تاریخ انتشار: 17اسفند1395|17:23

| کد خبر: 222157

آشتیانی خبر داد:مقررات پرداخت حقوق فرهنگیان مانند اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها می شود

وکیل ملت: وزیر آموزش و پرورش گفت: در برنامه ششم، مقررات پرداخت حقوق معلمان و کارمندان دولتی متفاوت و مانند اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها بر اساس ضوابط مستقلی تعیین خواهد شد.

فخرالدین احمدی دانش آشتیانی در جمع مدیران مدارس شهرستان کاشان اظهار کرد: وزارت آموزش و پرورش موظف است تا لایحه حقوقی و رتبه بندی معلمان را تدوین کرده تا دولت برای تصویب آن را به مجلس ارائه کند.


وی افزود: یکی از موارد بسیار دشواری که در این وزارتخانه همواره با آن برخورد می‌کنیم تعداد دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌ها است. پاسخگویی بخشنامه‌ها و اجرای دستورالعمل‌ها ۹۰ درصد وقت مدیران مدارس را می‌گیرد و کیفیت بخشی از عملکرد آن‌ها را کاهش می‌دهد.


وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: تصمیم بر این است که بخشی از تصدی امور به ادارات کل واگذار شود تا وزارتخانه روی مباحث سیاستی تمرکز کند. ما نباید به جای مدیران مدرسه تصمیم گیری و برنامه ریزی کنیم و بلکه باید با افزایش اختیارات آن‌ها به جایگاه مدیران و معلمان منزلت بخشیم.


دانش‌آشتیانی گفت: واگذاری اختیارات و برنامه ‌ریزی مدارس به شورای آموزش و پرورش استان‌ها و ارزشیابی معلمان به استان‌ها واگذار شده است تا ارزیابی معلمان داخل کلاس و مدرسه باشد. از مجموع ۱۳۰ امتیاز به هر معلم ۱۱۰ امتیاز آن در اختیار مدیر مدرسه خواهد بود.


وی گفت: معتقدیم نظام تعلیم و تربیت باید به صورت تیمی باشد و اولیا دانش آموزان به عنوان محور مهم این فعالیت باید مشارکت کنند.


وزیر آموزش و پرورش توجه به بحث هدایت تحصیلی دانش آموزان را یک امر ضروری دانست و گفت: آمار نشان می‌دهد درصد پایینی از دانش‌آموزان در رشته مورد علاقه خود درس می‌خوانند بنابراین مسئولان باید به ویژه در سال نهم هدایت تحصیلی را جدی بگیرند.

 

دانش‌آشتیانی گفت: طبق آمار شش میلیون فارغ التحصیل بیکار داریم در حالی که سرمایه زیادی از کشور برای تحصیل آن‌ها هزینه شده است اما بهره برداری لازم را ندارند.


وی گفت: نحوه تدریس معلمان امروز به دلیل استفاده از روش سنتی اشتباه است و با این روش نمی‌توان ارزشیابی درستی از عملکرد آن‌ها داشت. بر اساس طرح تحول هدایت تحصیلی در شش سال دبستان با روش‌های نوین و استفاده از تخصص معلمان و مربیان باید تخصص و استعداد دانش آموزان را شناسایی کرد.


وزیر آموزش و پرورش گفت: بر اساس طرح تحول به جای معلم از عنوان مربی استفاده می‌شود تا در تمام فعالیت‌های تحصیلی دانش‌آموزان نقش داشته باشد.


دانش‌آشتیانی تصریح کرد: یکی از نکاتی که در بعد معیشتی معلمان بررسی شده این است که باید نگاه جدیدی به منابع جدید داشته باشیم که یکی از این موارد ایجاد ارزش افزوده برای سرمایه‌های آموزش و پرورش در راستای درآمدزایی است.


وی خاطر نشان کرد: در سفر دو روزه‌ای که به استان اصفهان داشتم متوجه پتانسیل‌های صنعت گردشگری در شهرهای شمالی استان شدم که به منظور استفاده از این موقعیت مسئولان باید رشته‌های مرتبط با گردشگری را توسعه دهند.

 

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 11

معلم
|
17اسفند ماه 1395
0
0
دروغ هر چه بزرگتر باشد باورش اسانتر
دبیر
|
17اسفند ماه 1395
0
1
سوال اساسی این است.تا کی منتظر باشیم؟ما معلمان تا کی منتظر باشیم؟مگر چقدر عمر داریم؟پیر شدیم رفت.چقدر وعده؟
کمال دهکردی
|
18اسفند ماه 1395
0
0
باسلام پس نقش پدر ویا بابای مدرسه را چطوری می بینید ایا انها هم در اموزش کودکان نقش دارند یا مانند رتبه بندی حذف خواهند شد
کمال دهکردی
|
18اسفند ماه 1395
0
1
با سلام نقش بابای مدرسه وسرایدار مدرسه هم دراین طرح کم نیست به
هدی
|
18اسفند ماه 1395
0
0
فقط برای رای گیری بعد رای گیری شما را به خیر ما را به سلامت
ایمان
|
18اسفند ماه 1395
0
0
هر کسی دراین وزارتخانه آمد طرحی نو در انداخت و فلک را سقف بشکافت ولی حاصل آن این شدکه اگر سری به چهار راه ها و میدان های شهر های بزرگ بزنید می بینید اکثر مسافرکش ها ی بی مجوز معلم هستند. یکی می گفت همسان سازی حقوق دیگری طرح قانون خدمات کشوری و بعدی می گفت رتبه بندی و.... حالا قول شش سال آینده .
ارمان احمدی
|
21اسفند ماه 1395
0
0
با سلام،چرا وزیر اموزش و پرورش در شبکه های تلویزیون بارها وبارها میگویید مطالبات پرداخت میشود، چه مطالباتی؟؟کدام سازمان دولتی اعلام میکند که حقوق پرداخت میشود؟؟
معلم
|
22اسفند ماه 1395
0
0
وعده های سرخرمن که اربابها قدیم به رعیت میدادند
ژیان
|
23اسفند ماه 1395
0
0
وعده های الکی قبل از انتخابات و بعد از آن دیگر هیچ
داود معلم
|
24اسفند ماه 1395
0
0
جناب وزیر شما محبت دارید همین حق وحقوقی که قانون خدمات کشوری مصوب کرده به ما معلمان مانند سایر کارمندان عنایت فرمائید ممنون میشیم ومن از قول تموم همکارانم درسراسر ایران که درد مون مشترک وآنهم شرمندگی در قبال اهل وعیاله به جنابعالی ضمن آرزوی سلامتی وطول عمر رای مان راهم انتخابات آتی به هرشخصی که جنابعالی بفرمائید خواهیم داد ولی سرکاره باشه خیلی شرمنده وعواقبش سخت وغیرقابل جبران خواهد بود
خلیلی
|
27اسفند ماه 1395
0
0
باسلام.اقای وزیرخواهشاازدیگروزراءومسئولین یاد بگیرین که چطور بدون اینکه کسی بدونه بفکراضافه کردن حقوقشان هستند حالامامعلمها هرچی شنیدیم وعده های توخالی بسه بخدا.

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top