آقای میرکاظمی تا چه حد به شما مشاوره میدهد؟

سوالات نفتی از آقای رییسی

وکیل ملت: دو اتفاق در این مدت جریان نفتی ها و سیاست را دوباره بهم پیوند زده است. یکی فعال شدن آقای رستم قاسمی پس از سه سال ونیم سکوت و یکی هم همراهی میرکاظمی با آقای رییسی در روز ثبت نام.هر دوی این آقایان که وزیر نفت دولت قبل بودند در قالب جبهه اصولگرایی فعالیت خود را شدت بخشیدند و با توجه به اینکه هیچ کدام خودشان ثبت نام نکردند،فعالیت های انتخاباتی شان در جهت پیروزی شخص دیگری است

تاریخ انتشار: 1ارديبهشت1396|20:42

سوالات نفتی از آقای رییسی
| کد خبر: 226762

 آقای میرکاظمی که بدون پرده پوشی کنار آقای رییسی در روز ثبت نام حضور پیدا کرد. فعالیت آقای قاسمی هم در جهت کاندیدای برتر جمنا است که به نظر میرسد آقای رییسی باشد. از این جهت میتوان از کاندیدای شاخص جمنا و اصولگرایان راجع به فعالیت های این دو آقایان سوال کرد که آیا رویه گذشته این دو وزیر سابق قرار است در دولت احتمالی آقای رییسی هم تکرار شود؟ در این خصوص سوالات زیر به ذهن متبادر میشود.


1.آقای میرکاظمی مبدع اجرای طرح های 35 ماه پارس جنوبی است. این طرح در خرداد 89 با عنوان پر طمطراق "انقلاب نفتی" توسط ایشان و رییس دولت وقت با سر و صدای بسیاری و حمایت های تبلیغاتی صدا و سیما بر پا شد. پیرو همین انقلاب نفتی بود که پروژه های میلیارد دلاری را به شرکتهای صد هزار تومانی دادند که یک  هفته قبل ثبت شده بودند. در این انقلاب ، قرار بود 35 ماه بعد که مصاف با پایان دولت قبل در بهار 92 بود،فاز های در دست اجرای پارس جنوبی به پایان برسد.

همان موقع بسیاری از کارشناسان و خبرگان نفتی حتی اصولگرایان نفتی ابراز داشتند که این موضوع بعید است ولی آقای میرکاظمی نه تنها گوش نداد که منتقدین را به بدخواهی و سیاه نمایی متهم کرد و حتی آنها را از پست های مدیریتی عزل کرد( نمونه مسعود سلطانپور) اما     سرانجام این ادعا و حرف نسجیده هم مانند بسیاری حرفهای دیگر دولت قبل روشن شد، پروژه ها در 35 ماه که حتی در مدت دو برابر آن هم به ثمر نرسید، ولی آقای میر کاظمی ضمن اینکه خودش واقعیت را جعل کرده  رییس دولت کشور را هم به این وادی کشانده بود و عنوان انقلاب نفتی را در دهان احمدی نژآد هم گذاشت.حالا از آقای رییسی سوال داریم که توصیفات و تحلیل های آقای میرکاظمی از شرایط سیاسی و اقتصادی کشور تا چه حد در راسخ شدن شما برای به صحنه آمدن موثر بوده است؟ دوستانه توصیه میکنیم که در این خصوص دقت بیشتری کنید و به سرنوشت "انقلاب نفتی" که نسیم نفتی هم نبود بیشتر دقت کنید.


2.آقای رییسی از توقف سواپ در سال 89 خبر دارید؟ آقای میر کاظمی به شما گزارشی داده است که چه کرد و چه موقعیت خاصی را از ایران گرفت که صادرات مجدد و تزانزیت روزانه 120 هزار بشکه  نفت همسایگان را از ایران دریغ کرد. دقیق مشخص نشد ایشان بر چه پایه ای این اقدام را کرد. جاییکه که بدنه و بین الملل نفت به شدت با آن مخالف بودند ولی میرکاظمی یک تنه آن را اجرا کرد و به دست خودمان خودمان رادر منطقه تحریم کردیم. این خود تحریمی از نظر شما چه معنی دارد؟ با توجه به نزدیکی ایشان به آقای رییسی بیم این نمیرود که دولت ایشان نیز، دولت خود تحریم است و موقعیت های خاص اقتصادی و تجاری که برای کشور فراهم است را با دست خود ویران میکند؟


3. خروج متخصصین نفتی یکی از مهم ترین تاثیرات حضور آقای میرکاظمی در نفت بود. چوب این خروج و تغییرات حتی اصولگرایان نفتی مانند مسعود سلطانپور و سیف الله جشن ساز رادر برگرفت. جا به جایی حدود 200 مدیر نفتی از خدمات ایشان به نفت است. ایشان گویی برای انقلاب کردن در صنعت نفت نه در اجرای پروژه که برای زیر و رو کردن و جایگزینی افراد از فروشگاه رفاه به پست های مهم نفتی آمده بود.

خرج متخصصین در دوره ایشان داستانی است پر آب، از آقای رییسی باید پرسید واقعا دولت شما با متخصصین قرار است  همان برخوردی را بکند که میرکاظمی با نفتی ها کرد؟ ایشان قدم به قدم شما برای ثبت نام یار شاطر بود. این چه معنی میتواند داشته باشد؟ به این تاثیرات اگر آگاه هستید که حتما باید پاسخ دهید که در دولت شما قرار است این اتفاق ها در کلان کشور هم صورت گیرد یا نه؟ اگر هم وقوف ندارید که.....؟ به نظر مناسب نیست کسی که داعیه ریاست جمهوری دارد نداند اطرافیانش کی هستند و چه کردند... این مطلب ادامه دارد........

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top