دستگاهها باید وظیفه خود را در پیشگیری ازجرم انجام دهند

وکیل ملت: مدیرکل اداره پیشگیریهای فرهنگی واجتماعی قوه قضائیه گفت: همه دستگاهها باید به وظیفه خود در پیشگیری از وفوع جرم در جامعه عمل کنند.

تاریخ انتشار: 9مهر1394|01:00

دستگاهها باید وظیفه خود را در پیشگیری ازجرم انجام دهند
| کد خبر: 21925

مهدی جعفری در جمع گروهی از مسوولین قضایی و اجرایی شهرستان شاهرود گفت:پس از تصویب لایحه پیشگیری از وقوع جرم در مجمع تشخیص مصلحت نظام، شوراهای پیشگیری از وقوع جرم در شهرستانها با قدرت کار خود را آغاز می کنند.
وی افزود: این شورا به منظور هماهنگی و هم افزایی سیاست ها برگزار می شود و در آن دستگاههای مختلف باید در حوزه کارشان به وظیفه خود در این خصوص عمل کنند.
جعفری در خصوص سطوح پیشگیری از جرم هم گفت: ابتدا باید انگیزه و زمینه وقوع جرم از بین برود ودر مرحله بعد مرتکبین به جرم به مسیر درست بازگردانده شوند تا ضمن اصلاح آنها، از سرایت جرم به دیگران پیشگیری شود.
وی گفت: با اینکه پیشگیری از جرم به شکل نوین آن عمر طولانی ندارد، در مبانی دین اسلام دستورات فراوانی برای این امر وجود دارد.
جعفری گفت: شوراهای پیشگیری از جرم، خارج از وظیفه دستگاهها از آنها انتظاری ندارند، اما در حد وظیفه به جد پیگیری خواهد شد.
وی ، تهدید ، توهین، ضرب و جرح و برخی جرایم دیگر را از عمده ترین جرایم رخ داده در استان سمنان برشمرد و گفت: مسوولین استان سمنان باید دراین خصوص چاره اندیشی کنند.
مدیرکل اداره پیشگیریهای فرهنگی و اجتماعی قوه قضائیه استفاده از ظرفیت مردم و حساس شدن آنها نسبت به این موارد،مساجد و مبلغین را برای پیشگیری از این جرایم خواستار شد و گفت:اگر طرح وبرنامه ای از سوی شهرستان برای مقابله با این جرایم طراحی شود، از اجرای آن در ستاد حمایت خواهد شد.
وی آمار بالای تصادفات رانندگی را از دیگر مشکلات شاهرود خواند و گفت: واقع شدن این منطقه در میانه راه زایران امام هشتم (ع) و خستگی شدید رانندگان موجب اغلب تصادفات است که مسوولان شهرستان باید دراین خصوص چاره اندیشی کنند.

دسته بندی حقوق سیاسی ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top