در گفتگو با وکیل ملت:

داریوش قنبری: گزینه ای بهتر از هاشمی برای مدیریت شهرداری وجود ندارد/محسن هاشمی به عنوان سرلیست اصلاح طلبان انتخاب می شود

گفتگو:ساناز فرمند

وکیل ملت: داریوش قنبری نماینده مردم ایلام در مجلس هشتم در گفتگو با وکیل ملت با بیان این مطلب افزود: «او یک اندیشمند و یک دایره المعارف صاحب نظر در ارتباط با مسایل فنی، فرهنگی و اجتماعی شهر تهران است. به جد گزینه ای بهتر از آقای هاشمی برای مدیریت شهرداری وجود ندارد. او به تمام مسایل شهری واقف و مشرف است

تاریخ انتشار: 17ارديبهشت1396|00:03

داریوش قنبری:  گزینه ای بهتر از هاشمی برای مدیریت شهرداری وجود ندارد/محسن هاشمی به عنوان سرلیست اصلاح طلبان انتخاب می شود
| کد خبر: 228710

عضو شورای مرکزی حزب مردم سالاری در خصوص شرایط انتخابات شوراها عنوان کرد: «در انتخابات شورای شهر همانند انتخابات ریاست جمهوری دو تفکر در حال رقابت است. از یک سو اصلاح طلبان و از سویی دیگری اصول گرایان در مناطق مختلف کاندیدای خود را معرفی و انتخاب می کنند.»

 وی در تشریح نحوه مدیریت کشور از سوی این دو دیدگاه گفت: «اصلاح طلبان در بحث اداره امور کشور معتقد به استفاده از راه و روش عقلانی، خردمندانه و علمی در بعد محلی و ملی هستند. از طرفی به نظر می رسد اصولگرایان اعتقاد چندانی به چارچوب های علمی در بحث مدیریت کشور ندارند. در واقع این گروه به دنبال مدیریتی به دور از نیازهای روز در ابعاد مختلف است.»

 وی اضافه کرد: «مردم کشور نتیجه مدیریت و حضور هر دو دیدگاه را در عرصه های سیاسی و اجتماعی، لمس کرده اند. بنابراین ملت ایران در شرایط کنونی به شعارها رای نمی دهند؛ بلکه اکنون به عملکردها و نتایج حضور گروه ها توجه خواهند داشت. قطعا موفقیت های اصلاح طلبان در عرصه های مختلف یک موضوع غیر قابل انکار است.»

قنبری اذعان داشت: «از طرفی تجربه عملکرد اصولگرایان یک مدیریت لنگان گنگان و ناکارآمد را برجای گذاشته است. این گروه در عرصه اداره کشور میزان کار مناسبی نداشته است. مشکلات اقتصادی، فقر و بیکاری، عدم تعامل با جهان خارج، درگیری کشور در جنگ های ناخواسته اقتصادی و تحریم های مختلف ماحصل فعالیت ناموفق اصولگرایان در عرصه کلان است. در بخش محلی نیزی ناکارآمدی و کارنامه منفی آنها کاملا مشهود است.»

این فعال سیاسی اصلاح طلب در ادامه تاکید کرد: «تهران با مشکلات عدیده ای دست و پنجه نرم می کند. مدیریت نا کارآمد منجر به ایجاد مسایل و مشکلات بسیاری در پایتخت شده است. تخریب فضا های شهری، فروش شهر و آینده شهر، از بین رفتن زمین و هوای تهران با تراکم فروشی های بی رویه و عدم عنایت به مسایل مختلف از جمله معضلات قابل رویت است. همچنین مشکل ترافیک و عدم توجه به حمل و نقل عمومی مناسب از جمله موارد عمده و اساسی است که چهره پایتخت را تا حد قابل ملاحظه ای دگرگون ساخته است.»

او همچنین افزود: «این نوع مدیریت در ابعاد ملی و محلی آثار سوءیی از خود بر جای گذاشته است. شهروندان هم تاکنون این معضلات را تحمل کرده اند. بنابراین در انتخابات فعلی شورای شهر مردم تهران تصمیم درست را خواهند گرفت.»

وی گفت: «بسیاری از مشکلات کنونی شورای شهر و شهرداری تهران به گذشته باز می گردد. البته برخی از اعضای شورای شهر نقش بسیار خوبی در جهت شفاف سازی فعالیت ها و همچنین برملایی املاک نجومی ایفا کردند. اما برای جلوگیری از افزایش مشکلات شهری نیازمند نظارت بیشتری بر فعالیت شهرداری از سوی شورای شهر هستیم. بنابراین به هر میزان که اعضای شورا از افراد توانمند تری انتخاب شوند به همان اندازه نیز نظارت مناسب تری بر روند برنامه کاری شهرداری رخ خواهد داد.»

داریوش قنبری در ادامه با تاکید بر اینکه آقای هاشمی حتما به عنوان سرلیست اصلاح طلبان انتخاب می شود؛ توضیح داد: «ایشان از جنبه های مختلف شرایط سر لیستی اصلاح طلبان را دارد. چراکه محسن هاشمی دارای تخصص، تجریبه و دیدگاه های مترقی در عرصه مدیریت شهری است. کمااینکه متروی  پایتخت و خدماتی که این سازمان در حال حاضر ارایه می دهد؛ مدیون تلاش های بی بدیل ایشان است. به جرات می توان گفت که اگر مدیریت متروی تهران تا الان به دست محسن هاشمی بود، بسیاری از مشکلات و معضلات در بخش حمل و نقل عمومی وجود نداشت.»

 این استاد دانشگاه خاطر نشان کرد: «نباید از یاد برد که محسن هاشمی فرزند حضرت آیت الله هاشمی است. این خاندان بر گردن همه مردم ایران و انقلاب اسلامی حق دارند. حتما خدمات سازنده آنها در نظام جمهوری اسلامی برای هیچ کس پوشیده نیست. با توجه به این موضوعات به نظرمن محسن هاشمی نه تنها دارای شخصیتی محبوب، بلکه قابلیت و ظرفیت دیدگاه های اصلاح طلبان را نیز دارد. از همین رو برای سر لیستی اعضای شورای شهر اصلاح طلبان بهتر از ایشان سراغ ندارم.»

عضو شورای مرکزی حزب مردم سالاری تشریح کرد: «محسن هاشمی یک اندیشمند و یک دایره المعارف صاحب نظر در ارتباط با مسایل فنی، فرهنگی و اجتماعی تهران است. یقینا به مشکلات و معضلات فرهنگی هم اشراف بسیار خوبی دارد. دیدگاه های مترقی ایشان بسیاری از مسایل فرهنگی و اجتماعی شهر تهران را رفع خواهد کرد. محسن هاشمی به همان میزان که بر مسایل فنی تسلط دارد؛ معضلات فرهنگی اجتماعی پایتخت را نیز به خوبی می شناسد. به عبارتی تخصص و دانش او از یک سو و تفکرات روشن، روحیه مشورت پذیری و تجریباتش از سویی دیگر، توانایی ایشان را در بحث مدیریت شهری دو چندان می کند. بنابراین آقای هاشمی حتی می تواند شهردار موفقی برای تهران باشد.»

وی ادامه داد: «ویژگی های شخصیتی و مشورت پذیری محسن هاشمی باعث می شود وی همچون گذشته به یکی از مدیران موفق در عرصه مدیریت شهری تبدیل شود. بنابراین اگر سکان شهرداری تهران به دست او بیافتد، بسیاری از مشکلات کنونی مرتفع خواهد شد

قنبری تاکید کرد: «براساس آمار و ارقام موجود، شهرداری تهران بین 45 هزار میلیارد تا 65 هزار میلیارد تومان بدهی دارد. بنابراین شهردار آینده، این سازمان را با یک بدهی نجومی تحویل خواهد گرفت. از طرفی دیگر، استفاده بیش از حد از نیرو انسانی ناکارآمد و صرف هزینه های بسیار زیاد شرایط شهرداری را متزلزل کرده است. به عبارتی استخدام های بی رویه، هزینه های اداری را افزایش و منابع اجرایی و عمرانی را کاهش داده است. این حجم عظیم از نیروهای انسانی بدنه شهرداری را فربه کرده است.» وی ادمه داد: «بخش زیادی از پرسنل شهرداری، بازنشسته های نیروی مسلح هستند که در کارنامه شغلی خود سوابق نظامی دارند. بنابراین عدم تعادل در استفاده از منابع مالی شهرداری، مدیریت آینده این سازمان را با مشکلات بسیاری مواجه خواهد کرد.»

 این استاد دانشگاه افزود: «در کنار فروش تراکم های بی رویه باید اشاره کرد که هوای پایتخت نیز به فروش رفته است. یکی از موارد قابل بحث توسعه بدون برنامه شهر تهران به لحاظ فضای شهری و عدم تعیین محدوده مناسب برای شهرنشینی است. قطعا شهردار آینده نیز با خیل عظیمیی از مجوزهای بی رویه ی صادر شده در گذشته، رو به رو خواهد شد. به نظر می رسد؛ بدلیل برخی سوء مدیریت های بازمانده مشکلات بسیاری برای آینده تلنبار شده است. حل این مشکلات نه تنها نیاز به برنامه های بلند مدت و میان مدت دارد؛ بلکه تصمیمات کوتاه مدت هم باید در برنامه کاری شهردار آینده وجود داشته باشد. در این میان به جد گزینه ای بهتر از آقای هاشمی برای مقام شهرداری وجود ندارد. قطعا ایشان به تمام مسایل شهری واقف و مشرف هستند.»

وی در انتها تاکید کرد: «به نظرم اگر محسن هاشمی شهردار شود؛ با توجه به سال ها تجربه و تخصص عمرانی، اولین و مهترین دغدغه ایشان بحث ترافیک و حمل و نقل شهری خواهد بود. همین موضوع زمینه ساز ایجاد هوای پاک و زندگی سالم در آینده خواهد شد.»

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top