که دو سه ماه بیشتر از فعالیتش نگذشته، استیضاح کنیم با هیچ معیاری قابل نیست. وی با بیان اینکه استیضاح حق نمایندگان است، در عین حال گفت: استیضاح دانش آشتیانی در دستور کار کمیسیون آموزش قرار دارد و ان‌شاء‌ا... با بحث هایی که در کمیسیون می‌شود دوستانی که تقاضای استیضاح را مطرح کردند، تقاضایشان را پس بگیرند و اجازه دهند ایشان فعالیت خود را ادامه دهد؛ به ویژه اینکه اغلب محورهای استیضاح مربوط به زمان مدیریت ایشان نیست.

عارف جلسه دیروز فراکسیون امید با دانش‌آشتیانی را در ادامه جلسات این فراکسیون با وزرا عنوان و خاطرنشان کرد: این جلسه تصادفا با موضوع استیضاح آقای دانش آشتیانی همزمان شد. ایشان برنامه‌های خوبی که بیانگر اشراف و تسلط به آموزش و پرورش است، مطرح کرد و برای اجرای برنامه‌ها توقع همکاری مجلس را داشت که ما هم قول همکاری دادیم. وی ادامه داد: بحث‌های ما نیز عمدتا بحث تخصصی با وزرا است و در نهایت درباره استیضاح به جمع‌بندی فراکسیونی می‌رسیم. بهرام پارسایی نیز گفت: طبیعی است که در این جلسه علاوه بر برخی مشکلات، دیدگاه‌ها و مسائل مختلف، موضوع استیضاح ایشان مطرح شد. هیچ آدم منصفی قبول نمی‌کند که در این مدت کوتاهی که ایشان در رأس وزارتخانه هستند، از ایشان انتظار معجزه داشته باشیم و بازخواستشان کنیم. پارسایی خاطرنشان کرد: اینکه ما بخواهیم ظرف سه چهار ماه پایانی فعالیت دولت، وزیر آموزش و پرورش را استیضاح کنیم، ضربه سنگین و مهلکی وارد می‌کند و لذا فراکسیون صد در صد مخالف این استیضاح است.

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک