تفویض اختیارات کنونی به استان ها ناکافی است

استاندار گلستان:

وکیل ملت: گرگان- استاندار گلستان تفویض اختیارات کنونی به استان ها را بسیار ناکافی دانست و گفت: ۴۹ مورد از اختیارات بالادستی در ۳ حوزه بسیار ناکافی است.

تاریخ انتشار: 10مهر1394|03:20

استاندار گلستان:
| کد خبر: 22498

به گزارش خبرنگار مهر، حسن صادقلو در هفتمین جلسه شورای اداری استان که ظهر پنج شنبه با حضور وزیر دادگستری برگزارشد، اظهار کرد: با توجه به نگاه مثبتی که در دولت یازدهم وجود دارد امیدواریم این تفویضات اساسی تر و وسیع تر باشند تا مدیران بتواند نقش سازی لازم را داشته باشند.

استاندار گلستان با تاکید بر اینکه ۸۰ درصد بودجه کشور هزینه ای و تنها ۲۰ درصد آن عمرانی است، گفت: از ۲۰ درصد بودجه تنها ۱۴درصد آن در اختیار استان ها قرار می گیرد و از این میزان مصراف ۵۰ درصد آن نیز از مرکز مشخص می شود.

وی یادآور شد: شرایط عنوان شده دست استان ها را بسته است و امیدواریم مباحث مربوط به تفویض اختیارات با جدیت در هیات دولت پیگیری شود.

استاندار گلستان در ادامه اظهار کرد: کشاورزی امروز در دنیا محور توسعه نیست بلکه از ملزومات توسعه است و استان گلستان با توجه به وجود اراضی بیابانی، ظرفیت و جایگاه استقرار صنایع بزرگ را دارد.

صادقلو ضمن تبریک به مناسبت عید غدیر خم و تسلیت به موجب درگذشت جان باختگان فاجعه «منا» تصریح کرد: استان گلستان به عنوان استانی تازه بنا شده، از فاصله ای تاریخی رنج می برد و اگر چه مقرر بود بر اساس ماده ۱۸۰ تبصره ۲۲ مبلغ ۳۲۵۰ میلیارد تومان بین ۹ استان محرومی که گلستان هم جزو آن ها است توزیع شود، متاسفانه بین تمامی استان های کشور توزیع شد.

وی افزود: امیدواریم این توازن بخشی در بودجه سال آینده اتفاق بیفتد و حمایت های لازم از استان هایی نظیر گلستان انجام شود.

استاندارگلستان با بیان اینکه استان از هماهنگی، همدلی و همزبانی برخوردار است، یادآور شد: نگارستان ایران توانسته است با همراهی نماینده ولی فقیه در استان، وجود اقوام مختلف را به فرصتی تبدیل کند.

وی با اشاره به حرکت استان در دل یک نقشه راه، خاطرنشان کرد: تهیه و تدوین سند آمایش سرزمین، سند راهبردی، برش استانی سند افق ۱۴۰۴ و تهیه سند مدیریتی ۴۳ مدیریت استان با رویکرد کمی، نشان از حرکت توسعه مدارانه و با برنامه استان دارد که باید با نظارت همراه باشد.

هدف از تفویض اختیارات به استان ها تسهیل در امورات مردم است

گفتنی است در این جلسه معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار گلستان عنوان کرد: بر اساس مصوبه هیات دولت، بخشی از اختیارات وزارتخانه ها به استانداران و دستگاه های استانی تفویض می شود که هدف آن چابک سازی و تسهیل در امورات مردم خواهد بود.

به گفته محمود ربیعی، دستگاه های استانی موظفند فعالیت هایی را که می توانند در استان انجام دهند و اجرای آن در استان مغایرتی با قانون ندارد را اعلام کنند تا در نهایت با اعلام به وزیر کشور نهایتاً در ابتدای بهمن ماه تقدیم ریاست محترم جمهوری شود.

کلید واژه ها استاندار گلستان:
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top