نحوه وکیل شدن و وکالت در آمریکا

وکیل ملت: در امریکا تمام دانشکده های حقوق چه در طول سال تحصیلی و چه در تابستان واحدهایی برای کارآموزی علاقه مندان دارند که می توانند با معرفی و همکاری این دانشکده ها در دفاتر و موسسات حقوقی و دادگاه ها کار کنند.

تاریخ انتشار: 26بهمن1395|22:43

نحوه وکیل شدن و وکالت در آمریکا
| کد خبر: 219004

این در بعضی دانشکده ها الزامی است. امتیاز این دوره- علاوه بر تجربه کار حقوقی- فراهم شدن امکان انتخاب گرایش خاص حقوقی برای فعالیت در آینده است. کلینیک هایی وجود دارند که به صورت مشترک با دانشکده ها، دادگاه ها و برخی سازمان های غیردولتی دانشجوها را برای کار حرفه ای وکالت تربیت می کنند.

به طوری که می توانند در برابر دادگاه حاضر شوند و به بعضی شهروندان نیازمند به خدمات حقوقی کمک کنند. این ارتباط تنگاتنگ سازمان های مرتبط با امور حقوقی و وکالت باعث می شود که بیشتر فارغ التحصیلان حقوق پس از پایان تحصیل می دانند در چه زمینه ای می خواهند فعالیت کنند که این وضعیت کاریابی آنها را تسهیل می کند.

برخلاف کسانی که در ایران درس می خوانند و فارغ التحصیل می شوند و راه های گوناگونی جلو پای آنها باز نیست و محدود به انتخاب وکالت، قضاوت، سردفتری و مشاوره در ادارات و برخی شرکت ها هستند، در آنجا اگر تجربه کاری نداشته باشید به شما کار نمی دهند.

کلینیک ها با موضوعات متنوعی فعالیت می کنند؛ کلینیک زنان، کلینیک مهاجرت و...که بر اساس دستورالعمل خاصی با دادگاه ها همکاری می کنند. این کارآموزی ممکن است به عنوان واحد درسی کارآموزان حساب شود و اختیارات آنها هم مشخص است. البته استفاده ای که از همکاری این دانشجوها عاید دادگاه می شود بیش از آن چیزی است که دانشجوها خود از آن بهره مند می شوند.

خیلی وقت ها دادگاه ها و موسسات یا دانشگاه ها به آنها پول می دهند. با توجه به تفاوت نظام حقوقی فدرال و ایالتی و مقررات ایالت های مختلف این امکان فراهم است که مثلاً دانشجوی علاقه مند به فعالیت در ایالت نیویورک با هزینه دانشگاه به دادگاه های ایالت فلوریدا برود و سه ماه کارآموزی کند.

در واقع در هر دوره ای دادگاه ها می توانند تعداد مشخصی دانشجو را از طریق دانشگاه ها و کانون های وکلا بپذیرند که تحت نظارت وکلا کارآموزی کنند. این افراد باید به کسانی که خدماتی ارائه می کنند بگویند که وکیل نیستند و توانایی آنها و صلاحیتشان چقدر است.

آنها بیشتر کار اجرایی و اطلاع رسانی می کنند. یکی از ویژگی های این دوره ها این است که دانشجوها ترسشان از حضور در دادگاه و دادگستری از بین می رود و ضمن آموزش حضور در آنجا برایشان عادی می شود.

حتی برخی دفاتر حقوقی به دانشگاه ها اطلاع می دهند که نیاز به دانشجویانی دارند که علاوه بر کارآموزی با دستمزد مشخص برای آنها کار کنند که با توجه به هزینه بالای درس خواندن در دانشگاه بیشتر دانشجویان از این فرصت ها استفاده می کنند.

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top